Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kradli paliwo. Posiadali broń

Zastępca komendanta Komisariatu Policji w Zebrzydowicach wraz z dzielnicowym zatrzymał trzech mężczyzn, którzy kradli paliwo z samochodu zaparkowanego na jednym z osiedli w Pogwizdowie. Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Podczas przeszukania samochodu należącego do złodziei znaleziono beczki na paliwo i broń palną.

Zatrzymani mają 21, 24 i 28 lat. Dwaj najstarsi są mieszkańcami gminy Hażlach, natomiast najmłodszy mieszka w Jastrzębiu Zdroju. Za popełnione przestępstwa wkrótce odpowiedzą przed sądem.

W sobotę (11.02.2012)  wieczorem zastępca komendanta Komisariatu Policji w Zebrzydowicach podkom. Łukasz Żyła wyjechał radiowozem na patrol wraz z dzielnicowym z rejonu Pogwizdowa. 

- Kilka godzin później około 23.20 patrolując rejon osiedla na ulicy Stalmacha w Pogwizdowie zauważyli trzech młodych mężczyzn obok zaparkowanej ciężarówki. Funkcjonariusze postanowili ich wylegitymować. Podczas kontroli mężczyźni zachowywali się nerwowo, co także zwróciło uwagę mundurowych – relacjonuje zdarzenie asp. Rafał Domagała rzecznik prasowy KPP w Cieszynie - Po dokładnym sprawdzeniu okazało sie, że w pobliżu stoi zaparkowany samochód jednego z mężczyzn, a przy samochodzie leży metalowy łom. Natomiast  w ciężarówce ujawniono ślady wyłamania korka wlewu paliwa do baku pojazdu. 

Stróże prawa podczas przeszukania samochodu sprawców znaleźli beczki na paliwo i urządzenia do przepompowywania płynów. 

- Dodatkowo policjanci w pojeździe znaleźli pistolet kal. 9 mm na amunicję gazową. Zatrzymani dwaj mieszkańcy gminy - Hażlach 24 i 28 latek oraz 21-letni jastrzębianin spędzili resztę nocy w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego przedstawili już im zarzuty w tej sprawie. Cała trójka przyznała się do zarzucanych im czynów. Policjanci ustalają teraz czy ci sami sprawcy mogli dokonać innych tego typu przestępstw na terenie powiatu i całego województwa. Śledczy sprawdzają również czy zabezpieczona przez nich broń była użyta podczas zdarzeń kryminalnych z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Zatrzymanym sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje rzecznik. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: