Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Już nie zagrają w tym sezonie

Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego podjął decyzję o przedwczesnym zakończeniu rozgrywek ligowych szczebla centralnego. Co to oznacza dla zawodniczek Cukrownika?

Koronawirus wciąż nie daje za wygraną, o czym przekonują się również sportowcy. Także jeżeli chodzi o sportowców z naszego regionu. Wiedzą coś o tym zawodniczki RKS Cukrownik S. Instal Chybie, dla których sezon przedwcześnie się zakończył - taką decyzję podjął Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

- Zdaję sobie sprawę, iż podjęta decyzja jest kontrowersyjna i może wywołać w środowisku spore poruszenie. Przed jej podjęciem, Zarząd PZTS analizował różne warianty zakończenia sezonu. Podjęcie decyzji nie było łatwe, jednak finalnie zapadła decyzja o zakończeniu sezonu. Niezależnie od tego czy się z nią zgadzamy, czy też nie, musimy ją uszanować i pamiętać, że nikt z nas nie był w stanie przewidzieć takich wydarzeń – przyznał Prezes PZTS, Dariusz Szumacher.

Chybianki będą występować w I lidze (gr. płd.) również w przyszłym sezonie, gdyż dzięki zajmowanej 7. pozycji utrzymały się na obecnym szczeblu. Ligę opuściły kluby z Radomia oraz Nysy. Podopieczne Mirosława Stańka, w sezonie 2019/20, odniosły cztery zwycięstwa, w czterech przypadkach dzieliły się punktami z rywalkami, a w siedmiu meczach poniosły porażkę.

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: