Cisownica: pracownia otwarta
Przypomnijmy, w tegorocznej X edycji konkursu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach pn. "Zielona pracownia 2024" laureatami zostały cztery placówki z terenu powiatu cieszyńskiego: Zielona Pracownia w SP im. Jury Gajdzicy w ZSP w Cisownicy, Zielona Pracownia w SP im. J. Marka w ZSP w Pogórzu, Zielona Pracownia w SP nr 2 im. A. Mickiewicza - Wisła oraz Województwo Śląskie Zielona Pracownia w SP Specjalna nr 3 w ZS Specjalnej im. dr. S. Kopczyńskiego przy WCP "Kubalonka" w Istebnej.
Po pracowni w Pogórzu (Pisaliśmy: Pogórze z zieloną pracownią) i otwarciu kolejnej w Wiśle Czarnym (Pisaliśmy: Kolejna pracownia już działa) . Przyszła kolej na otwarcie pracowni w Cisownicy.
17 grudnia przy Szkole Podstawowej w Cisownicy została Otwarta kolejna Zielona Pracownia dla dzieci i młodzieży.
- Jej celem jest przekazanie jak największej ilości informacji z dziedziny nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych, w obrazowy, przystępny i nowoczesny sposób – informują goleszowscy urzędnicy i dodają: - W dwóch etapach konkursu "Zielona Pracownia 2024" Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach pozyskaliśmy w sumie 60 000 zł, które przeznaczyliśmy na powstanie tego wyjątkowego miejsca.
W Gminie Goleszów postały już cztery tego typu Zielone Pracownie oraz dwie EKO Pracownie: w Dzięgielowie oraz pozostająca jeszcze jest w trakcie realizacji – EKO Pracownia w Cisownicy.
Na otwarcie cisownickiej Zielonej Pracowni przybyło wielu znamienitych gości m.in.: Mateusz Pindel - prezes WFOŚiGW w Katowicachm Agata Franek – przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Katowicach , Sylwia Cieślar – Wójt Gminy Goleszów, Jolanta Bujok – Sekretarz Gminy Goleszów, Katarzyna Twardzik – Radna Sejmiku Województwa Śląskiego. Obecni byli również przedstawiciele Urzędu Gminy, Rady Gminy, sołtys Cisownicy, proboszcz parafii, dyrektorzy gminnych placówek oświatowych oraz mieszkańcy.
Uroczystość została uświetniona przedstawieniem teatralnym w wykonaniu uczniów Szkoły w Cisownicy o tym jak śmiecenie i niesegregowanie odpadów niszcząco działa na nasze środowisko.
NG/mat.pras.
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.