Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jednak dwupas do Wisły?

Jeszcze na początku stycznia marszałek Jakub Chełstowski kategorycznie sprzeciwiał się pomysłowi wybudowania drugiego pasa ruchu na odcinku drogi wojewódzkiej z Ustronia do Wisły. Jak się jednak okazuje, niedługo później inwestycja zyskała jego przychylność.

- Przy okazji inauguracji sezonu zimowego, która odbyła się w naszej miejscowości, rozmawialiśmy z panem marszałkiem Chełstowskim i rzeczywiście podkreślił on, że tę inwestycję należy wykonać. Teraz należy szukać sposobu projektowania i później finansowania, bo nie jest to inwestycja, którą Urząd Marszałkowski mógłby wykonać samodzielnie z roku na rok - mówił na dzisiejszej (18.02) konferencji prasowej burmistrz Wisły Tomasz Bujok.

Jak dodał włodarz grodu pod Baranią Górą, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach miał otrzymać już zlecenie opracowania koncepcji projektowej przedsięwzięcia. Co ciekawe jednak, w prace nad inwestycją chcą się zaangażować władze Ustronia i Wisły. - Zastanawiamy się nad zbiorczymi parkingami na wysokości Polany i w okolicach kamieniołomu, być może przed nim. Chcielibyśmy stworzyć takie centrum przesiadkowe dla obu miejscowości - byłby tam przystanek kolejowy, mogłaby tam dojeżdżać komunikacja autobusowa. Jest jednak wiele aspektów, które musimy przemyśleć - zaznaczał Bujok. 

Jednak warto podkreślić, że nawet wybudowanie drugiego pasa drogi nie rozwiąże wszystkich problemów komunikacyjnych. - Wynika to z prostej przyczyny: w którymś momencie samochody wjadą w to "wąskie gardło". Wrzucę tutaj kamyczek do ogródka Ustronia, który występuje o utworzenie kilku miejsc z oświetlonymi przejściami dla pieszych. Tego typu rozwiązania paraliżują komunikację na drodze. Tutaj trzeba mówić o bezkolizyjnych rozwiązaniach - lewoskrętach, "ślimakach". Są one kilkukrotnie kosztowniejsze, ale nie blokują płynności ruchu. Mamy skrzyżowanie w Manhatanie, najprościej by je było zawęzić do jednego pasa, ale każde zawężenie powoduje większy ścisk na drodze - przekonywał burmistrz Wisły.

A jak burmistrz skomentował zmianę nastawienia marszałka Chełstowskiego? - Podejmując decyzje w samej Wiśle, podpierając się stanowiskiem swoich pracowników, czasem nie jestem do końca przekonany do pewnych pomysłów. Jednak gdy widzę przed sobą pełny obraz danej sytuacji, zmieniam czasem zdanie - przekonywał.

Wcześniej pisaliśmy:

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-02-18 21:30:06
doler: Co wybory idą...kazdemu cos wcisna...ryle dostali swoje 14 i podwyżki ....onkologia niby cos tez dostanie...a Ustroniakow i Wislan urabiaja wizja drogi...buhaha. Beda wybory...zrobia studium wykonalnosci i wszystko padnie...
2020-02-19 22:41:41
jula: Myślę,że panowie powinni prowadzic rozmowy w odwrotnym kierunku.Konieczny jest drugi pas wyjazdowy z Wisły a nie dojazdowy.Dojechac do Wisły to dojada ale wyjechac jest problem.Nic tylko współczuc mieszkańcom,powstają nowe obiekty,apartamenty,pensjonaty itp,każdy zaprasza do Wisły ale nikt z wladzy nie wczuwa się w mieszkańców,którzy muszą dojecha do i z pracy,dla władz liczy się tylko kasa a to,że jest żyje się tutaj coraz ciężej to ich nie obchodzi.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: