Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jaworze - powyborcze komentarze

Radosław Ostałkiewicz przez najbliższe cztery lata będzie rządził w Jaworzu. W wyborach 16 listopada zdobył 1959 głosów mieszkańców tej miejscowości.

Dotychczasowy wicewójt Jaworza Radosław Ostałkiewicz pokonał trzech rywali i w pierwszej turze zdobył wymaganą większość. Jego kontrkandydatami byli - Jan Bożek, który zdobył 178 głosów, Mieczysław Brzezicki – 836 oraz Mirosław Brzezowski – 143. Ostałkiewicz zastąpi na stanowisku Zdzisława Byloka, który wójtem Jaworza był od 2002 roku.

Kampania była dosyć trudna, ponieważ wykopano głębokie rowy. Natomiast ona się na szczęście skończyła, moją rolą i wybranych radnych jest to, żeby te rowy zakopać i na tej nowej ziemi cokolwiek wybudować. Taką mam nadzieję. Mimo, że układ w radzie jest patowy, ponieważ mój komitet ma siedmiu radnych, komitet konkurencyjny również siedmiu a jeden radny niezależny skłania się bardziej do współpracy właśnie z tym komitetem, dlatego mam mniejszość w radzie. Natomiast mam za sobą prawie 2/3 mieszkańców, którzy mnie wybrali na stanowisko wójta. Mam nadzieję, że radni wybrani w tych wyborach będą o tym pamiętać. Ja wszystkich, bez względu na przynależność zapraszam do współpracy. Mamy bowiem wiele do zrobienia. Musimy kontynuować naszą podróż w kierunku portu 'Jaworze Zdrój', którą rozpoczęliśmy kilka lat temu. Ten właśnie kierunek znalazł poparcie u mieszkańców. Chcemy, żeby gmina stała się miejscowością uzdrowiskową, turystyczną. Bardziej musimy dbać o ochronę środowiska. Jest ono oczywiście w bardzo dobrym stanie, ale nie jest tak, żeby nie dało się jeszcze czegoś w tym kierunku zrobić. - komentuje w rozmowie z OX.pl Ostałkiewicz.

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: