Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kadetki z brązem

Nikola Ratajczyk (JKTS) oraz Emilia Byrtek (KS Bronowianka Kraków) z brązowymi medalami Indywidualnych Mistrzostw Polski Kadetek.

Dziewczyny stela (Nikola jest z Chybia, zaś Emilia z Lesznej Górnej) zdobyły brązowy medal w grach podwójnych kadetek na Indywidualnych Mistrzostwach Polski w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która w dniach 09 - 12.05.2024 roku odbywała się w Szczawnie-Zdroju.

W drodze do medalu debel pokonał Nikolę Cichocką /LUKS Radość Porzecze/ - Nikolę Belica /Broń Radom/ 3:0 ( 8,8,4 ) oraz Izabelę Szoch /Emdek Bydgoszcz/ - Agatę Strzelczyk /Tajfun Ostrów Wlkp./ 3:1 ( 9,3,-3,7 ), ale uległ w półfinale parze Maja Łakoma /UKS Dojlidy Białystok/ - Wanessa Kulczycka /Gorzovia Gorzów Wlkp./ 0:3 ( -6,-3,-5 ).

- Podkreślić należy bardzo dobrą grę naszych dziewczyn, obydwie wspaniale się uzupełniały i tryskały energią, wolą walki i zwycięstwa. Z sukcesu swoich córek bardzo zadowoleni byli Ojcowie : Tomasz Ratajczyk i Zbigniew Byrtek, no i obydwa aktualne kluby, które potrafiły stworzyć medalodajny debel – relacjonuje matka Emilii.

W zawodach startowała również drużyna kadetek złożona z Nikoli Ratajczyk i Aleksandry Ratajczyk. - Nasz zespół wygrał pierwszy mecz z UKS Optimum Lubasz 3:0, ale nie dał rady KS Bronowiance Kraków, która okazała się lepsza i pokonała nas 3:0. W efekcie zajmujemy 9-te miejsce w Mistrzostwach Polski – czytamy w przesłanym materiale.

Indywidualnie Nikola Ratajczyk wygrała z Weroniką Pilarską /LUKS Chełmno/ 4:0 ( 5,13,5,5 ), przegrała z Gabrielą Pułecką /MKS Rokita Brzeg Dolny/ 1:4 ( -9,-7,8,-9,-8 ) i o 17-te miejsce wygrała z Zuzanną Kwaśniewską /BOSiR Barcin/ 3:1 ( -7,7,9,7 ).

Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w skali województw wygrało Województwo Śląskie.

 

NG/Mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: