Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Z Ustronia do Wisły "dwupasmówką"?

Droga wojewódzka nr 941, która przebiega przez Ustroń i prowadzi do Wisły i Istebnej, w pierwotnym zamyśle miała być "dwupasmówką" aż do grodu pod Baranią Górą. Jak się okazuje, ta idea nie została całkowicie zapomniana i są podejmowane pewne starania, aby upłynnić w ten sposób ruch samochodowy.

- Zadaniem, które jest w świadomości osób zarządzających województwem śląskim, jest konieczność budowy drugiego pasa ruchu od Manhattanu do Wisły, aby upłynnić ruch pomiędzy trzema miejscowościami: Ustroniem, Wisłą i Istebną. Coraz częściej także osoby jadące do Szczyrku wybierają trasę przez Wisłę, więc to także jest w interesie tej miejscowości. Mam nadzieję, że uda się ten drugi pas doprowadzić do Jawornika, a jeśli nie, to przynajmniej do kamieniołomu. O to będę zabiegał - mówił na niedawnej konferencji prasowej burmistrz Wisły Tomasz Bujok.

Co ważne, prace mogłyby być prowadzone niezależnie od remontu "wiślanki", który obecnie jest przeprowadzany i zakończy się w grudniu 2021 roku. - Można je [dwa dodatkowe pasy - dop. red] zrobić do Polany, albo też z drugiej strony torów, aby ominąć dwa przejazdy kolejowe w Wiśle. Ta droga, która już jest także odgrywałaby ważną rolę - jako droga wewnętrzna, łącząca Wisłę z Ustroniem. Mogliby z niej korzystać np. rowerzyści - dodaje włodarz Wisły.

Proponowane rozwiązanie mogłoby też wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa, szczególnie na odcinku przebiegającym przez Ustroń. - Złożyłem interpelację, w której wnoszę o rozpoczęcie prac projektowych nad stworzeniem drogi dwupasmowej od Manhattanu do samej Wisły. W samym Ustroniu jest sześć skrzyżowań, począwszy właśnie od ul. Brody, które są niezwykle niebezpieczne i jeśli chcemy je przebudować, to warto by było wybudować na tej drodze drugi pas ruchu - powiedział nam radny wojewódzki Andrzej Molin.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-12-23 20:06:44
b.w.: 2 pasy do Polany są nie potrzebne - natomiast nowa obwodnica od Polany do Centrum Wisły omijająca te 2 przejazdy kolejowe - jak najbardziej słuszna inicjatywa i szkoda tylko, że tak późno !
2019-12-23 21:24:29
maykel: Jeśli prace będą prowadzone w takim tempie jak remont obecnej drogi czy wiślańskiego basenu to jest szansa, że nasze wnuki już będą mogli jeździć tą "dwupasmówką" :D
2019-12-23 22:15:22
Szantrapa: @maykel, a w Ustroniu nasze prawnuki kąpać w basenie.
2019-12-23 23:04:08
Selma: I znowu ta naiwna wiara, że dorobienie kolejnych dróg i pasów cokolwiek odkorkuje. Popatrzcie na USA - czy tam się cokolwiek odkorkowało? Nie tędy droga.
2019-12-24 11:50:32
tom lem: ...racja Selma: popatrzcie na Afrykę - większość chodzi piechotą a jak biegają ;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: