Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Istebna: śmierć w pożarze

Do pożaru budynku jednorodzinnego doszło w nocy z wtorku na środę (26/27.05.2020) w rejonie Istebnej Andziałówki. Mimo szybkiej akcji gaśniczej jedna osoba nie żyje.

Informacja o pożarze wpłynęła do strażaków o godzinie 1:37. Na miejsce natychmiast udały się zastępy ratowników – ustalono, że pożar obejmuje budynek drewniany, w którym mogła znajdować się jedna osoba. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren działań i odłączono instalację elektryczną w budynku. Wprowadzono rotę ratowników (rota - dwuosobowy zespół ratowników, wykonujących te same działania ratownicze lub zabezpieczające, wyposażony w sprzęt ochrony osobistej - przyp. red.), jednak ze względu na warunki rotę wycofano – relacjonuje st. kpt. Marek Szalbot z cieszyńskiej PSP.

Pożar budynku drewnianego był rozwinięty, zagrażał również przylegającemu do niego budynkowi murowanemu. Ratownicy podali prąd wody w obronie w celu zabezpieczenia budynku murowanego. Z domu ewakuowano również 4 mieszkańców. - Po dojeździe na miejsce kolejnych zastępów podano prąd wody w natarciu na budynek drewniany  wywiercono otwory w dachu płonącego budynku, co doprowadziło do poprawy widoczności i uwolnienia gazów pożarowych. Do środka wprowadzono rotę gaśniczą, która natrafiła na ciało – wyjaśnia Szalbot. Zwłoki zostały ewakuowane, a obecny na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon.

Ratownicy ugasili ogień, rozebrali zniszczony budynek i sprawdzili całość kamerą termowizyjną. Przylegający budynek sprawdzono pod kątem obecności tlenku węgla. Nie stwierdzono zagrożenia, ewakuowane osoby mogły wrócić do domu. Na miejscu pracowało 47 strażaków (10 zastępów OSP i PSP) oraz policja.

 

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: