Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kamizelki odblaskowe dla 200 przedszkolaków

Policjanci z cieszyńskiej drogówki odwiedzili przedszkola i szkoły podstawowe w Trójwsi. Podczas spotkania dzieci wysłuchały porad st. asp. Roberta Wajdy o bezpiecznym poruszaniu się po drodze.

Na zakończenie spotkania blisko 200 przedszkolaków otrzymało kamizelki odblaskowe. 

- To już kolejne spotkanie, podczas którego dzieciom wręczono kamizelki odblaskowe. Tym razem, to Urząd Gminy w Istebnej ufundował je dla przedszkolaków w całej Trójwsi – informuje asp. Rafał Domagała rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Mundurowi przeprowadzili pogadanki na temat bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym. 

- Podczas spotkania dzieci wysłuchały porad st. asp. Roberta Wajdy o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Policjant przypomniał również o tym, jak ważne jest noszenie kamizelek odblaskowych czy odzieży wyposażonej w takie elementy, szczególnie teraz jesienią, kiedy szybko zapada zmrok. Na zakończenie przedszkolaki z Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa otrzymały kamizelki. Z kolei policjant drogówki wręczył elementy odblaskowe wszystkim dzieciom z podstawówki oraz przedszkoli. Dzieciaki obiecały, że będą je nosić, aby być widocznym na drodze – dodaje rzecznik policji.

Policyjna współpraca na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym z innymi instytucjami wpisuje się w prowadzona w województwie śląskim kampanię „Trzeci krok - rok pieszego rozsądny i widoczny pieszy".

 
 
BsK
źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: