Dwóch Polaków w „10”!

Biało-czerwoni mają za sobą pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego na Audi Arenie. W Oberstdorfie punktowało trzech podopiecznych Macieja Maciusiaka, a w czołowej „10” uplasowali się Paweł Wąsek oraz Andrzej Stękała.

19-letni ustronianin udowodnił dzisiaj, że nie przez przypadek rywalizował ostatnio w Pucharze Świata. Wąsek zajął w piątkowym konkursie ósme miejsce, a po pierwszej serii plasował się dwie lokaty wyżej. Udane zawody ma za sobą także Andrzej Stękała, który zakończył zmagania zaraz za zawodnikiem Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego – 9. miejsce.

Nieco słabiej spisał się Aleksander Zniszczoł. Wiślanin uplasował się pod koniec drugiej „10”, co dało się we znaki w klasyfikacji generalnej, w której spadł o jedną lokatę i plasuje się na 7. miejscu. O pechu mógł mówić Przemysław Kantyka, który oddał dzisiaj dwa skoki, a punktów nie zdobył. Polski skoczek, po pierwszej serii, zajmował ex aequo 30. miejsce z Thomasem Hoferem. Niestety, w rundzie finałowej okazał się najsłabszy i został sklasyfikowany na 31. miejscu. Punktów nie wywalczył także Klemens Murańka, który był 42.

Piąte zwycięstwo w tej edycji Pucharu Kontynentalnego odniósł Clemens Aigner, który zarazem objął prowadzenie w „generalce”. Drugie miejsce zajął Felix Hoffmann. Reprezentant gospodarzy przegrał z Austriakiem o zaledwie punkt. Na najniższym stopniu podium stanął Pius Paschke.