Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pierwsze pieniądze na laptopy już są

Od wczoraj (01.04.2020) gminy mogły składać wnioski o granty na zakup laptopów dla uczniów. Jak się okazało, procedura zadziałała ekspresowo – dziś (02.04.2020) część gmin otrzymała już decyzję o przyznaniu środków.

Wśród pierwszych składających wnioski znalazła się m.in. Gmina Hażlach (pislaiśmy: Hażlach wnioskuje o laptopy) – Wczoraj wniosek, dziś pieniądze. To się nazywa Tempo. Pisanie wniosku rozpoczęliśmy wczoraj o 5 rano (aby uniknąć obciążenia serwerów). Już dziś otrzymaliśmy informację, że zostało nam przyznane dofinansowanie. Działamy dalej - NASZ CEL - usprawnić funkcjonowanie nauki zdalnej i wspomóc tych uczniów bądź nauczycieli, którzy nie mają dostępu do komputera – Poinformował Grzegorz Sikorski, Wójt Gminy Hażlach.

Gmina Hażlach otrzymała niespełna 70 tysięcy złotych, za co ma zostać zakupione 30 laptopów, które trafią do uczniów. Dzięki temu nauka zdalna ma zostać usprawniona. Jak już wczoraj podkreślał wójt Hażlacha, komputery najbardziej potrzebne są w rodzinach wielodzietnych, gdzie kilka osób odbywa lekcje jednocześnie.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-02 14:11:18
Bugs: ~2300zł na laptopa uwzględniając zarobek sprzedawcy. Szału nie będzie....
2020-04-02 16:57:20
alex72: Bugs - to nie ma być gamingowy laptop do gier ale do nauki. W zupełności wystarczy na fajny sprzęt ta kwota.
2020-04-02 19:43:06
Bugs: Nie o parametry chodzi bo na i3/ssd/8gb/w10 pewnie starczym bo poniżej tego to się nie nadaje do nauki chyba, że cierpliwości ale o trwałość tego sprzętu. Za te pieniądze to będzie najgorszy market sort.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: