Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jak wybrać dobry warsztat LPG?

Decydując się na montaż instalacji gazowej w samochodzie, chcemy powierzyć nasze auto solidnym fachowcom. Po czym poznać dobry warsztat, który nie zawiedzie nas jakością świadczonych usług i nie zniechęci do jazdy na gaz?

Szukając dobrego warsztatu, zajmującego się montażem instalacji gazowej, warto zwrócić uwagę na doświadczenie. Jeśli warsztat ma za sobą przynajmniej 3 lata istnienia, prawdopodobnie można mu zaufać, bo w tej branży jakość świadczonych usług szybko eliminuje słabszych graczy, którzy robią, żeby było zrobione, nie patrząc na to, czy zrobili dobrze.

Jeśli mamy znajomych, którzy jeżdżą na gaz – warto zapytać ich, o to, gdzie wykonali montaż instalacji i czy są zadowoleni. Być może któryś z nich zechce podnieść maskę swojego samochodu i da nam szansę samodzielnie ocenić pracę warsztatu? Staranne, estetyczne wykonanie instalacji, dzięki któremu poszczególne podzespoły na pierwszy rzut oka są niemal całkowicie niewidoczne, to bardzo dobra wizytówka warsztatu. Kierując się poleceniami znajomych, staraj się wypytać jak największą liczbę osób. Nie opieraj swojej ostatecznej decyzji na jednej pozytywnej opinii. Jeśli natomiast nie masz kogo spytać, lub z poleceń znajomych nic nie wynika, sprawdź u producentów – być może któryś z okolicznych warsztatów ma autoryzację renomowanych producentów instalacji LPG?

Niska cena prawie zawsze oznacza gorsze podzespoły, dlatego nie wybieraj warsztatu, kierując się najniższą ceną. Jeśli skusisz się na atrakcyjną cenowo ofertę prawdopodobnie i tak dopłacisz za regulacje więcej niż wynosi różnica w cenie między tanią a droższą instalacją.  

Dobry warsztat poznasz także po dobrym doradcy, który odpowie na wszystkie Twoje pytania i będzie wiedział, jak doradzić w doborze instalacji. Wypytaj między innymi o warunki gwarancji i serwisu pogwarancyjnego. Poproś także o spis elementów, które miałyby zostać zamontowane w samochodzie. Dzięki temu, po powrocie do domu, będziesz mógł sprawdzić w internecie opinie na temat poszczególnych podzespołów.

Zwróć uwagę na to, czy doradca pozwala Ci zadecydować w kwestii widoczności przełącznika benzyna/LPG  czy montażu zbiornika paliwa – jego rodzaju (toroidalny czy walcowy) oraz wielkości. Powinieneś mieć możliwość zadecydowania, czy godzisz się na większy zbiornik, wiążący się z  potrzebą ingerencji w podłogę samochodu, a nie dowiedzieć się o takiej decyzji instalatora, kiedy resztki wnęki na koło zapasowe zostały już wycięte.

Kiedy już dokonasz wyboru, przyjrzyj się, od czego rozpoczynana jest praca, bo bardzo częsty błąd instalatorzy popełniają już na samym początku wykonywania usługi, kiedy masz jeszcze szansę, by powiedzieć: „stop!”. Tym błędem jest brak przygotowania samochodu do pracy na nowym paliwie. Warsztat powinien zatem, dokonać regulacji zaworów i prostego przeglądu elementów odpowiadających za spalanie mieszanki, a następnie wymienić niesprawne elementy. Ten etap jest niepotrzebny przy nowych samochodach, ale w przypadku używanych, może zadecydować o tym, czy po zainstalowaniu LPG będzie trzeba wrócić na regulację. 


AUTO-GAZ CZECH Marek Czech Sp. J. jest hurtownią samochodowych instalacji gazowych, a zarazem autoryzowanym dystrybutorem STAG. Firma stale współpracuje z wieloma producentami m.in AC, GZWM, KME, a ponadto posiada bogatą ofertę części i akcesoriów zagranicznych firm takich jak: AEB, BRC, OMVL, Tomasetto, Lovato, Prins, GMS, HL PROPAN.

 

www.ac.com.pl


AUTO-GAZ CZECH TO TAKŻE WARSZTAT LPG:

MONTAŻ INSTALACJI LPG

Auto Serwis Wiesław Grzybek
tel. 604 198 932
tel. 33 479 37 62

Moto express  Łukasz Ziarnik
tel. 501520669

ul. Motelowa 18
43-400 Cieszyn

Godziny otwarcia:
Warsztat: 8.00 - 16.00
E-mail: montaz@autogazczech.eu

 

UWAGA! PROMOCJA NA STACJI KONTROLI POJAZDÓW NADAL TRWA

Przypominamy o trwającej promocji Stacji Kontroli Pojazdów Auto Gaz Czech: „Zrób przegląd, zjedz za kupon”, w której  w łatwy sposób zgarnąć można bon na McZestaw Big Mac®.

Aby zdobyć kupon o wartości 15,90 zł wystarczy do końca roku 2016 wykonać okresowe badanie techniczne pojazdu o masie do 3,5 t (także LPG) na SKP przy Motelowej. Ilość kuponów jest nieograniczona i każdy może wziąć udział w promocji wielokrotnie. Kupon zrealizować można w restauracji sieci McDonald’s w Cieszynie przy ul. Katowickiej, czyli zaledwie 50 m od Auto Gaz Czech. Promocja „Zrób przegląd, zjedz za kupon” jest prosta i bardzo korzystna. Jej szczegóły i regulamin możesz sprawdzić na specjalnej stronie Promocji. 

Jeśli zdarza Ci się zapomnieć o terminie kolejnego okresowego badania technicznego – zamów już teraz przypomnienie sms na stronie:  www.autogazczech.eu .

Stacja Kontroli Pojazdów nr SCI 015/P przy ulicy Motelowej 16 w Cieszynie działa od 12 kwietnia 2010r. Do okresowych badań technicznych pojazdów o masie do 3,5 t, Auto Gaz Czech wykorzystuje nowoczesny sprzęt diagnostyczny renomowanej firmy MAHA oraz profesjonalny sprzęt do geometrii kół firmy Beissbarth.

 

STACJA KONTROLI POJAZDÓW Auto Gaz Czech
AUTO GAZ CZECH SP. J.

ul. Motelowa 16
43-400 Cieszyn
tel. 33 479 34 35

Godziny otwarcia:
pn-pt: 7.00 - 19.00
so: 7.00 - 13.00

 

artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał:
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: