Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Istebna: rozwiąże się problem z budynkami?

Kilkakrotnie poruszaliśmy na naszych łamach temat dużej ilości niezarejestrowanych (i tym samym nieopłacających podatków) zamieszkałych domów na terenie gminy Istebna. Jeszcze w grudniu mówiło się o blisko tysiącu budynków. Wszystko jednak wskazuje na to, że w końcu gminie uda się uporać z problemem.

Władze gminy zdecydowały się na zatrudnienie dodatkowego pracownika do Referatu Finansowego Urzędu Gminy. - Jest to pracownik z doświadczeniem, liczę na jego zaangażowanie i znajomość tematu i przystąpienie do działań mających na celu weryfikację istniejącego stanu rzeczy. Co do zakresu budynków trudno mi się odnieść, ale porządkujemy kwestie podatkowe, w zakresie podatku od nieruchomości, który będzie stanowił duży wpływ do budżetu gminy - mówi nam Łucja Michałek, wójtka Istebnej.

Przypomnijmy, że dotychczas tematem wpływu podatków zajmowały się jedynie dwie osoby. - Jest jedna osoba na wymiarze podatkowym u nas, jedna jest na ewidencji księgowej, to są dwie osoby w podatkach. Jest to ilość minimalna, sami tego nie zrobią, więc musimy poustalać z wójtem i podejść do sprawy kompleksowo - mówiła nam w lutym br. skarbnik Bronisława Fiedor.

Więcej pisaliśmy tutaj:

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

11
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-08-27 20:50:50
donekT: Ewentualne DARKROOMY najlepiej zwolnić z opodatkowania, niech Rada pomyśli- jeszcze podniosą się głosy o rzekomą dyskryminację bywalców DARKROOMÓW. Tymczasem co o bywalcach DARKROOMÓW i samych DARKROOMACH napisał Jacek Kochanowski- Może Plejada się wypowie???
2019-08-28 06:17:52
donekT: Szanowni dziennikarze i miejscowi decydenci, sprzeciw wobec różowej ideologii nie musi wynikać tylko i wyłącznie z Chrześcijaństwa, a jeżeli już wynika, to nie oznacza, iż swoje postawy musicie uzasadniać właśnie Chrześcijaństwem. NIE JESTEŚCIE KAPŁANAMI, TYM BARDZIEJ JAKO RADNI. Nie musicie nawet podawać swych INTENCJI. Wystarczy, iż skupicie się na konsekwencjach i celach wdrażania pewnych ideologii, w szczególności o dogmatycznym religianckim charakterze, których skutki w pełnym zakresie możemy zaobserwować już na Zachodzie Europy. Dlatego nie odnoście się do Chrześcijaństwa, nawet jeżeli wasze zachowanie wynika z Chrześcijaństwa. Ponieważ WPISUJECIE SIĘ W sztucznie wykreowany SCHEMAT OKREŚLONYCH ŚRODOWISK I ICH TWORZONĄ OD DEKAD PROPAGANDĘ, GDZIE PEWNE WYZNANIE JEST FAŁSZYWIE PRZEDSTAWIANE JAKO RZEKOMY WINOWAJCA WSZELKIEGO ZŁA NA ŚWIECIE, A JEDNYM Z CELÓW OKREŚLONYCH ŚRODOWISK JEST TOTALNA ELIMINACJA PEWNEGO WYZNANIA, Z CZYM ICH FUNKCJONARIUSZE W OGÓLE SIĘ NIE KRYJĄ. Pomimo faktu, iż oficjalnie przedstawiają zupełnie co innego w zależności od osiągniętego w danym społeczeństwie punktu etapu.
2019-08-28 06:28:15
donekT: W sytuacji, kiedy odnosicie się W SWYCH INTENCJACH do Chrześcijaństwa i wpisujecie się w propagandowy schemat, na zasadzie eksperymentu TRESURY PSÓW PAWŁOWA lokalni zwolennicy pewnej linii poglądowej AUTOMATYCZNIE REAGUJĄ, STOSUJĄC TE SAME TREŚCI BEZ WZGLĘDU NA PUNKT ODNIESIENIA, wystarczy, iż pojawi się hasło „CHRZEŚCIJAŃSTWO”. Tym sposobem dajecie pewnym środowiskom propagandowe paliwo i współuczestniczycie w eskalacji nienawiści względem CHRZEŚCIJAN, co możemy obserwować w przestrzeni publicznej, po nasilających się atakach na MIEJSCA KOJARZONE Z CHRZEŚCIJAŃSTWEM, ICH PROFANACJĘ etc., czego przykłady zauważalne są również w regionie. NATOMIAST OSOBY DOPUSZCZAJĄCE SIĘ CHRYSTIANOFOBII W PEWNYCH ŚRODOWISKACH, POMIMO PRZESTĘPCZEGO CHARAKTERU ICH CZYNÓW, SĄ PRZEDSTAWIANI JAKO RZEKOMI BOHATEROWIE. NATOMIAST SŁUSZNIE PONOSZONE PRZEZ NICH KARY, JAKO REPRESJE ze strony RZEKOMO WYZNANIOWEGO PAŃSTWA.
2019-08-28 06:33:33
donekT: Szanowni decydenci, odnieśliście się do CHRZEŚCIJAŃSTWA, jako podstawy, jako źródła intencji. OK, Jednak czy zastanowiliście się, jaki jest publiczny wydźwięk i konsekwencje??? To jakimi się kierujecie intencjami, to wasza prywatna sprawa, natomiast w uzasadnieniu swego działania, nie MUSICIE ODNOSIĆ SIĘ DO INTENCJI, WYSTARCZY, IŻ ODNIESIECIE SIĘ DO CELÓW I SWE STANOWISKO MOŻECIE POPRZEĆ OBSERWOWANĄ NP. NA ZACHODZIE RZECZYWISTOŚCIĄ, NAUKĄ, MORALNOŚCIĄ, ETC. W takiej sytuacji WY DECYDENCI ROBICIE SWOJE i zarazem czyniony od dekad przekaz propagandowy, którym karmią się CHRYSTIANOFOBY staje się nieskuteczny. Co więcej, CHRYSTIANOFOBY ZYSKUJĄ PROBLEM Z PRZEKAZEM SWYM TOWARZYSZOM i ich reakcja na zasadzie eksperymentu psów Pawłowa traci rację bytu, WÓWCZAS oni nie potrafią się odnaleźć. Rozumiem PATOS, CHĘĆ DANIA ŚWIADECTWA, ale czy czasem pragmatyzm i realizacja celów, skuteczność działania nie jest właściwsza??? Tym bardziej, jeżeli można pozyskać NIE-CHRZEŚCIJAN, osoby innych wyznań lub niewierzące. Jeżeli odnosicie się do konkretnego wyznania, ograniczacie swą bazę i docelowy target. Nasileniu ulega stygmatyzacja (przydatna w DYSKURSIE) i dochodzi do alienacji od potencjalnych sojuszników, podzielających inny światopogląd, ale również przeciwstawiających się pewnym fałszywym ideologiom. Równolegle dochodzi do eskalacji nienawiści CHRYSTIANOFOBÓW, BO SAMI IM DAJECIE PALIWO.
2019-08-28 06:36:53
donekT: Szanowni decydenci polityczni i dziennikarze, Nie dokładajcie WASZYM OPRAWCOM drwa do stosu, na którym sami płoniecie. Nie ograniczajcie się tylko do jednej grupy. Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały. Nie stawiajcie oporu złemu, nie dajcie się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężajcie. Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało wyjść na jaw. Taką samą miarą, jaką wy mierzycie, odmierzą wam i jeszcze wam dołożą. Bo kto ma, temu będzie dane; a kto nie ma, pozbawią go i tego, co ma. Pozyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną, aby gdy wszystko się skończy, przyjęto was do wiecznych przybytków.
2019-08-28 14:12:28
krzysztof.mm: tak jakoś wyszło, że u l t r a k a t o l i c k a Istebna to jedno wielkie siedlisko drobnych c w a n i a k ó w i oszustów - już dawno u w o l n i e n i od uczciwości i przyzwoitości, dziś deklarują "wolność od LGBT" - s u p e r sprawa
2019-08-28 14:34:50
donekT: krzysztof-Q, Dlaczego bezpodstawnie STYGMATYZUJESZ NIEWINNYCH LUDZI? Ich gmina, ich sprawa. Tymczasem za ich przykładem mogą pójść inne samorządy, być może kiedyś nawet powiat. krzysztof-Q, uczciwość i przyzwoitość nie wchodzą w zakres moralności "wszej" i owej, od której uchodzisz za "eksperta". Lepiej spójrz na rączki swej Pańci, może pojawiło się jakieś "świadectwo" pracy?
2019-08-28 22:25:28
pokemon: W kościele bądź na parafii znajdziecie pasibrzuchów co nie płacą podatków, pozdrawiam
2019-08-28 23:34:14
donekT: pokemon-Q, W Polsce WSZYSCY PŁACĄ PODATKI, nawet nieletnie dzieci. Gratuluję rozeznania.
2019-08-29 08:59:22
krzysztof.mm: nie dość , że podatków nie płacą, to jeszcze wielu z nich to pospolici o s z u ś c i i wydrwigrosze, Rydzyk najlepszym przykładem - i niestety póki co bezkarni jak z ł o d z i e j e i aferzyści z legitymacją P i S
2019-08-29 15:09:58
donekT: krzysztof-Q, lektura paragonu fiskalnego jest dla Ciebie za bardzo skomplikowana?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: