Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kaskadowy pomiar prędkości

Dziś (06.03.2020) od samego rana w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą działania kontrolno-prewencyjne „Kaskadowy pomiar prędkości”.

Zaplanowane działania mają charakter prewencyjny, w tym m.in. uświadamianie kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

- Szczególnym nadzorem zostaną objęte m.in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Policjanci, w ramach działań, będą prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach), jak i dynamicznie (przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem wykroczeń) – poinformowała KWP w Katowicach

Przypominamy, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy. W 2019 roku prawie 49 tys. osób zostało zatrzymanych do kontroli z tego właśnie powodu.

(red)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-06 08:23:33
pogromca ciemnoty: Tępić katolickich pijaków i bandytów drogowych. I nie ważne, czy to będzie zmartwychwstały Wojtyła czy spasiony pedofil w sutannie. Każdego!
2020-03-06 10:48:22
marian1951: Jak to miło się czyta komentarz przepełniony miłością do bliźniego.
2020-03-06 11:14:28
pogromca ciemnoty: Nie jestem księżobojnym katolikiem, żeby kochać pedofilów w czarnych sukienkach i tych, którzy ich ukrywali.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: