Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kolejna interwencja w związku z gazem na Frysztackiej

Informowaliśmy o interwencji strażaków, która miała miejsce w poniedziałkowy wieczór (19.03.2019) na ulicy Frysztackiej w Cieszynie. Doszło tam do rozszczelnienia gazociągu w wykopie i na szczęście niegroźnego wycieku gazu. Jak się okazało, o podobnej porze, tylko dzień później (we wtorek 19.03.2019) strażacy znów zostali wezwani w to samo miejsce.

Po raz kolejny strażacy otrzymali zgłoszenie, dotyczące wyczuwalnej woni gazu ziemnego, dobiegającej z ogrodzonego i oznakowanego wykopu. Zgłoszenie wpłynęło o 21:41 i dotyczyło tego samego miejsca na ulicy Frysztackiej, w którym służby interweniowały około 24 godziny wcześniej. Po zakończeniu poniedziałkowej interwencji strażaków na miejscu pozostało pogotowie gazowe, którego zadaniem było uszczelnienie przewodu z gazem.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia we wtorek strażacy potwierdzili, że faktycznie, po raz kolejny z okolic wykopu dochodzi zapach gazu ziemnego. Dokonano pomiarów w pobliskich studzienkach, tam jednak nie wykazano obecności gazu – na miejsce zadysponowano pogotowie gazowe, które potwierdziło wcześniejsze odczyty. W okolicy wykopu wskazania były podwyższone, a zapach gazu wyczuwalny. Stwierdzono, że jest to pozostałość w ziemi, pochodząca z wcześniejszego wycieku – wyjaśnił st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Wykop został odgrodzony taśmą, a na miejscu pozostał zespół Polskiej Spółki Gazowniczej, który do godzin porannych monitorował wskazania z czujników. Przedstawiciele gazowni zapewnili komendanta PSP, że sytuację będą nadzorować, a wkrótce nastąpi przełączenie nitki gazowniczej ze starej na nową, co powinno rozwiązać problem. Wskazania jednak nie dają prawa do niepokoju, nie ma ryzyka wybuchu gazu.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: