Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Istebna podtrzymuje stanowisko w sprawie LGBT

Jak pisaliśmy niedawno, do urzędu gminy wpływają kolejne pisma zawierające słowa krytyki wobec podjętej uchwały w sprawie "powstrzymania ideologii LGBT". Władze miejscowości nie zmieniają jednak swojego zdania.

O dwóch listach, których autorami byli mieszkańcy Warszawy oraz Wisły, pisaliśmy tutaj - LINK. Jak się jednak okazuje, do urzędu wpłynęło jeszcze jedno pismo (całość można przeczytać tutaj - LINK). - Przez dziesiątki lat pracy społecznej jako pilot wycieczek i organizator turystyki promowałem Istebną i Koniaków jako perłę w architekturze, historii i folklorze - pisze jego autor.

- Ostatnia uchwała Rady Gminy Istebna w sprawie "powstrzymania ideologii LGBT" wprowadza mnie w zdumienie. Kawulok czy Konarzewski przewracają się w grobie. Panu (list skierowany do przewodniczącego Stanisława Legierskiego - dop.red.) i pańskim radnym dedykuję wypowiedź dra Štrosmajera z filmu "Szpital na peryferiach": "Gdyby głupota potrafiła fruwać, latalibyście jak gołębie". Widać, że w Istebnej nowe tylko chałupy, myślenie wyszło z mody - dodaje.

Czy gmina Istebna zamierza się ustosunkować do listów? - Pisma wpłynęły, natomiast my dalej podtrzymujemy stanowisko, które było procedowane na sesji - powiedziała nam Łucja Michałek, wójtka gminy.

Zapytaliśmy także o list europosła Łukasza Kohuta (o którym pisaliśmy tutaj - LINK). - To pismo było wcześniej publikowane w mediach, niż przesłane bezpośrednio do wójta. Stąd widzę, że jest to polityczne działanie europosła z Lewicy - dodała Michałek.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

31
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-09-25 20:26:58
tom lem: ...jak się okazuje redaktor KR uwielbia Istebną, a zwłaszcza korespondencję do niej " z wyrazami szacunku" podpis nieczytelny.
2019-09-25 20:29:43
donekT: Ewentualnie tytuł uchwały mógłby być nieco inny, np. "O przeciwdziałaniu NeomarksizmowI", moim zdaniem lepiej oddawałby sytuację. Obecny jest medialnie chwytliwy, to prawda, i zarazem wpisuje się w schemat. Zatem prezentowane reakcje nie powinny dziwić. Tym bardziej, iż niektóre z nich świadczą o TOTALITARNYCH skłonnościach poniektórych środowisk.
2019-09-25 20:35:07
donekT: PS Całkiem możliwe, iż to KAPŁON stał się obecnie produktem eksportowym Istebnej. Kwestię oceny pozostawiam sprawą otwartą.
2019-09-25 20:47:55
jasper: To teraz tylko czekac kiedy w Istebnej wybuduja zasieki.
2019-09-25 21:15:29
krzysztof.nn: "Widać, że w Istebnej nowe tylko chałupy" - chałupy widać, za to podatków od nich n i e widać - to takie typowe i charakterystyczne dla hołdujących t r a d y c y j n y m wartościom
2019-09-25 21:44:09
tom lem: ... to tak jak ze szpitalem w Cieszynie - szpital widać a podatków nie widać - Widocznie dyrekcja tyż z Istebnego ;-)
2019-09-25 21:44:55
donekT: Niby kto wybuduje zasieki??? W jakim celu???
2019-09-26 06:32:40
krzysztof.nn: pindurzeniom nie ma końca - wyznający tradycyjne wartości, prawdziwi Polacy, wlczący z LGBT k a t o l i c y z Istebnej m a j ą pieniądze, a podatków n i e płacą, w t r a d y c y j n y sposób oszukując i o k r a d a j ą c w ten sposób gminę do której należą - szpitale [w całej Polsce, nie tylko w Cieszynie] pod rządami PiS zadłużyły się tak bardzo, że pieniędzy na podatki n i e mają
2019-09-26 07:04:14
tom lem: ... wyznający tradycyjne wartości, prawdziwi Polacy sprawdzają czy ktoś ma pieniądze, jak władczyni Cieszyna, pisząc listy do Pley'a, na tym budują czy można kogoś łupić czy traktować jak urzędowego ( swojego) bidoka.
2019-09-26 08:28:15
koszor: Gratuluję odwagi! Pani Michałek i cała Istebna pokazała, co jest ważne i o co należy walczyć. Orwell napisał, że przyjdą takie czasy, że prawda i Ewangelia będą traktowane jako skandal. Właśnie te czasy nadeszły.
2019-09-26 09:15:16
krzysztof.nn: to, że orwellowskie wizje realizują się w dzisiejszej Polsce to się zgadza - ale że koszor ni w ząb tego Orwella nie kuma to inna sprawa
2019-09-26 09:39:35
Marzanna: Brawo dla Istebnej. Nie rozumiem całego tego krzyku wokół LBGT. Czy tym ludziom robi ktoś krzywdę przecież żyją wśród nas nikt ich nie zabija nie krzywdzi nie wytyka więc dlaczego ta cała wrzawa. Robią co chcą wręcz przeciwnie deprawują nasze dzieci marszami LBGT obnażając się w biały dzień na ulicy jest to gorszące nawet dla dorosłych czy ktoś normalny człowiek idzie jak przebieraniec z różnymi hasłami poubierany na kolorowo i półnago. To deprawacja społeczeństwa i przed tym musimy się bronić bo za chwilę nam na głowę wejdą i ta ich nauka wchodzi do szkoły a jest to bardzo niezdrowe bo jak można 4 letnie dziecko uczyć dotykania jak co po niektóre jeszcze uczy się słów. Chcecie świat przewrócić do góry nogami i zaistnieć. Pamiętajcie życie szybko mija i nic nie zwojujecie bo nie tacy mędrcy byli i poszli do swojego M1 i nie ma o nich słuchu. Pytam się jakich praw nie mają co im kto robi Gratulacje dla Istebnej i ich radnych czekam na następne gminy i normalność a swoje nowe hasła i wezwania bo i do tego jest mieszana polityka schowcie sobie do szafy. Prawdziwa cnota krytyki się nie boi.
2019-09-26 10:57:18
jasper: To walka o prawa czlowieka, a nie homo-propaganda, jak chce to widziec rzad, Kosciol, Istebna czy Marzanna i nie tylko. Siedzac cicho w “szafie” nie byliby w stanie naglosnic swoich postulatow, tak jak to robia na manifestacjach np. lekarze, pielegniarki czy nauczyciele. Marzanna pyta - "jakich praw nie maja ?" . Widac niewiele wie na ten temat, jak wiekszosc osob w Polsce, ktore nawet nie wiedza co oznacza skrot -LGBT. Glownym celem LGBT jest – „ujednolicenie sytuacji prawnej, uregulowanie kwestii wzajemnych praw i obowiązków partnerów, którzy żyją w związkach heteroseksualnych jak i homoseksualnych. Szczególnie w zakresie kwestii majątkowych, uprawnień do otrzymania alimentów na siebie, renty rodzinnej po zmarłym partnerze czy włączenia partnerów z ustawowego dziedziczenia." To w skrocie.
2019-09-26 11:50:47
koszor: Ani kroku w tył, jeśli chodzi o ochronę naszego skarbu - dzieci, przed zboczeńcami i dewiantami, choćby się nazywali WHO, UNICEF czy całe ONZ. Sami wiemy, jak wychować i zadbać o nasze dzieci. Rozkazów z Niemiec czy Brukseli nie będziemy słuchać!
2019-09-26 13:10:33
jasper: Badzmy konsekwentni, jezeli PiS naklada obowiazek zlozenia oswiadczenia majatkowego partnerom tej samej plci, to powinien wprowadzic ustawe o zwiazkach partnerskich. To znaczy zwiazki nie ale rozliczanie tak ? Typowe podejscie PiS, a do dzisiaj nie znamy oswiadczenia majatkowego zony pana premiera !! Czyzby wstydzil sie swojej malzonki ? "Dziennik Gazeta Prawna" zwraca uwagę, że ów przepis będzie dotyczył również partnera lub partnerki tej samej płci, z którą dana osoba pozostaje w nieformalnym związku. Tym samym Prawo i Sprawiedliwość, choć nie zamierza wprowadzać ustawy o związkach partnerskich, nakłada na związki jednopłciowe obowiązki. Jak uzasadnia w rozmowie z "DGP" poseł PiS Włodzimierz Biernacki, osoby będące w związkach hetero i homoseksualnych nie powinny wstydzić się osób, które kochają".
2019-09-26 13:19:19
jasper: Masz racje koszor piszac - " chodzi o ochronę naszego skarbu - dzieci, przed zboczeńcami i dewiantami". Tez uwazam, ze nalezy dzieci chronic - czyli nie wpuszczac ksiezy do szkoly a dzieci nie wysylac do Kosciola. (-) "62-letni ksiądz Kazimierz G. został oskarżony o seksualne wykorzystanie kilkunastu nieletnich należących do różnych grup liturgicznych działających w parafii w Godowie k. Wodzisławia Śląskiego" (-) https://www.tvn24.pl/godow-ksiadz-oskarzony-o-molestowanie-nieletnich,972224,s.html
2019-09-26 16:18:05
donekT: Co oznacza zwrot "Siedzac cicho w “szafie”", mianowicie traktować wymienioną kwestię, jako sprawę prywatną każdego, przynajmniej zdaniem Frédéric'a Klemensa Martel'a, które przedstawił w pozycji pt. "Sodoma", à propos, o charakterze ESEJU stanowiącego pochwałę/ukoronowanie pewnego procesu, który odbył się na Zachodzie Europy. Doskonale wiem, co oznacza pewien skrót, oraz czemu ma służyć, często jest stosowany wbrew woli głównych adresatów. W imię politycznych interesów kogo??? Proponuję zapoznać się z filozofią, chociażby Michel Foucaulta, zawartą zwłaszcza w "Historii Seksualności", którą nawet przybliżyłem. Mimo wszystko chciałbym, aby przez apologetów pewnej linii poglądowej zostały przedstawione PODSTAWY, w odniesieniu do których, pewne społeczności, uznawane za mniejszościowe uznawane są/ przedstawiane są jako dyskryminowane. W odniesieniu, do jakiej PODSTAWY pewne społeczności domagają się określonego traktowania??? jasper-Q wykaż się wiedza lub jak zwykle jej brakiem. PS, Dlaczego Ty jasper-Q wykazujesz się Chrystianofobią, z czego ta wynika??? W końcu, w jakiej filozofii, przez kogo zapoczątkowanej, przedstawiana postawa, chociażby przez użytkownika jasper, ma swoje źródło??? Czyżby tej ostatnio ocenzurowanej przez portal OX???
2019-09-26 20:11:35
donekT: Jak zwykle, wystarczy zapytać o podstawę, np. danych praw pewnych środowisk i ___ARGUMENTÓW BRAK____ .
2019-09-26 20:15:38
jasper: - [ ] Katolicki sutener wsrod tej pisowskiej patologii to standard i nie dziwi, ze pedofile w sutannach przy pomocy biskupow znalezli super schronienie w KK. Hipokryzja moralnosci !!!
2019-09-27 06:38:57
donekT: jasper-Q, JAKA JEST PODSTAWA, w odniesieniu do której, pewna linia poglądowa domaga się określonych rozwiązań prawnych dla pewnych społeczności, niejednokrotnie wbrew woli członków tych społeczności? Dlaczego Ty jasper-Q odnosisz się z NIENAWIŚCIĄ względem określonego związku wyznaniowego? Z czego to wynika? Skoro to oczywiste, przedstaw.
2019-09-27 09:16:24
jasper: - http://strajk.eu/dlaczego-jaroslaw-kaczynski-ma-polske-w-dupie/
2019-09-27 09:24:16
donekT: To ma być jakiś "argument"???
2019-09-27 09:28:32
donekT: PS Czym jest WHO, w czym skupia się esencja tej organizacji??? Warto się głębiej zainteresować;) Zwłaszcza charakterem;)
2019-09-27 12:18:27
jasper: Widac brak inteligencji :) Jaroslaw Polske a ja Ciebie....
2019-09-27 13:34:03
donekT: Dziękuję, nie trzeba. Jak widać, ze strony reprezentujących pewną linię ideową ___ARGUMENTÓW BRAK____ .
2019-09-27 16:30:28
Ondraszek: Marzanna: Nikt nie rozumie całego tego krzyku wokół LBGT. Przeciez każdy już wie, że ta tzw. "ideologia" została wymyślona przez specjalistów od czarnego PR zatrudnianych na potrzeby polaryzacji i wzbudzania negatywnych emocji w społeczeństwie - tylko i wyłącznie dla utrzymania wyniku wyborczego. Wcześniej rzekomo zalewała nas fala uchodźców z pierwotniakami, atakowali nas niemcy, bomby termobaryczne, sztuczne mgły, dyżurny wyborczy temat aborcji, in vitro itd. Emocje negatywne są najsilniejsze, a umiejętna manipulacja oparta na populizmie najłatwiej trafia do większości ich elektoratu. Nikt z nas nie popiera jakichś półnagich manifestacji, homo czy hetero bo to prymitywne. Zauważ, że najwięcej agresji u patologii kibolskiej, nieformalnie wspieranej przez panujących, wzbudzały pokojowe przemrsze. To jest dowód, że propaganda agresji działa, tak jak powtarzany w mediach narodowych slogan, że w W-wie każą dzieciom w przedszkolu sie masturbować. Jednak nikt do tej pory nie podał przykładu kto kazał, kiedy, gdzie jest tak jest napisane, ale dobrze brzmi i lud to chetnie powtarza. Zdecydowana większość tych ludzi chce normalnie żyć swoim życiem, nikomu nie szkodzić i mieć prawo do swojego szczęścia, tak jak Ty i wszystkie inne istoty. Nie mówię tu o zmanierowanych celebrytach itp., ale o normalnych ludziach, którzy tacy się urodzili, tak czują i nie potrzebują, ani specjalnych praw, ani piętnowania. Mówię też o młodych ludziach potrzebujących fachowego wsparcia w sytuacji, w której się znaleźli i której często sami nie rozumieją (latarnicy w szkołach). Zamiast podać im dłoń, zakazuje się mówić o tym w szkołach i robi z nich jakichś podludzi, co prowadzi do depresji i samobójstw. Nikt z nas nie chciałby, by jego dziecko było deptane, bez względu na jakąkolwiek cechę charakteru, wyglądu, płeć, czy orientację, na niektóre rzeczy nie mamy wpływu. Ci ludzie stali się, obiektem ataku, szykan i poniżania tylko dlatego, że któś zwietrzył interes i wykorzystuje ten temat w kampanii. Tu nie chodzi nawet o tą grupę, ale za jakiś czas, gdy ten temat się wypali, wymyślą sobie innych wrogów narodu, rasy, w której Ty lub ktoś z nas być może się znajdzie. Zrobią to bez skrupułów jeśli tylko wyjdzie w sondażach, że dzieki temu utrzymają władzę. To jest prawdziwa oś podziału. Jedni ludzie godzą się na przysłowiowe 500 zł i brak konieczności samodzielnego myślenia, podczas gdy inni są wyczuleni na wszelkie próby układania innym życia, sortowania i mówienia jak mamy myśleć, tak jak się władcom podoba. Już to przerabialiśmy kiedyś i ludzie ceniący samodzielne myślenie i polemikę nigdy sie na to godzą, pomimo, że dla władz często są niewygodną jednostką, bo nie są kontrolowalni.
2019-09-27 19:55:48
krzysztof.nn: ondraszek - jeśli widać gołym okiem, że m a r z a n n a nie rozumie, nie pisz "N i k t nie rozumie" - no chyba, że chciałeś ją nazwać po i m i e n i u, wtedy się wszystko zgadza
2019-09-27 21:55:36
Ondraszek: Krzysztof, chodziło mi o to, że to temat sztucznie napompowany, ubrany w jakąś ideologią ktorej nikt nie wiedział ale o niej się gada. Nie mam zamiaru walczyć z teoriami ani osobami, tylko piętnuję błędne, niepotrzebne komplikowanie społecznych relacji. A raczej potrzebne grupie bezwzględnych cwaniaków, którzy mamią poczciwych ludzi, klęcząc i śpiewając po kościołach tylko gdy kamery sa włączone
2019-09-27 21:55:38
Ondraszek: Krzysztof, chodziło mi o to, że to temat sztucznie napompowany, ubrany w jakąś ideologią ktorej nikt nie wiedział ale o niej się gada. Nie mam zamiaru walczyć z teoriami ani osobami, tylko piętnuję błędne, niepotrzebne komplikowanie społecznych relacji. A raczej potrzebne grupie bezwzględnych cwaniaków, którzy mamią poczciwych ludzi, klęcząc i śpiewając po kościołach tylko gdy kamery sa włączone
2019-09-27 22:36:19
jasper: PiS zawsze musi miec jakiegos wroga- byl gorszy sort Polakow, emigranci, teraz kolej na LGBT, ciekawe co nastepne.
2019-09-27 23:52:03
donekT: Jeszcze wszystko przed nami. Kolejna fala się szykuje. Tymczasem może zainteresować się przemysłem mięsnym. Krowy są gwałcone!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: