Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Koncert główny XIV Festiwalu Ekumenicznego

Już jutro w sobotę 30 czerwca kolejne wydarzenie XIV Festiwalu Ekumenicznego - ''Śpiewajmy Panu'' w wykonaniu Zabrzańskiego Chóru Młodzieżowego Resonans Con Tutti im. Norberta Kroczka.

30 czerwca w rzymskokatolickim kościele pw. Św. Klemensa w Ustroniu odbędzie się Koncert główny XIV Festiwalu Ekumenicznego - ''Śpiewajmy Panu'' w wykonaniu Zabrzańskiego Chóru Młodzieżowego  Resonans Con Tutti im. Norberta Kroczka pod dyr. Waldemara Gałązki.

- Zabrzański Chór Młodzieżowy Resonans con tutti został stworzony w 1970 roku przez Marię i Norberta Kroczek. Początkowo grupa skupiała śpiewaków uczących się w IV LO w Zabrzu, jednak później dołączyli do niej uczniowie innych szkół. Zespół składa się z blisko 80 pasjonatów muzyki chóralnej głównie młodzieży w wieku od 15 do 27 lat. Funkcję dyrygenta od 1994 roku pełni Waldemar Gałązka, który zastąpił na tym stanowisku tragicznie zmarłego podczas konkursu w irlandzkim Cork, Norberta Kroczka. O emisję głosu dba II dyrygent, Arlena Różycka-Gałązka. Na repertuar chóru składa się bogata i zróżnicowana grupa utworów a capella, a także kompozycje wokalno-instrumentalne z różnych epok – mówi Marcin Janik, przewodniczący Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Ekumenicznego w Ustroniu. Jak dodaje - podczas koncertu będziemy mogli usłyszeć też wiersze recytowane przez aktora Korola Suszkę, dyrektora teatru w Czeskim Cieszynie, którego głos w połączeniu z mistrzowską recytacją będą wielkim atutem tego wydarzenia.

W lipcu zaplanowano m.in. koncerty Wyższobramskiego Chóru Kameralnego, Chóru Hutnik z Trzyńca a także występ Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Jak dodaje Marcin Janik, festiwal obecny będzie także podczas ważnych uroczystości religijnych. To m.in. suma odpustowa w kościele św. Klemensa 8 lipca i 22 lipca uroczyste nabożeństwo z okazji 180. rocznicy poświęcenia kościoła Ap. Jakuba w Ustroniu. W sierpniu natomiast odbędzie się kilka koncertów grupy AVE.

Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny. Festiwalowi patronuje Portal Śląska Cieszyńskiego Ox.pl

 

red./mat.pras.

Pisaliśmy: Ustroń – rusza festiwal

źródło: ox.pl
dodał: red./mat.pras.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: