Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nocny pożar w Zaborzu

W nocy paliło się w garażu w jednym z budynków w Zaborzu. Poszkodowany został właściciel nieruchomości. Także wczoraj spaliła się zakrystia w kościele w Międzyrzeczu Górnym.

W czwartek około godziny 22:40 straż pożarna otrzymała informację o pożarze w Zaborzu przy ul. Myśliwskiej. Palił się garaż sąsiadujący z budynkiem mieszkalnym. Na miejsce skierowano pięć zastępów straży pożarnej. Jak informuje st. sekcyjny Michał Swoboda, rzecznik prasowy cieszyńskiej straży pożarnej: - Na miejscu ostatecznie pracowały dwa zastępy JRG ze Skoczowa, zastęp OSP z Zaborza i z Mnicha. Podano jeden prąd wody w natarciu, pożar ugaszono. Działania gaśnicze przed przybyciem straży prowadził właściciel domu, podtruł się on gazami pożarowymi. Pogotowie ratunkowe zabrało go do cieszyńskiego szpitala. Wóz strażacki z drabiną jadący z Ustronia został zawrócony. Działania straży trwały do północy. Z garażu usunięto nadpalone elementy oraz elektronarzędzia.

Wczoraj przed godziną czternastą 10 zastępów straży pożarnej zadysponowano do pożaru, który wybuchł w kościele ewangelickim w Międzyrzeczu Górnym. Pożar objął zakrystię świątyni. Udało się go ugasić, jednak zawaleniu uległa część stropu nad zakrystią. Nikt nie został poszkodowany.

Także wczoraj strażacy usuwali wodę z zalanej piwnicy w Zebrzydowicach. W Górkach Wielkich na ul. Czereśniowej pomagali z rowu melioracyjnego wydostać psa, który ostatecznie trafił do cieszyńskiego schroniska.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: