Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Masz zaproszenie na urodziny

Już w sobotę w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie szykuje się niezwykła impreza. Skaldowski Maraton Muzyczno-Filmowy, połączony zostanie z urodzinami Jacka Zielińskiego z zespołu Skaldowie. Będzie tort, wspaniała muzyka - ot, dobra impreza.

Któż nie zna utworów: „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, „Kulig” czy „Wiosna”, jednak Skaldowie mają też inne muzyczne smaki, a odkrywają je ci, którzy są fanami tego zespołu, tak jak Klaudiusz Zawada i Krzysztof Nowaczek – mieszkańcy powiatu cieszyńskiego. Swoją pasję i miłość do Skaldów przekazują dalej. W Skoczowie miłośnicy tego zespołu i ci, którzy z ciekawości przyjdą na II Skaldowski Maraton Muzyczno-Filmowy, dowiedzą się więcej o muzyce i skosztują urodzinowego tortu Jacka Zielińskiego, bo właśnie w tą sobotę 15 października, odprawione zostaną w skoczowskim kinie jego 65. urodziny.


Miłością do Skaldów można zarazić się bardzo szybko. Zwykle łapie osoby, które w swojej młodości bawiły się na imprezach przy akompaniamencie tego zespołu, ale zarażeni są i młodsi. Klaudiusza Zawadę ta miłość pochłonęła w wieku 11 lat. Przyjechał do cioci i wujka i wpadł po uszy. – Wysłuchałem winylowej płyty i odtąd słuchałem tylko Skaldów, nigdy w życiu nie byłem fanem innego zespołu, a teraz tą moją pasją zarażam innych – mówi dwudziestoparoletni Klaudiusz Zawada z Zamarsk.
Z muzyką Skaldów nie rozstaje się również Krzysztof Nowaczek, filmowiec ze Skoczowa, który kamerą uwiecznił już nie jeden zlot fanów tej muzyki i nie jeden koncert Skaldów, którzy nieustannie przez 46 lat są obecni na scenie wciąż wydają nowe płyty (o czym wiedza niektórzy) i wciąż koncertują. – Wspólnie z Klaudiuszem spotkaliśmy się na koncercie Skaldów w Ustroniu i odtąd podejmujemy różne akcje promujące tą muzykę i zrzeszające fan club – mówi Krzysztof Nowaczek i zaraz dodaje , że Skaldowie mają wiele twarzy muzycznych. – Znane są przeboje z tych czasów, kiedy zespół był w czołówce list przebojów, ale mało kto wie, że Skaldowie mają wiele rockowych kawałków, czy tych realizowanych z orkiestrami. Ich repertuar jest bardzo różnorodny – dodaje Krzysztof Nowaczek. Wraz z Klaudiuszem Zawadą są organizatorami II Skaldowskiego Maratonu Filmowo – Muzycznego.

Jak mówią do Teatru Elektrycznego w sobotę trzeba zaglądnąć. Początek imprezy zaplanowano na godz. 17.00. Podczas wieczoru z miłością do Skaldów będzie można poznać fanów tego zespołu z całej Polski, skosztować wspomnianego wcześniej tortu Jacka Zielińskiego czy założyć koszulkę przygotowaną specjalnie na tą okazję przez Klaudiusza Zawadę i obejrzeć godzinny film przygotowany przez Krzysztofa Nowaczka.

 Ponadto będzie można poznać tą drugą twarz tego zespołu posłuchać tych znanych i mniej znanych utworów. –  Zapraszamy! Naprawdę będzie warto zaglądnąć w sobotę do Teatru Elektycznego – dodają organizatorzy i nie gwarantują, że miłością do Skaldów nie będzie tam można się zarazić…


Dorota Kochman

ZOBACZ WIĘCEJ NA TEN TEMAT:

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: