Prawie 4,5 mln na strażnicę

Rozpoczęła się rozbudowa i modernizacja strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Mazańcowicach. Koszty prac to prawie 4,5 mln zł.

W porównaniu z obecnym nowy budynek będzie większy i nowocześniejszy. – Istniejąca strażnica jest zbyt ciasna do potrzeb straży pożarnej, działającej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, dlatego zależy nam, aby poprawić warunki pracy strażaków. Ale jednocześnie chcemy, aby remiza OSP pełniła również rolę miejsca spotkań społeczności Mazańcowic – wyjaśniał wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna.

Przypomnijmy, w części bojowej obecne dwa stanowiska garażowe zostaną uzupełnione o dwa kolejne, powstanie również pomieszczenie dla dyżurujących strażaków. Budynek zostanie też podwyższony o jedną kondygnację, dzięki czemu powiększy się przestrzeń poddasza, którą strażacy będą mogli dodatkowo wykorzystać. Jednocześnie budynek od południa jest poszerzany, co zwiększy jego powierzchnię użytkową z obecnych blisko 600 mkw. do 1380 mkw. To pozwoli na rozbudowę istniejącej sali przyjęć. Zostanie ona wyposażona w klimatyzację, będzie też antresola z dodatkowym miejscem dla gości, a obok także kuchnia cateringowa.

Podwyższona zostanie też wieża z blisko 11 m do ponad 16 m. Znajdująca się w niej klatka schodowa zostanie także poszerzona, a dostęp do wnętrza dla osób niepełnosprawnych będzie ułatwiony. Rozbudowa strażnicy obejmie nie tylko samo powiększenie obiektu i jego modernizację, budynek zostanie też ocieplony i wyposażony w nową gazową kotłownię.
Prace budowlane już się rozpoczęły, mają potrwać do końca września przyszłego roku. Całość prac ma kosztować 4,44 mln zł.

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją