Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

8 lat w Tybecie z płytą!

Strumieńska grupa rockowa ''8 lat w Tybecie'' ma szansę zaistnieć na polskim rynku muzycznym za sprawą kontraktu fonograficznego. Zespół związał się z firmą Musicom, pod której skrzydłami wyda przynajmniej jeden pełny album zawierający autorskie utwory chłopaków z gminy Strumień.

Grupa jest na etapie selekcji kompozycji, które ostatecznie znajdą się na płycie oraz poszukiwania sponsorów i partnerów, którzy będą mogli wesprzeć przedsięwzięcie.

Producentem płyty zostanie Leszek Biolik, muzyk i aranżer znany m.in. z grupy „Republika”, który już wcześniej pracował z „8 lat w Tybecie” przy realizacji utworów „Po co tyle słów?” i „Król Popkultury”. Przypominamy, że pierwsza z tych piosenek zawojowała rozgłośnie radiowe w całej Polsce zajmując pierwsze miejsca m.in. w najgłośniejszej rockowej liście przebojów – Turbo Top na antenie Antyradia. Rozgłośnia ta zaprosiła również muzyków do audycji „Rockmani w Antyradiu”. Program poprowadzi Dominik Witoszek, wokalista i autor tekstów grupy, który na antenie podzieli się ze słuchaczami swoją ulubioną muzyką. Emisja audycji odbędzie się w sobotę 17-go lipca od godziny 16:00.

Coraz częściej o „8lwt” wypowiadają się znane osobistości z polskiego środowiska muzycznego i medialnego. Zespół dostrzegli już i pozytywnie ocenili między innymi Krzysztof Skiba, czy Zbigniew Hołdys, a ostatnio do tego grona dołączył również Marcin Bąkiewicz, dyrektor muzyczny Antyradia. Na jednym ze swoich profili społecznościowych napisał: „Kilka miesięcy temu dostałem dwie piosenki młodego i nieznanego mi zespołu 8 lat w Tybecie- numery bardzo dobrze skomponowane, zagrane i wyprodukowane. Nie mam żadnego problemu z wrzucaniem debiutantów na antenę Antyradia, o ile ciekawie i dobrze grają - tak też stało się w tym przypadku. Dziś panowie podpisali kontrakt płytowy - bardzo się cieszę i gratuluję! Dzięki takim kapelom rock w Polsce bardzo dobrze się trzyma! Oby tak dalej!”.

„8 lat w Tybecie” staje przed niepowtarzalną szansą. Członków zespołu czeka sporo pracy i wyrzeczeń związanych z nowymi zobowiązaniami. Nie obędzie się bez wsparcia lokalnej społeczności, która do tej pory nigdy nie zawiodła. To właśnie dzięki mobilizacji przyjaciół i sympatyków z gminy Strumień i powiatu cieszyńskiego kapela m.in. wygrała w 2014 roku ogólnopolski plebiscyt, który pozwolił na zorganizowanie największego do tej pory koncertu grupy na poznańskiej Arenie w ramach festiwalu Luxfest.

red.

źródło: mat.pras.
dodał: MB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: