Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jarmark na cieszyńskim rynku

Już jutro wystartuje Cieszyński Jarmark Piastowski. Na Rynku pojawi się biżuteria, ceramika, dekoracje, zabawki, obrusy, koszulki i wiele innych. Jarmark potrwa do niedzieli, 24 sierpnia. Będzie na pewno różnorodnie i kolorowo.

Organizatorami imprezy są Pracownia Rękodzieła Artystycznego ''Pat the Cat'' oraz Cieszyński Ośrodek Kultury ''Dom Narodowy''. Organizowany przez nich w zeszłym roku w listopadzie Cieszyński Jarmark Świąteczny okazały się wielkim sukcesem i przyciągnął twórców i kupujących z całego kraju: - Na początku zeszłego roku, kiedy powstawał pomysł zorganizowania w Cieszynie dużego jarmarku na Rynku, nie spodziewaliśmy się, że zostanie on tak dobrze przyjęty. Również listopadowa impreza, mimo deszczu, okazała się sukcesem. Stąd też decyzja kontynuowania tego przedsięwzięcia – mówi pomysłodawca imprezy Marcin Wieczorek. - Tym razem, oprócz rękodzielników, którzy pojawili się już na naszych jarmarkach, będzie też wielu nowych. Oprócz tego mamy również długą listę rezerwową, ale niestety, nie jesteśmy w stanie przyjąć wszystkich.

Okazuje się, ze już w marcu wszystkie miejsca imprezowe były obstawione. Co będzie można zobaczyć na stoiskach? - Na pewno nie zabraknie ceramiki, biżuterii artystycznej, scrapbookingu, dekoracji, zabawek i przedmiotów z filcu. Pojawią się też hafty, fusing, beading, obrusy, koszulki i wiele innych rzeczy, których nie sposób wymienić – wylicza organizator. - Rzecz jasna, chociaż ideą imprezy jest zaprezentowanie mieszkańcom regionu rękodzieła z różnych części Polski, nie zabraknie też naszych rodzimych twórców, na czele z malarzem Dariuszem Orszulikiem. Poza tym, podobnie jak było to w listopadzie, jedno ze stoisk zajmie nasza cieszyńska Cafe Muzeum.

Portal OX.PL jest patronem medialnym imprezy.

vdka

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: