Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wpadli dzięki czujności jednego z mieszkańców

Policjanci z Komisariatu Policji w Strumieniu zatrzymali 37-letniego mężczyznę i 56-letnią kobietę, którzy ukradli tonę metalowych elementów z budynku gospodarczego w Drogomyślu. Wpadli dzięki czujności jednego z mieszkańców. Za kradzież grozi im do 5 lat więzienia.

Proceder trwał kilka dni. Sprawcy kradzieży na miejscu przecinali elementy na mniejsze, a potem przewozili swoim samochodem do skupu złomu. 

Do zatrzymania sprawców kradzieży doszło w minioną sobotę (11.02.2012). Czujny mieszkaniec Drogomyśla powiadomił telefonicznie oficera dyżurnego strumieńskiego komisariatu, że w rejonie jednego z budynków gospodarczych na obrzeżach wsi, widział podejrzanie zachowujące się dwie osoby. 

- Dyżurny natychmiast na miejsce wysłał policjantów z „patrolówki”, którzy kilka minut później zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Skoczów. Okazało się, że z budynku kradli stalowe elementy, a następnie ładowali do samochodu, którym przyjechali. Zatrzymani to 56-letnia kobieta i 37-letni mężczyzna - informuje asp. Rafał Domagała rzecznik KPP w Cieszynie - Śledczy ustalili, że zatrzymani od poniedziałku (6 lutego) do soboty przyjeżdżali pod ten budynek. Codziennie za pomocą małej piły wycinali stamtąd stalowe elementy i wywozili je do skupu złomu. W sumie skradli tonę stali. Straty oszacowano na ponad 1500 zł. Stróże prawa tymczasowo zajęli im samochód na poczet przyszłych kar i grzywien. Za kradzież grozi im do 5 lat więzienia.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: