Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jezus wjechał na osiołku

Po raz kolejny na strumieńskim Rynku można było podziwiać Misterium Niedzieli Palmowej. Wzięło w nim udział ponad 100 aktorów.

 

Była uczta w domu Zacheusza i owoce winnicy. Uroczyście Jezus wjechał też na osiołku, tak jak opisuje to Ewangelia. Tak wyglądało Misterium Niedzieli Palmowej w Strumieniu. To druga część tryptyku. Po Drodze Krzyżowej i Niedzieli Palmowej, czeka nas jeszcze Zmartwychwstanie w Wielką Sobotę. 

Pogoda, choć surowa i chwilami z opadami śniegu nie przeszkodziła publiczności w podziwianiu niezwykłego przedstawienia. – Dziękujemy Panu Bogu za pogodę, mimo wszystko się udała, choć na próbach lał rzęsisty deszcz – mówi ks. Paweł Hubczak, inicjator misteriów w Strumieniu. 

Wszyscy aktorzy świetnie odegrali swoje role. Nawet osiołek Pawełek, któremu nie w smak było wcielić się w osła z Jerozolimy. Jednak w swojej upartości, nawet on zachwycił publiczność. – Dziękuję wszystkim którzy wzięli udział w tym niezwykłym misterium. Pięknie odegrane role, stroje, scenografia- piękne latorośla, zagroda z barankami - wszystko przyciągało odzwierciedlało tajemnicę Chrystusa, który jest z nami – mówił ks. Proboszcz Sanktuarium św. Barbary w Strumieniu, Oskar Kuśka. 

Już dziś strumieńska grupa teatralna zaprasza na Misterium Zmartwychwstania początek w Wielką Sobotę ok. godz. 19.30. – Warto tu przyjechać, bo tu są dobrzy ludzie, a tam gdzie dobrzy ludzie - tam warto przyjechać. A ci ludzie chcą cos dla wszystkich uczynić – głosić Ewangelię – dodaje ks. Paweł Hubczak.

 

Dorota Kochman

ZOBACZ MISTERIA 
źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: