Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kamil Wałęga dla OX.pl!

Sezon 2019/20 był udany nie tylko dla Jastrzębskiego Klubu Hokejowego, ale również dla większości jego zawodników. Kamil Wałęga, bo o nim mowa, zrobił spory krok do przodu, dzięki udanym występom w Polskiej Hokej Lidze oraz na Mistrzostwach Świata Juniorów.

Rozgrywki w Polskiej Hokej Lidze przedwcześnie dobiegły końca, ze względu na rozprzestrzeniającego się koronawirusa. Jednak zawodnikom Jastrzębskiego Klubu Hokejowego i tak powiodło się zdobyć dwa trofea (Puchar Polski oraz Puchar Wyszehradzki), a ligowe zmagania zakończyli z brązowymi medalami. - Sezon jak najbardziej zaliczony do udanych. Szkoda tylko, że tak się zakończył, ale to już nie zależało od nas. Naprawdę, w tym sezonie dużo zdobyliśmy – był dobry w naszym wykonaniu – przyznaje Kamil Wałęga.

19-letni hokeista JKH, pochodzący z Zebrzydowic, był jednym z kluczowych podopiecznych Roberta Kalabera. Słowacki szkoleniowiec często stawiał Wałęgę do pierwszej piątki. - W tym sezonie dużo lepiej czułem się na lodzie. Dobrze wszedłem w sezon przygotowawczy, nabrałem więcej pewności, szczególnie na początku rozgrywek. Później przydarzyła mi się kontuzja, która nieco pokrzyżowała plany, ale sezon jak najbardziej na „+” – dodaje hokeista JKH.

Pod koniec ubiegłego roku, polscy juniorzy wystąpili na MŚ (Dywizja IB), ale nie powiodło im się uzyskać awansu. Jak tamten turniej wspomina Wałęga, który zdobył na nim sześć bramek i zanotował pięć asyst (Biało-czerwoni w czołówce punktacji kanadyjskiej)? - Udało się zdobyć sporo punktów, ale czempionatu nie mogę zaliczyć do udanych, bo zajęliśmy czwarte miejsce i wróciliśmy bez medalu. Punkty były, ale to nie jest najważniejsze. Dla mnie celem był medal. Czy na przyszłym turnieju Polaków będzie stać na awans? - Jest duża szansa. Na ostatnich MŚJ dużo było chłopaków z rocznika 2001, więc myślę, że za rok może być awans.

Sezon przedwcześnie dobiegł końca, a hokeiści JKH mają już cele na nadchodzące rozgrywki. - Na pewno będziemy walczyć o najwyższe cele, przede wszystkim o mistrzostwo Polski. Również będziemy starać się powtórzyć zdobycie Pucharu Polski.

Wałęga skończy 20 lat w lipcu, a już wyrobił sobie nazwisko na krajowym podwórku. – W nadchodzącym sezonie nadal będę związany z Jastrzębskim Klubem Hokejowym, ale po nim kończy mi się umowa. Jeżeli będzie mi dobrze szło, to jak najbardziej chciałbym spróbować swoich sił za granicą – dodaje zebrzydowianin.

Osiągnięcia Kamila Wąłęgi:

  • 2016/17 – brązowy medal Centralnej Ligi Juniorów z JKH U-20
  • 2017/18 – srebrny medal Centralnej Ligi Juniorów z JKH U-20 | brązowy medal na MŚJ U-18 (Dywizja IIA) oraz król strzelców czempionatu - 6 goli
  • 2018/19 – brązowy medal Centralnej Ligi Juniorów z JKH U-20 | Puchar Polski z JKH | srebrny medal na MŚJ U-20 (Dywizja IB)
  • 2019/20 – brązowy medal Polskiej Hokej Ligi z JKH | Puchar Polski z JKH | Puchar Wyszehradzki z JKH | 2. miejsce w punktacji kanadyjskiej podczas MŚJ U-20 (Dywizja IB)

 

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: