Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ruszają prace w Pogwizdowie!

Mieszkańcy Pogwizdowa i okolic na pewno ucieszy ta wiadomość. W poniedziałek, 20 maja 2024 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Cieszynie podpisano umowę oraz przekazano plac budowy nowemu Wykonawcy, wyłonionemu w postępowaniu na dokończenie zadania inwestycyjnego pn.: Rozbudowa odcinków dróg powiatowych: ul. Katowicka i ul. Cieszyńska wraz z ich skrzyżowaniem w miejscowości Pogwizdów.

 - Dzisiaj w siedzibie Starostwa Powiatowego w Cieszynie podpisaliśmy umowę oraz przekazaliśmy plac budowy nowemu wykonawcy, wyłonionemu w postępowaniu na dokończenie tego zadania. Obudziła się w nas wszystkich wielka nadzieja, że w końcu ta sprawa, która tak bardzo bulwersuje społeczność lokalną, będzie miała pozytywne zakończenie. Tego życzymy i wykonawcom, i mieszkańcom - powiedziała Janina Żagan Starosta Cieszyński

W spotkaniu z wykonawcą, oprócz Janiny Żagan Starosty Cieszyńskiego, uczestniczyli również Mieczysław Szczurek, Wicestarosta odpowiedzialny merytorycznie za inwestycje powiatowe oraz Jerzy Pilch Członek Zarządu, nadzorujący Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Cieszynie. Nowym wykonawcą robót jest firma z Bielska – Białej.

Wartość zadania wynosi 11,8 mln zł, wartość dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi 5,76 mln zł. Do tego wszystkiego Gmina Hązlach dołożyła 1,2 mln złotych. Wkład własny Powiatu to 4,84 mln zł.

Zakres rzeczowy zadania obejmuje m.in.: wykonanie jezdni wraz z jej konstrukcją 6 m z poszerzeniami na łukach, wykonanie murów oporowych zabezpieczających pas drogowy, przebudowę zjazdów na posesje, przebudowę poboczy o szer. 1 m, budowę kanału technologicznego, budowę chodników dla pieszych o szer. 2 m, budowę zatok autobusowych – 3 szt., przebudowę oświetlenia ulicznego wraz z budową doświetlenia przejść dla pieszych, budowę sieci kanalizacji deszczowej (odwodnienie drogi), przebudowę kolidującej infrastruktury technicznej (sieć teletechniczna i elektroenergetyczna).

Planowany termin zakończenia prac został ustalony na 30.11.2024 r.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: