Karate-sztuka, która łączy
W tym czasie kluby zorganizują wspólne seminaria szkoleniowe, mecze i pokazy karate w Polsce i Czeskiej Republice. Ważnym elementem projektu jest również rozwój bazy sprzętowej klubów. Shindo będzie dysponowało nową profesjonalną matą o standardzie WKF, a także innym wysokiej jakości sprzętem.
Kluby chcą zapoczątkować trwałą więź pomiędzy osobami trenującymi karate na terenie przygranicznym. Współpraca ich ma przyczynić się do pogłębienia stosunków pomiędzy społecznościami po obu stronach granicy.
Zadania realizowane w projekcie mają na celu pokazać, jak można współpracować i spędzać aktywnie czas, doskonaląc sztukę, jaką jest karate. Projekt ma też pokazać, że karate to nie tylko sztuka walki, ale sztuka szacunku do drugiej osoby. Te cechy są szczególnie istotne dla trenujących styl Shotokan - styl bardzo łagodny, a zarazem skuteczny. To dzięki temu projektowi ma wzrosnąć ich zaangażowanie do wytrwałego treningu, wzrostu umiejętności i osiągania coraz to lepszych wyników. Poprzez wymianę doświadczeń, wspólne pokazy, szkolenia, zawody i seminaria, projekt ma udowodnić, że karate to sztuka, która łączy ludzi, niezależnie od narodowości. – powiedział Piotr Szymala Prezes Zarządu Klubu Sportowego Shindo.
Projekt ten jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007 - 2013 i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński. Projekt ma charakter rekreacyjno-edukacyjny. Będzie trwał sześć miesięcy. Mieszkańcy rejonu przygranicznego będą na bieżąco informowani o postępach projektu.
Więcej informacji:
Klub Sportowy SHINDO
CIESZYN 43-400,
ul. Śrutarska 39
telefon: 607 314 119
shindocieszyn@interia.pl
www.shindo.pl
(artykuł sponsorowany)
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.