Jutro lepiej nie zapomnij!

To już kolejna taka akcja. Na jutro (15.03.2018) funkcjonariusze ruchu drogowego zaplanowali działania pod kryptonimem ''Pasy''. W trakcie jej trwania, szczególną uwagę zwrócą na to, czy kierujący oraz pasażerowie samochodów przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa.

Podobnie jak i w poprzednich tego typu aktywności celem działania prowadzonych przez policjantów  będzie przede wszystkim egzekwowanie od kierujących i pasażerów obowiązku jazdy w prawidłowo zapiętych pasach bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zwrócą również uwagę na to, czy kierowcy stosują foteliki do przewozu dzieci lub podwyższenia.

- W dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy nie przestrzegają, a wręcz lekceważą obowiązek jakim jest jazda w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa potrafią uratować nas od kalectwa, a nawet śmierci.  Gdyby wszyscy kierowcy i pasażerowie zapinali pasy, wiele z zaistniałych zdarzeń drogowych mogłoby się zakończyć tylko zniszczeniami pojazdów, a nie poważnymi urazami podróżujących nimi osób – informuje Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Przypomnijmy, za niestosowanie pasów bezpieczeństwa można otrzymać mandat wysokości 100 zł i 2 punkty karne ( 4 punkty w przypadku, gdy przewozimy pasażerów bez zapiętych pasów). Za przewożenie dziecka bez fotelika lub podkładki mandat wynosi 150 zł i 6 punktów karnych.

(red/mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją