Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jasienica: zmiana węzła komunikacyjnego

W Jasienicy, przy zjeździe z S1 w centrum gminy, władze chcą opracować koncepcję nowej infrastruktury drogowej.

Radni gminy Jasienica przegłosowali zmiany w budżecie. Wśród zadań znalazło się m.in. opracowanie dokumentacji na rozwiązanie komunikacji w obrębie węzła na S1 w Jasienicy. Dzięki wykupowi w poprzednich latach gruntów w tym rejonie, ulice po zjeździe z drogi ekspresowej będą mogły mieć osobne pasy dla skręcających w prawo, będzie też można wydłużyć i poszerzyć ulice oraz zbudować trzy duże ronda, które w skutecznie zlikwidują korki w tym centralnym rejonie Jasienicy. – To ważne zadanie. Gdy będziemy dysponować dokumentacją, będziemy mogli zabiegać o wykonanie tej kluczowej dla rozwoju gminy inwestycji –  powiedział wójt Gminy Jasienica, Janusz Pierzyna.

To nie wszystko. Na dokończenie prac związanych z projektem termomodernizacji budynku OSP w Świętoszówce, przeznaczono kolejne ponad 240 tys. zł. Łącznie więc cały remont pochłonie ok. 1,5 mln zł. W tym przypadku dodatkowych prac wymagało otoczenie budynku, wymiana kanalizacji deszczowej i sanitarnej, nowe osadniki, a także przebudowa pomieszczeń byłej poczty. – Właśnie tak się dzieje, gdy przystępujemy do przebudowy tego rodzaju obiektów. Okazuje się wtedy, że konieczne są dodatkowe prace. Ale lepiej raz porządnie przeprowadzić remont, niż co kilka lat poprawiać kolejne fragmenty – skomentował wójt.

Z tych samych powodów zostanie kompleksowo wymieniona instalacja elektryczna i wybudowana klimatyzacja w budynku OSP Wieszczęta, gdzie zakończono już projekt termomodernizacji. W tym wypadku dodatkowe prace pochłoną 120 tys. zł. Wśród dodatkowych kosztów znalazło się również ponad 101 tys. zł, jakie należy przeznaczyć na rozbudowę budynku szkoły w Świętoszówce, bo o tyle więcej wyniosła cena zadania po zakończeniu przetargu. Łącznie inwestycja kosztować będzie więc 4,7 mln zł.

(red./mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: