Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jak jeździmy na drogach?

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podsumowali stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu cieszyńskiego za okres pierwszych sześciu miesięcy.

Jak wygląda sytuacja na naszych powiatowych drogach? Czy jest bezpiecznie? Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie podsumował pierwsze półrocze 2011r.

Jeśli chodzi o wypadki drogowe, czyli zdarzenia, w których osoby zostały ranne lub zabite nic się nie zmieniło. Było ich 78 i tyle samo,  ile w analizowanym okresie ubiegłego roku. Nastąpił natomiast spadek kolizji drogowych, których zaistniało 718, a w 2010 roku było ich 782 (spadek o 64). W wypadkach drogowych zginęło na miejscu 5 osób (spadek o 1) i zostały ranne lub zginęły do 30 dni - 103 osoby (spadek o 2).

Najcięższymi grzechami kierowców, które doprowadziły do kolizji i wypadków były:  nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu i niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

Jeśli chodzi o kierowców wsiadających za kierownicę na podwójnym gazie, to byli oni sprawcami 28 zdarzeń drogowych, jest to spadek w porównaniu do 2010 roku o 15,1 % ( 33 zdarzenia). Pijani kierowcy spowodowali jednak 6 wypadków i 22 kolizje.

Działania policjantów z cieszyńskiej komendy doprowadziły do wyeliminowania z ruchu 149 nietrzeźwych kierujących, co stanowi wzrost do poprzedniego roku o 52 przypadki (97 nietrzeźwych zatrzymano w 2010 roku). Policjanci zatrzymali też łącznie 107 uprawnień do kierowania pojazdami tj. o 37 więcej niż w 2010 roku. Podczas kontroli pojazdów zatrzymali 659 dowodów rejestracyjnych (o 2 więcej niż w roku poprzednim).

Policja wypisała mniej mandatów. Drogówka wypisała ich 3964 w poprzednim roku 4400 Ponad połowa mandatów została nałożona za niestosowanie się do przepisów dot. prędkości. Wzrosła natomiast ilość wniosków skierowanych do Sądu Rejonowego z 106 w 2010 roku do 130 w 2011 roku.

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: