Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przewodnicy krasomówcy

W miniony weekend, 21-22 marca w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego w Pszczynie przewodnicy turystyczni zmierzyli swe siły w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym o tytuł ''Przewodnik- Krasomówca''.

W rozgrywanych w sobotę eliminacjach brał udział jeden przewodnik z naszego regionu, Piotr Brenner z Koła Przewodników Cieszyn przy Oddziale PTTK „Beskid Śląski w Cieszynie. Nie dostał się do finału, zdaniem wielu obserwatorów, niesłusznie. Jury bowiem największy nacisk kładło na kwestie techniczne, jak długość wypowiedzi regulowana stresującymi i rozpraszającymi dzwonkami. Tymczasem Cieszynianin przedstawił bardzo ciekawą i wartościową merytorycznie wypowiedź o wątku cieszyńsko-ustrońskim odsieczy wiedeńskiej, która nie raz słuchana przez turystów zawsze przyjmowana jest przez słuchaczy entuzjastycznie.

W niedzielę natomiast odbyły się przesłuchania finałowe zakończone ogłoszeniem werdyktu Jury oraz uroczyste zakończenie Konkursu. Uświetnił je występ laureatów konkursu krasomówczego dla młodzieży. W ramach wyjazdu szkoleniowego wybrała się tam grupa przewodników z cieszyńskiego Koła.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: