Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kościół w zasięgu ręki

Aplikacja ''Mój Kościół'' powstała po to, żeby Kościół był w zasięgu ręki: ''Kościół towarzyszy człowiekowi w jego codzienności i jest miejscem spotkania z Bogiem, ale także z drugim człowiekiem. Uważamy, że jako chrześcijanie powinniśmy wykorzystywać wszystkie dostępne narzędzia, żeby głosić Ewangelię. Dlatego stworzyliśmy aplikację, która przypomina o tym, co dzieje się w Kościele'' - zapewniają twórcy aplikacji.

Szczególnie w okresie świątecznym czy wakacyjnym istotne staje się, by odnaleźć najbliższy kościół i dowiedzieć się co dzieje się w danej parafii. Czasem poszukiwane są też informacje o koncertach, transmisjach internetowych itp. W ich odnalezieniu ma pomóc nowa aplikacja „Mój Kościół” przygotowana na smartfony (Android i iOS).

Podstawowe funkcje aplikacji to np. „Kościół w pobliżu” pokazuje kościoły, które znajdują się w otoczeniu użytkownika i przekazuje podstawowe informacje na temat danej parafii. Z kolei  „Wydarzenia w pobliżu” informuje o tym, co dzieje się w pobliskich kościołach ewangelickich. Aplikacja przypomni o spotkaniach parafialnych, godzinach biblijnych, młodzieżówkach, czy koncertach. Oprócz tego są jeszcze -  funkcja „Posłuchaj” skierowana jest do tych osób, które chcą wysłuchać  rozważań, rozmyślań oraz wykładów, zaś zakładka „Transmisje” przenosi użytkownika do tych  parafii, które transmitują w internecie swoje nabożeństwa. Tutaj planuje się także dodawania innych transmisji na żywo o tematyce kościelnej.

Aplikacja Mój Kościół powstała we wspólnym projekcie razem z nowym portalem informacyjno-społecznościowym Diecezji Cieszyńskiej , którego terminarz pełni rolę „silnika” dla aplikacji.


red./mat.pras.

źródło: OX.PL
dodał: ES,CR

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-12-27 13:10:06
torcin: Wyrzucone pieniądze w błoto, przecież co dzieje się w kościele oficjalnie od dawna wiadomo. Ciekawostką byłoby to co nieoficjalne, no ale o tym lepiej milczeć.
2017-12-27 14:28:44
igor.7: Ta aplikacja powinna również informować wiernych o swoich przychodach (co łaska).
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: