Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

Poniedziałek i wtorek (26 i 27 sierpnia 2019 roku) to pracowite dni dla strażaków z lokalnych jednostek PSP i OSP. Ratownicy działali między innymi przy usuwaniu kilkunastu gniazd owadów błonkoskrzydłych, gasili pożary oraz sprawdzali alarmy z czujek przeciwpożarowych, które na szczęście tym razem okazywały się fałszywe.

W poniedziałek (26.08.2019) strażacy wyjeżdżali w związku ze zgłoszeniami o gniazdach owadów błonkoskrzydłych, które stanowiły zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego, aż 10 razy.

O godzinie 17:35 ratownicy udali się do Istebnej, gdzie doszło do pożaru altany – na miejscu stwierdzono, że pali się altana, wraz z drewnem opałowym, zgromadzonym w środku. Znajdujący się niedaleko budynek nie był zagrożony. Podano jeden prąd wody, a następnie przelano zgromadzone drewno wodą. Nadpalone tuje wycięto i usunięto – wyjaśnił st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP. Na miejscu pracowało 5 zastępów straży pożarnej. Łącznie z zagrożeniem walczyło 29 strażaków.

Do kolejnego pożaru doszło o godzinie 21:15 w Brennej na ulicy Nostrożyny. Paliło się pomieszczenie kotłowni w domu dwupiętrowym. Mieszkańcy (3 osoby dorosłe i 2 dzieci) opuścili budynek – podano jeden prąd wody w natarciu, co doprowadziło do ugaszenia ognia. Strażacy w aparatach ochronnych dróg oddechowych weszli do pomieszczenia w celu wyniesienia nadpalonych przedmiotów, które następnie przelano wodą. Budynek został sprawdzony pod kątem obecności tlenku węgla oraz przy zastosowaniu kamery termowizyjnej – wyjaśnia Pokrzywa. W związku z pożarem jedna osoba dorosła doznała oparzeń dłoni, na miejscu zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego.

Kolejne interwencje miały miejsce we wtorek (27.08.2019). Strażacy interweniowali w związku z gniazdami owadów błonkoskrzydłych, które postanowiły zadomowić się w pensjonacie w Ustroniu oraz w budynku przedszkola w Cieszynie (ul. Bucewicza).

We wtorek strażacy odnotowali również dwa fałszywe wezwania z czujek przeciwpożarowych – w Domu Pomocy Społecznej Bonifratrów w Cieszynie oraz na terenie jednego z cieszyńskich sklepów.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: