Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Istebna: głosy sprzeciwu wobec uchwały anty-LGBT

Końcem sierpnia radni z Istebnej podjęli uchwałę zawierającą apel przeciwko "ideologii LGBT". Do Rady Gminy spłynęły dwa pisma, których autorzy nie kryją oburzenia taką decyzją.

Pierwszy dokument można pobrać tutaj (link), a drugi tu (link).

Pierwszy list został nadany w Warszawie. - Chociaż treść dokumentu wyraźnie świadczy o braku wiedzy na temat mniejszości seksualnych czy nowoczesnej edukacji seksualnej, a także o braku refleksji nad znaczeniem uchwały, nie mogę jako nauczyciel historii i przewodnik beskidzki zlekceważyć przyjętego przez Radę stanowiska. Za pozbawionym realnej treści określeniem "ideologia LGBT" kryją się prawdziwi ludzie i ich krzywda, kryje się znana z najczarniejszych kart dziejów metoda odczłowieczania i szerzenia nienawiści do drugiego człowieka - pisze autor, który dodaje, że od dnia podjęcia uchwały nie oprowadza już grup turystycznych po terenie Istebnej.

Drugie pismo pochodzi od mieszkańca Wisły. - Dowiedziałem się, że przyjęliście Państwo deklarację w sprawie powstrzymania ideologii LGBT. Rozumiem, że chodzi o powstrzymanie osób homoseksualnych. To początek polityki segregacji ludzi. Trąci to apartheidem - pisze autor, który dodaje także: - Ze smutkiem przyjąłem Państwa deklarację. Z szacunku dla Państwa tradycji, żeby nie urażać Państwa moimi poglądami, zobowiązuję się nie przyjeżdżać do Istebnej. 

Listy będą omawiane na spotkaniu połączonych komisji Rady Gminy Istebna, które odbędzie się 24 września o 10:00 w tamtejszym Urzędzie Gminy. 

O uchwale w sprawie "ideologii LGBT" pisaliśmy już wcześniej:

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

19
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-09-19 09:00:55
koszor: "Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mojego imienia". Wierność Chrystusowi bez względu na okoliczności, bez patrzenia czy mi się to opłaca.
2019-09-19 11:19:05
Ondraszek: Polska Organizacja Turystyczna nadała Śląskowi Cieszyńskiemu Certyfikat Polskiej Marki Turystycznej. Rozumiem, że teraz Istebna złoży wniosek o anulowanie Certyfikatu bo ta Organizacja promuje turystykę bez segregacji ludzi, a radni opublikują sprostowanie, że Certyfikat nie dotyczy jej terenu. Zakładam, że Istebna będąc konsekwentną w swoich przekonaniach i działaniach dot. czystości rasy i gatunku wyda zakaz odwiedzania jej terenu przez osoby o odmiennych poglądach lub orientacjach, a w pensjonatach, restauracjach, wyciągach i budkach z oscypkami będzie widoczna informacja, których klientów nie obsługujemy? Wyborcy będą zachwyceni, bo po co im "tacy" turyści co mają jakieś diabelskie dudki. A niech se jadą do tej swojej Europy, na Słowację, albo Szczyrku. Radni i urzędnicy będą zachwyceni bo jak przyjedzie naczelnik to pochwali i może pozwoli zrobić sobie wspólne zdjęcie na nowy baner wyborczy. Wszyscy zyskają.
2019-09-19 13:12:39
Barxx: Muszę przyznać że lgbt lepiej dzieli Polaków niż jaka kolwiek inna idea. Ciekawe kiedy ludzie zaczną się mordować, bo na tym zależy rządzący nie ważne jaka partia jest obecnie czy to pis, po, nowoczesna itd.
2019-09-19 14:29:22
ciotka matylda: Ondraszek, naczelnik nie przyjedzie bo..... Ale ciekawi mnie bardzo jak zareaguje p.o.prezydenta p.Andrzej Duda znany z zamiłowania do istebniańskich szlaków narciarskich? Wszak niedługo zima a tu masz babo placek, taki klops. I co z nim zrobić. Górale postawili swojego idola w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Coś mi się wydaje, że w tym roku brylował będzie na innych nartostradach.
2019-09-19 14:41:42
Ondraszek: Przerażający jest ten chocholi taniec naszych rodaków. ciotka matylda, Andrzej przyjedzie, on przecież swój bo ideowo "zbieżny".
2019-09-19 19:46:16
krzysztof.nn: i jak się teraz będą czuli odwiedzający Istebną katoliccy k s i ę ż a, a co dopiero b i s k u p i, skoro wśród nich w y j ą t k o w o duży odsetek g e j ó w ?
2019-09-19 23:36:36
donekT: Z pewnością jak u siebie.
2019-09-19 23:38:48
donekT: Jak można wywnioskować, Radni powinni zatytułować uchwałę, jako "Sprzeciwiającą się NEOMARKSIZMOWI". Ciekawe jak wówczas pewne środowiska zaklasyfikowałyby??? Jak dostosowałyby na użytek własnej propagandy? (PS, a nie pisało się, jaki będzie skutek).
2019-09-19 23:44:14
donekT: PODSTAWOWE ZAŁOŻENIA IDEOLOGII GENDER. Ideologia GENDER opiera się na dwóch zasadniczych założeniach. a) KAŻDA FORMACJA SPOŁECZNA OPIERA SIĘ NA OPISANEJ WCZEŚNIEJ NIERÓWNOŚCI PŁCI, wynikającej z nierównego, a więc niesprawiedliwego ich obciążenia rolą w procesie prokreacji. Natomiast systemy wartości i normy wypracowane przez poszczególny kultury, formacje społeczne, służą jedynie utrwaleniu tego immanentnie niesprawiedliwemu systemowi. b) WARUNKIEM LIKWIDACJI NIESPRAWIEDLIWOŚCI SPOŁECZNEJ, JEST LIKWIDACJA PODSTAWY TEJ NIESPRAWIEDLIWOŚCI, CZYLI TOŻSAMOŚCI PŁCIOWEJ, WYNIKŁEJ Z KULTURY I OPARTEJ NA PŁCI BIOLOGICZNEJ. Tożsamość płciowa i związane z nią role społeczne nie są wynikiem narzuconego kulturowego konstruktu, nie są zdeterminowane biologicznie i mogą być dowolnie konstruowane wg apriorycznych założeń.
2019-09-19 23:45:22
donekT: Warunkiem spełnienia drugiego założenia, b) WARUNKIEM LIKWIDACJI NIESPRAWIEDLIWOŚCI SPOŁECZNEJ, JEST LIKWIDACJA PODSTAWY TEJ NIESPRAWIEDLIWOŚCI, jest wykazanie, że nierówne role społeczne i wzorce zachowań przypisywane osobnikom o różnych płciach biologicznych, a utrwalające system niesprawiedliwości społecznej, nie są zdeterminowane przez płeć biologiczną (sex), nie są wynikiem naturalnych predyspozycji i potrzeb osobników o różnych płciach biologicznych, ale SĄ KONSTRUKTAMI STWORZONYMI PRZEZ SYSTEM NIESPRAWIEDLIWOŚCI (KULTURĘ) I NARZUCANYMI LUDZIOM W PROCESIE WYCHOWANIA (indoktrynacji, jak to przedstawia jasper i spółka).
2019-09-19 23:49:15
donekT: Dla przypomnienia niektórym, co to NEOMARKSIZM, ZAŁOŻENIA, JAK SIĘ PRZEJAWIA, polecam lekturę komentarzy // https://wiadomosci.ox.pl/msze-i-nabozenstwa-online,59618 // https://wiadomosci.ox.pl/msze-i-nabozenstwa-online,58455 // https://wiadomosci.ox.pl/msze-i-nabozenstwa-online,59515 //
2019-09-19 23:53:05
donekT: Ondraszek, Ty napisałeś cytat " Zakładam, że Istebna będąc konsekwentną w swoich przekonaniach i działaniach dot. czystości rasy i gatunku wyda zakaz odwiedzania jej terenu przez osoby o odmiennych poglądach lub orientacjach, a w pensjonatach, restauracjach, wyciągach i budkach z oscypkami będzie widoczna informacja, których klientów nie obsługujemy? Wyborcy będą zachwyceni, bo po co im "tacy" turyści co mają jakieś diabelskie dudki." koniec cytatu- Dlaczego Ty Ondraszek nawołujesz do NIENAWIŚCI???
2019-09-20 09:19:19
Starr22: Ćwoki z rady nasłuchały się reżimowki i podejmują durne uchwały. Nie ma czegoś takiego jak ideologia LGBT. Orientacja seksualna nie jest ideologią, nie jest kwestią wyboru, z tym się człowiek rodzi, tak jak z nerką czy mózgiem. Tego drugiego to jak widać są bardzo duże braki w obecnej radzie Istebnej. Wstyd i hańba radni, wstyd i hańba.
2019-09-20 14:58:00
stefanbbn: chcialbym krotko dodac ze tzw GENDER nia ma na celu propagowania homosexualizmu i innych form sexualnosci,Gender zwraca uwage ze takie formy istnialy juz zawsze,ze istnieja i ze byly i sa pretekstami do nienawisci ,wykluczenia, przemocy ze strony pozostalego spoleczenstwa.Gender pragnie z tym skonczyc ,mozna sie klocic o droge do tej rownosci .
2019-09-20 15:36:28
donekT: Starr22 Skąd u Ciebie tyle NIENAWIŚCI? Napisałeś cytat "Orientacja seksualna nie jest ideologią, nie jest kwestią wyboru, z tym się człowiek rodzi, tak jak z nerką czy mózgiem." koniec cytatu. Tymczasem jak to, co Ty Starr22 napisałeś, ma się do poglądów Reicha i Freuda w tym zakresie??? Przedstawić?
2019-09-20 15:41:04
donekT: Starr22, Wilhelm Reich „Der Sexuelle Kampf der Jugend” [CYTAT] "O ile opisane przypadku homoseksualizmu uwarunkowanego biologicznie są rzadkie, znacznie częściej zdarzają się osoby homoseksualne, które w sensie biologicznym są normalne, (typowe), tzn. mają jednoznacznie ukształtowaną płeć biologiczną. W TAKICH PRZYPADKACH MOŻNA PRZY DOKŁADNYM BADANIU STWIERDZIĆ, ŻE NIE ZAWSZE BYŁY ONE HOMOSEKSUALNE, ALE ICH HOMOSEKSUALNOŚĆ POWSTAŁA W WYNIKU SPECJALNEGO ROZWOJU ICH POPĘDU SEKSUALNEGO. (…) Te odmiany homoseksualizmu nie są wynikiem zaburzonego rozwoju biologicznego, ALE ZABURZONEGO ROZWOJU SEKSUALNEGO WE WCZESNYM DZIECIŃSTWIE, polegającego na tym, że przeżyły one głębokie rozczarowanie wobec przeciwnej płci." koniec cytatu. Możesz się zapoznać z szerszą całością, komentarze // https://wiadomosci.ox.pl/msze-i-nabozenstwa-online,59275 //
2019-09-20 21:30:34
Starr22: donekT zapoznaj się ze stanowiskiem Polskiego Towarzystwa Seksuologiczne go, które opiera się na najnowszej wiedzy medycznej. Powiększ bzdury już dawno obalone. A co do siania nienawiści, to ciebie nikt w tym nie przebije więc nie mierz moich wypowiedzi swoją miarą. http://pts-seksuologia.pl/sites/strona/59/stanowiskopts-na-temat-zdrowia-osob-o-orientacji-homoseksualnej
2019-09-20 21:32:29
Starr22: Powielasz, a nie powiększ miało być.
2019-09-21 05:59:34
donekT: Starr22, Nie odniosłeś się do pytania. Skoro Twoim zdaniem Reich i Freud wypisywali BZDURY?:D:D:D:D, Kiedy i przez kogo obalone??? Zatem przekaż to współczesnym propagatorom ich poglądów:D:D:D Starr22 gdzie niby dopuszczam się NIENAWIŚCI i rzekomo wobec kogo??? Śmiało:)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: