Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Komputery dla cieszyńskich szkół i uczniów

Z programu Cyfrowa Polska na zakup 50 komputerów do szkół podstawowych w Cieszynie trafiło 100 000 złotych. Oprócz tego, będą i kolejne. Fundacja Łatka sfinansuje następne 50 sztuk.

W czasie epidemii, kiedy nauka odbywa się w trybie zdalnym, zakupiony sprzęt trafi do uczniów, którzy nie dysponują odpowiednimi urządzeniami. - Nasz wniosek został pozytywnie rozpatrzony, otrzymamy pełną kwotę, o jaką wnioskowaliśmy. Zakupimy 50 komputerów, które trafią do cieszyńskich szkół już pod koniec przyszłego tygodnia – mówi Paweł Szajor, dyrektor Centrum Usług Wspólnych.

Fundacja Łatka sfinansuje kolejny zakup komputerów dla cieszyńskich szkół. Po 10 sztuk trafi do SP1, SP3, SP4, SP6 i SP7.  - W związku z zamknięciem szkół z powodu koronawirusa, wolą Fundacji Łatka jako darczyńcy jest przekazanie zakupionego sprzętu, na zasadzie bezpłatnego wypożyczenia na czas społecznej kwarantanny dla uczniów i nauczycieli, najbardziej potrzebującym uczniom z cieszyńskich szkół podstawowych do nauki online. Poprzez ten gest zniesiemy barierę dzielącą uczniów z najbiedniejszych rodzin od udziału w zajęciach e-learningowych przygotowywanych przez cieszyńskie szkoły – powiedziała Nina Maślanka z Fundacji Łatka

W sumie zakupiony zostanie sprzęt za 200 000 zł.

Red./mat.pras.

Pisaliśmy

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: