Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kibic przez duże K

''Jestem Kibicem przez duże K'' - to nazwa programu, który został opracowany w Biurze Prewencji Komendy Głównej Policji. A wszystko po to, by kształtować pozytywne zachowania u dzieci i mlodzieży, jako uczestników imprez sportowych.

Cieszyńska policja zaprasza do współpracy organizacje, które zgłosiły się do uczestnictwa w tym projekcie.

- Jednym z głównych celów programu jest prowadzenie przez policję działań profilaktycznych w celu kształtowania prawidłowych postaw społecznych wśród dzieci i młodzieży. Zgodnie z jego założeniami inicjuje podejmowanie działań na rzecz eliminowania zachowań agresywnych, a także ograniczania patologii wśród młodego pokolenia oraz podjęcia inicjatywy na rzecz promowania uprawiania sportu oraz kulturalnego uczestniczenia w wydarzeniach sportowych – informuje asp. Rafał Domagała rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Zawartość programu obejmuje zarówno zajęcia ruchowe prowadzone podczas lekcji wychowania fizycznego, zawody sportowe, konkursy plastyczne i fotograficzne, a także działania edukacyjne.

- Zajęcia mają m.in. pomóc dzieciom i młodzieży radzić sobie z agresją i gniewem, pokazać alternatywę dla negatywnych zachowań, poznać zasady fair-play, przedstawić odpowiedzialność karną za czyny chuligańskie. Program ten zawiera elementy edukacyjne, jak i alternatywne, które są w szczególności oparte na aktywności fizycznej. Skierowany jest do dużej liczby odbiorców, dzieci i młodzieży, ale także rodziców, opiekunów prawnych, pedagogów szkolnych – dodaje rzecznik.

Zadaniem policji jest wspieranie lokalnych placówek oświatowych w zakresie wybranych inicjatyw programu dotyczących prowadzenia zajęć edukacyjnych pt. "Odpowiedzialność prawna za zachowania chuligańskie" i "Odpowiedzialność rodziców/opiekunów prawnych za czyny karalne popełnione przez nieletnich". Policjanci zapraszają do współpracy placówki oświatowe i organizacje społeczne.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: