Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jarmarków czas

Baby, baranki, murzyny - wszystko na wielkanocny stół. Można piec samemu, można kupić od gospodyń. Gdzie w regionie będą organizowane jarmarki tradycyjnych potraw świątecznych?

W Cieszynie odbędzie się tradycyjny Artystyczny Kiermasz Wielkanocny. Potrwa on od 27 – 29 marca w Café Muzeum, ul. Regera 6.

Na dwa jarmarki zaprasza gmina Dębowiec. Pierwszy z nich będzie w Gminnym Ośrodku Kultury w Łączce. Jak zwykle panie z KGW zapewnią pyszne potrawy na wielkanocny stół. Podczas ósmego Kiermaszu Wielkanocnych Tradycji Kulinarnych nie zabranie wielkanocnych smakołyków. Będą to kołacze, baby, mazurki, ale i lukrowane baranki, murzyny. - wylicza Karina Bogusz, szefowa ośrodka kultury w Dębowcu. Ten jarmark odbędzie się w Wielką Środę – 1 kwietnia od 14.00 do 17.00
Natomiast w dniach od 1 do 2 kwietnia (Wielka Środa i Wielki Czwartek) organizatorzy zapraszają na kiermasz do Dębowca (przed strażnicą OSP w Dębowcu) w godzinach od 9.00-16.00

I tu będzie można nabyć wypieki i wyroby kulinarne przygotowane przez KGW w Dębowcu. Oczywiście nie zabraknie słodkich wypieków, ale jak dodaje Karina Bogusz – będą też tradycyjne wyroby wędliniarskie, pierogi i ryby. Nie zabraknie ozdób. Jarmark organizujemy tuż przed świętami, żeby produkty na wielkanocnym stole były świeże i smaczne.

Na swój świąteczny jarmark zaprasza także Goleszów, tam 31 marca i 1 kwietnia odbędzie się Wielkanocny Kiermasz Rękodzieła. Potrwa on od 9-17. Zapraszamy do odwiedzin w ośrodku kultury, na sali widowiskowej będzie można kupić i wypieki i wyroby rękodzielniczce. Przede wszystkim będą to produkty i ozdoby przygotowane przez nasze KGW – informuje dyrektorka GOKu w Goleszowie, Jolanta Warasińska.

Skoczów
kusi II Jarmarkiem Wielkanocnym. Odbędzie się on w dniach 30 marca - 1 kwietnia na skoczowskim rynku. Potrwa od 9 – 16.00. Zapraszamy twórców regionalnych, osoby zajmujące się rękodziełem do sprzedaży swoich wyrobów. W szczególności zapraszamy młodzież szkolną wraz z nauczycielami oraz osoby działające w skoczowskich kołach zainteresowań do uczestnictwa w II Jarmarku Wielkanocnym. - zachęcają do udziału organizatorzy.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: