Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kajto i Baran: 18 sekund do lidera

Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran tracą 18 sekund do liderów szwajcarskiej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy, 55. Rajdzie du Valais. Załoga LOTOS Rally Team zajmuje obecnie 7. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Pierwszy odcinek szwajcarskiego rajdu okazał się bardzo wymagający: - Odcinek, od którego rozpoczęło się ściganie w 55. Rajdzie du Valais okazał się niesamowicie wymagający. Na 8,25-kilometrowej próbie Leukerbad na zawodników na przemian czekały partie z dużą ilością wody, a także fragmenty z suchym i oblodzonym asfaltem. Na tym oesie załoga Kajetanowicz/Baran pokazała szybkie i równe tempo. Kolejny z odcinków pierwotnie miał mieć 11,66 km, lecz organizatorzy podjęli decyzję o skróceniu go do 4,5 km ze względu na oblodzenie i zimowe warunki panujące na części trasy - informuje Magda Geringer-Nurczyńska, rzecznik prasowy załogi.

 Kajto i Jarek pokazali się na tym odcinku z najlepszej strony i wywalczyli drugi czas, tuż przed Craigiem Breenem. -  Na kończącym dzisiejszą rywalizację odcinku Anzere, startujący jako 12. załoga Kajetanowicz i Baran zmagali się z bardzo dużą ilością błota wyniesionego na drogę przez samochody jadące przed polską załogą. Na bardzo śliskim i wąskim odcinku debiutant Kajto uniknął błędów i polski duet zakończył pierwszy dzień na wysokim 7. miejscu - podaje Geringer-Nurczyńska.

Jutro kolejna część pierwszego etapu – zawodnicy będą rywalizować na czterech dwukrotnie przejeżdżanych oesach o łącznej długości prawie 100 km: - Jesteśmy pozytywnie nastawieni, a ja bardzo dobrze czuję się za kierownicą samochodu, dlatego jutro zamierzamy walczyć, jednocześnie nadal ucząc się. Będziemy starali się utrzymać maksymalną koncentrację, niezwykle ważną w tak zmiennych i zdradliwych warunkach. Myślę, że możemy być zadowoleni z naszej dzisiejszej jazdy - komentuje Kajto.

Pisaliśmy:

Kajto: koniec sezonu coraz bliżej

vdka/mat.pras.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: