Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pierwszy raz nowego starosty w Strumieniu

To historyczne przecięcie wstęgi i historyczne wydarzenie w Gminie Strumień. Można już jeździć wyremontowaną ulicą Młyńską w Strumieniu. Symboliczne przecięcie wstęgi, było pierwszym w kadencji nowego Starosty Cieszyńskiego-Jerzego Nogowczyka.

W Strumieniu centrum się poszerzyło. Łatwiej trafić do przedszkola, szkoły, biblioteki, hali sportowej czy na basen. W środę 9 listopada 2011r. uroczyście otwarto ulicę Młyńską, która przeszła gruntowny remont.

Teraz dzięki półtorakilometowemu łącznikowi ulic Młyńskiej i Kościelnej (tą nowo wybudowaną drogę oddano do użytku w sierpniu br.), poprawiło się bezpieczeństwo i funkcjonalność istniejącego układu drogowego. – Niedawno oddaliśmy do użytku ulicę Kościelną, teraz kolejna – Młyńska. To krok milowy, jeśli chodzi o rozwój naszej gminy. Dzięki nowym drogom, znacznie poprawi się dojazd do przedszkola, szkoły, czy hali sportowej. Młyńska i Kościelna, razem tworzą kompleksowe rozwiązanie komunikacyjne – mówiła wyraźnie zadowolona z realizacji projektu Anna Grygierek, burmistrz Strumienia.

Jak dodała, ta inwestycja, realizowana była też z myślą o przyszłych mieszkańcach miasta. – Tu nieopodal mamy 3,5 hektara ziemi, przygotowanej pod budownictwo wielorodzinne, mam nadzieję, że niebawem stanie tu osiedle – dodała burmistrz Strumienia.


Ulica Młyńska łączy drogę wojewódzką (ul. Brodeckiego) z powiatową (ul. 1 Maja). Ponadto, stanowi ciąg komunikacyjny z nowo wybudowaną ulicą Kościelną. Dzięki temu łącznikowi z Młyńskiej można się szybko dostać do Rynku, omijając główne ciągi dojazdowe.


Dzięki dotacji z Unii Europejskiej Młyńska, została gruntownie przebudowana i w znacznej części poszerzona do szerokości 6 metrów. To sprawiło, że ulica na całej długości jest szeroką, dwukierunkową jezdnią, wzdłuż której ciągnie się wyczekiwany przez mieszkańców chodnik. Zmodernizowano również sieć kanalizacyjną i wodociągową. Teraz kierowcy już mogą jeździć po nowej nawierzchni, a piesi spacerować po bezpiecznym chodniku.

Droga została oddana do użytku w momencie przecięcia wstęgi, dodajmy historycznego, bo pierwszego w karierze nowego Starosty Cieszyńskiego, Jerzego Nogowczyka, któremu towarzyszyły Anna Grygierek, burmistrz miasta i wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Cecylia Skowron. – Pierwszy raz występuję w takiej roli – mówił starosta. – Cieszę się, że tu tak wiele się dzieje, że w ostatnim czasie zostało zrealizowanych wiele inwestycji. Dobrze, że tu tak wiele zmienia się na lepsze, że tak dobrze współpracuje Rada Miejska wraz z burmistrzem – mówił Jerzy Nogowczyk.


Realizacja modernizacji ul. Młyńskiej była możliwa dzięki unijnym pieniądzom. Całość prac kosztowała 2 337 551 ,76 zł, unia dołożyła 1 307 547,16 zł. Prace ruszyły wiosną, a zakończyły się jesienią 2011 r.


Dorota Kochman

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ Z OTWARCIA DROGI.FOT.PATRYK KŁODA

ZOBACZ TEŻ JAK MIESZKAŃCY STRUMIENIA WYDREPTALI SOBIE DROGĘ

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: