Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Istebna: co z niezarejestrowanymi budynkami?

Pod koniec grudnia pisaliśmy o problemie, który w dość mocny sposób dotyka finansowo władze trójwsi. Chodzi o ponad 1000 budynków, które są niezarejestrowane, a tym samym nie opłacają podatków i kosztów wywozu śmieci. Czy coś w tej sprawie się zmieniło?

Teraz mamy wzmożony okres wydawania decyzji podatkowych, ta sprawa jest umówiona do dokładnej analizy z wójtem gdzieś po pierwszym etapie, na początku marca - mówi nam Bronisława Fiedor, skarbnik gminy.

Rozwiązania problemu nie ułatwia fakt, iż nie zmieniła się sytuacja kadrowa w finansach- jest jedna osoba na wymiarze podatkowym u nas, jedna jest na ewidencji księgowej, to są dwie osoby w podatkach. Jest to ilość minimalna, sami tego nie zrobią, więc musimy poustalać z wójtem i podejść do sprawy kompleksowo. Szczegóły nie są jeszcze ustalone - twierdzi skarbnik. 

Czy zatrudnienie dodatkowej osoby to jedyne rozwiązanie? Nie będę się wypowiadać, w jakim kierunku to pójdzie. Czy firma zostanie wynajęta, czy zatrudnimy kogoś - słyszymy. 

Jak jednak zauważa Bronisława Fiedor, sprawie pomagają media- nie jest tak, że czekamy, aż zostanie podjęta decyzja. Piszemy wezwania, ludzie przychodzą. Czasem ktoś mi mówi, że sam przyszedł, bo była informacja w mediach. Często wynika to z niewiedzy ludzi. Nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności, ale tak mówią, że nie wiedzieli - kończy skarbnik.

Poprzednio o temacie pisaliśmy tutaj.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-02-15 17:25:44
krokusik: Jak to niezarejestrowane? I zamieszkałe? I to 1000 nagle??? A co robiła gmina, że doprowadziła do takiej sytuacji? Teraz etaty tworzyć? Może utrzymać ich z wynagrodzeń tych co do tego doprowadzili? Chyba że o czymś nie wiem i się mylę. A wtedy przepraszam.
2019-02-15 19:43:45
doler: Nie wiedzieli ze trzeba zgłosić budynek....
2019-02-15 19:44:38
doler: Nie wiedzieli ze trzeba zgłosić budynek....
2019-02-15 19:45:26
doler: Nie wiedzieli ze trzeba zgłosić budynek....
2019-02-17 06:14:43
krzysztof.mm: Trójwieś to serce beskidzkiego katolicyzmu, ostoja tradycyjnej religijności w tym obrządku - no i wszystko jasne...
2019-02-17 08:18:43
bronek91: ☭☭☭krzysztof.mm☭☭☭ Czyżbyś sugerował, iż jakaś religia jest gorsza lub lepsza od innych? Przecież wszystkie religie są sobie równe! ☭☭☭krzysztof.mm☭☭☭ jak widać, jak zwykle, lubi się poddawać swemu ekshibicjonizmowi kołtuństwa…
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: