Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Brenna - potrącona piesza

Przed godziną siódmą rano w Brennej na ul. Wyzwolenia doszło do wypadku. Potrącona została kobieta, z urazami trafiła do cieszyńskiego szpitala.

Przed siódmą rano w centrum Brennej doszło do potrącenia pieszego. 80-cio letnia mieszkanka tej miejscowości przechodziła przez ulicę Wyzwolenia. Do zdarzenia doszło w okolicach kościoła. Kierowca audi 25-latek jadąc w kierunku Skoczowa, poza przejściem dla pieszych potrącił kobietę. Znajdowała się ona na środku jezdni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci cieszyńskiej drogówki. Kobieta w wyniku potrącenia doznała urazów ciała, trafiła do cieszyńskiego szpitala. - informuje st. asp. Rafał Domagała rzecznik cieszyńskiej policji.

Przepisy które weszły w życie 31 sierpnia, mówią o konieczności używania elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym, jednak policja apeluje, aby pamiętać o nich zawsze, kiedy wychodzimy z domu. Potrącona kobieta była ubrana na czarno. Pomimo, że był to obszar zabudowany i osoba ta nie musiała mieć tych elementów, to gdyby one były, kierowca z większej odległości mógłby zobaczyć, że ktoś jest na jedni. Być może nie doszłoby do tego wypadku– komentuje Domagała.

POSŁUCHAJ

Nawet najmniejszy element odblaskowy na kurtce czy przypięty do torebki jest widoczny z daleka. Zmrok zapada coraz wcześniej, również rano długo jest ciemno. Elementy odblaskowe są dostępne w wielu sklepach. Od wielu lat policja rozdaje je uczniom w szkołach. I nie ma w tym nic śmiesznego, gdy dziadek czy babcia poproszą swoje wnuki o taki właśnie przedmiot. Może być to prezent ratujący życie.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: