Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Już dziś w nocy przestawimy zegary

Pomimo dyskusji nad zasadnością zmian czasu z zimowego na letni i z letniego na zimowy, już tej nocy przestawimy zegarki. Dla wszystkich osób, które cenią sobie sen, jest to dobra wiadomość, gdyż w nocy z 27 na 28 października przybędzie dodatkowa godzina – z godziny 3:00 zrobi się 2:00. Nie jest to jednak dobra informacja dla osób, które dziś pracują na nocnej zmianie…

Zmiany czasu już od jakiegoś czasu są kwestią, która jest szeroko omawiana przez społeczeństwo. Zdecydowanie więcej osób opowiada się za zniesieniem tej zasady. Sprawa była ostatnio badana przez Komisję Europejską, która stworzyła ankietę dla obywateli, aby poznać ich zdanie. Aktualnie nie wiadomo, w jaki sposób wyniki ankiety wpłyną na wspólnotowe regulacje, i czy w ogóle tak się stanie.

Aktualnie dostępne są analizy, wykonane przez Parlament Europejski, na podstawie badań. Zgodnie z ich brzmieniem aż 76% (3 841 000) wszystkich zainteresowanych stwierdziło, że mają negatywne doświadczenia, związane ze zmianami czasu. Najwięcej negatywnych opinii na temat zmian czasu pochodziło z Finlandii i Polski. 84% wszystkich ankietowanych stwierdziło, że należy zrezygnować ze zmian czasu. Najmniej osób optowało za rezygnacją ze zmian w Grecji i na Cyprze – tam przestawiać zegarów nie chce tylko nieco ponad połowa osób, które wzięły udział w badaniu. W Polsce z kolei za rezygnacją zmian czasu opowiedziało się niecałe 80% respondentów.\

Spekulować można, jednak zmiana czasu w październiku w dalszym ciągu jest faktem. Tej nocy z godny 3:00 zrobi się 2:00. Czas zimowy będzie obowiązywał aż do marca.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-10-27 18:34:53
krokusik: Jeśli pozostanie czas letni, to zimą dzieciaki pójdą do szkoły po ciemku. Jeśli pozostanie letni to latem po trzeciej w nocy zacznie się rozwidniać, a po dwudziestej zacznie się ściemniać. Nie rozumiem komu przeszkadza obecny system przestawiania godzin.
2018-10-28 07:28:20
zubermarek: Mnie. ((-:
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: