Kontrole trwają

Wprawdzie wakacje zmierzają ku końcowi, jednak wakacyjne wyjazdy - a co za tym idzie - policyjne kontrole - trwają.

Podczas działań „Bezpieczne Wakacje” policjanci z ruchu drogowego wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego przeprowadzają kontrole autokarów przewożących osoby na wakacyjny wypoczynek. Jak zgłosić chęć takiej kontroli?

Zgłoszenie pisemne organizatora lub przewoźnika, (Zgłoszenie w pdf lub zgłoszenie w word) należy przesłać z trzydniowym wyprzedzeniem na adres poczty elektronicznej WRD KPP w Cieszynie e-mail: rd@cieszyn.ka.policja.gov.pl. Termin ten pozwala racjonalnie zaplanować i wykorzystać patrole w dniach, w których zgłoszono kilka kontroli autobusów.

Policjanci, oprócz sprawdzania stanu technicznego autokaru, niezbędnych dokumentów dotyczących pojazdu i uprawnień kierującego, kontrolują również stan trzeźwości kierowcy.

Kontrole autobusów prowadzane są w Cieszynie na terenie parkingu przy ul. Bielskiej 200 w rejonie stacji kontroli pojazdów. Organizator powinien przeznaczyć na kontrolę około jednej godziny przed zabraniem pasażerów. Przeprowadza się również kontrolę z pasażerami, lecz wówczas należy pamiętać, że w przypadku ujawnienia złego stanu technicznego autobusu i zatrzymania dowodu rejestracyjnego, dalsza jazda przeważnie jest już niemożliwa, co nie nastraja pozytywnie już siedzących na swoich miejscach i czekających na wyjazd pasażerów. Przewoźnik lub organizator w tej sytuacji organizuje podstawienie do wyjazdu kolejnego autobusu, którego kontrolę można ustalić już telefonicznie z oficerem dyżurnym KPP w Cieszynie pod numerem telefonu 33 8516200.

red.

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-08-20 09:11:29
wieslaw55: Kto w dzisiejszych czasach pozwoli sobie na podstawienie niesprawnego autokaru na przewozy pasażerskie ? To absurd ! Ale są wyjątki co w pełni popieram na takie kontrole . Szanujący przewoźnik sobie na to nie pozwoli . Ale zleceniodawca przeważnie szuka tanich przewoźników i takie są czasami skutki . Kto chce jechać byle czym i byle jak to tak to wygląda potem . Brak kasy na naprawy i opony etc , widzimy to przeważnie na parkingach . Po ubiorze kierowcy i czystości autokaru, też można wywnioskować co reprezentuje firma przewozowa .
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją