Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Powołana została Młodzieżowa Rada Gminy Goleszów

W Goleszowie do życia powołana została Młodzieżowa Rada Gminy Goleszów. Poprzez swój konsultacyjny charakter rada ma wspierać i upowszechniać idee samorządowe wśród młodzieży, a także zwiększać aktywność młodych ludzi w gminie Goleszów.

Młodzieżowa Rada Gminy Goleszów składać się będzie z 12 radnych - juniorów, którzy wybrani zostaną na dwuletnią kadencję. Wybory radnych -juniorów odbywać się będą w oparciu o podział na cztery okręgi wyborcze, odpowiadające czterem szkołom podstawowym funkcjonującym na terenie gminy Goleszów.

Pięciu radnych - juniorów reprezentować będzie obwód Szkoły Podstawowej w Goleszowie, po trzech radnych pochodzić będzie z obwodów szkół podstawowych w Cisownicy i Dzięgielowie, a jeden z obwodu Szkoły Podstawowej w Bażanowicach. 

Radnym - juniorem będzie mógł zostać uczeń klasy szóstej, siódmej i ósmej szkoły podstawowej lub posiadający status ucznia szkoły podstawowej do ukończenia 18. roku życia, zamieszkujący na terenie gminy Goleszów, który nie jest zawieszony w prawach ucznia oraz wobec którego nie toczy się żadne postępowanie karne ani w sprawach nieletnich.

- Cieszę się, iż pomysł, którego byłam inicjatorką oraz gorącą zwolenniczką, doczekał się realizacji. Wierzę, iż głos młodzieży jest niezwykle ważnym głosem w procesie rozwijania potencjału naszej gminy, stąd też dołożę wszelkich starań, by zapewnić odpowiednie warunki do działania Młodzieżowej Rady Gminy, udzielając jej wszelkiego możliwego wsparcia. Jestem przekonana, iż powołanie Młodzieżowej Rady Gminy Goleszów przyczyni się do otwarcia przestrzeni oraz stworzenia możliwości wychowania i przygotowania młodych pokoleń do współodpowiedzialności za rozwój i dobrobyt swojej małej ojczyzny – komentuje powołanie Młodzieżowej Rady Gminy Sylwia Cieślar, wójt gminy.

Młodzieżowa Rady Gminy Goleszów ma reprezentować interesy młodzieży wobec organów samorządu gminnego, samorządów uczniowskich, a także władz oświatowych oraz organizacji i instytucji pozarządowych. W swoich działaniach skupiać się będzie na prowadzeniu wśród młodzieży kampanii informacyjnej na temat roli samorządu terytorialnego oraz zakresu jego funkcjonowania, działań na rzecz ochrony praw i godności ucznia, a także na rzecz integracji i współpracy środowisk młodzieżowych.

Szczegółowy statut Młodzieżowej Rady Gminy Goleszów znajduje się na goleszow.bip.net.pl

(red./mat.pras.)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: