Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Istebna: spór o LGBT

Wczoraj (2.09) W Istebnej radni podejmowali uchwałę w sprawie "powstrzymania ideologii LGBT". Na sesji obecna była aktywistka partii Zielonych, której wypowiedź wzbudziła sporą dyskusję.

O apelu w sprawie powstrzymania "ideologii LGBT" pisaliśmy w ubiegłym tygodniu - LINK. Na posiedzeniu połączonych komisji Rady Gminy, radni pozytywne zaopiniowali projekt uchwały, a na wczorajszej sesji odbyło się głosowanie za jej przyjęciem - "za" byli wszyscy samorządowcy.

- Zwracam się do państwa jako osoba broniąca na codzień praw człowieka. Dodam również, że stoję w obronie osób LGBT, a nie ideologii. Osoby LGBT to ludzie, nie ideologia. To, co państwo nazywają ideologią LGBT, występowało wielokrotnie w historii i zawsze, bez wyjątku, kończyło się bardzo źle. Prowadziło do prześladowań, pobić, samobójstw, wykluczeń, nawet w rodzinie - mówiła na wstępie swojego wystąpienia Gabriela Lazarek, przedstawicielka partii Zielonych.

- Wiem, że Istebna jest katolicka, konserwatywna, bo stąd pochodzę. To są moje rodzinne tereny, tutaj się po części wychowywałam. Jestem także osobą wierzącą. Powiem państwu, że jest mi wstyd. Wstyd mi przed moimi dziadkami, którzy przeżyli II Wojnę Światową i opowiadali mi historie, jakie się wydarzały, co się działo z osobami homoseksualnymi, jak były traktowane. Jest mi także wstyd, ponieważ chrześcijanie uczyli mnie szacunku do drugiego człowieka. Aby drugiego człowieka nie krzywdzić - dodała.

Aktywistka mówiła także o kwestii edukacji seksualnej. - Chyba wszyscy uczymy nasze dzieci, że mają nie iść z kimś obcym, że mają się trzymać rodziców, nie ufać nieznajomym, pozwalać na to, żeby ktokolwiek je dotykał, ktokolwiek w jakikolwiek sposób je krzywdził. Tego ma dotyczyć edukacja seksualna. To nie jest żadna seksualizacja. Mam pytanie do państwa: czy chcecie, aby dzieci były nieświadome tego, że dorosły człowiek jest w stanie je skrzywdzić?Czy macie jakikolwiek dowód na to, że tym obciążone są osoby LGBT?

Gabriela Lazarek podjęła jeszcze dwa wątki - pierwszy z nich dotyczył pojęcia miłości. - Znam mnóstwo osób LGBT, które są opiekunami dzieci, nauczycielami, wychowawcami i wkładają całe serce w swoją prace. Jak to jest, że wśród narodu katolickiego, pojęcie miłości, które powinno być szerokie, sprowadza się do seksu? Jak to możliwe, że katolicy wykluczają coś takiego, że ludzie najzwyczajniej w świecie mogą się kochać? - mówiła.

Na zakończenie przedstawicielka partii Zielonych mówiła o możliwych konsekwencjach, z jakimi może się spotkać gmina na Trójstyku. - Jestem zobowiązana do powiadomienia różnych organizacji pozarządowych, miejscowości partnerskich współpracujących z Istebną, o tym, że taka uchwała została podjęta. Nie wiem, czy jesteście państwo świadomi konsekwencji - w kilku miastach także ją uchwalono i zerwano z nimi współpracę międzynarodową.

Radni byli przeciwni stanowisku aktywistki. Na równie szeroki komentarz zdecydował się przewodniczący Rady Gminy Stanisław Legierski. - Powiało grozą i taką próbą zastraszania. Nie wiem, czy pani przeczytała treść uchwały, chyba nie. Tutaj jest tylko i wyłącznie mowa o ideologii. Dla nas człowiek, obojętnie jakiego koloru skóry, wyznania, przekonań, jest człowiekiem - dla nas to rzecz najświętsza i taka zawsze będzie. Tak wychowujemy własne dzieci. Mówimy natomiast o ideologii i w pewnym sensie sobie pani zaprzeczyła. Mówi pani, że ideologia to nie człowiek i my to właśnie tak postrzegamy.

Przytoczył także dwa punkty uchwały, które jego zdaniem są "ważne, istotne i nigdzie nie mówią o dyskredytacji, prześladowaniu drugiego człowieka, a ponadto je skomentował.

- 1. Nie zgadzamy się na sprzeczne z prawem instalowanie funkcjonariuszy politycznej poprawności w szkołach. Będziemy wychowywali dzieci zgodnie z przekonaniami rodziców.

Czy tu jest coś niestosownego? Nie. Rodzic według mnie, ma największe prawo do wychowywania dzieci, a pomaga mu w tym szkoła. Jeżeli rodzic uważa, że wychowuje dziecko w taki sposób, w takiej wierze, takich przekonaniach, to ma do tego prawo. Jeśli jest to spójne z programem szkolnym, który obowiązuje w całym kraju, to według mnie jest to jak najbardziej w porządku.

2. Zrobimy wszystko, aby do szkół nie mieli wstępu gorszyciele zainteresowani wczesną seksualizacją polskich dzieci w myśl tzw. standardów Światowej Organizacji Zdrowia. Będziemy chronić uczniów, dbając o to, aby rodzice, z pomocą wychowawców, mogli odpowiedzialnie przekazywać im piękno ludzkiej miłości.

U nas w szkole obowiązuje program zatwierdzony przez ministerstwo i taki program edukuje nasze dzieci. Są też szkoły niepubliczne, prywatne, które również opierają się na podstawach programowych, natomiast dopuszczalne tam są inne przedmioty, inna tematyka. Ja tu nie widzę żadnej sprzeczności, a tym bardziej nie pozwolę mówić, że ta uchwała będzie powodować dyskryminację kogokolwiek ze względu na przekonania, wiarę, kolor skóry - mówił Stanisław Legierski.

Pod koniec dyskusji głos zabrała jeszcze Gabriela Lazarek. - Jeśli nie dotyczy to osób LGBT, to proszę mi powiedzieć, dlaczego sama uchwała dotyczy ideologii LGBT, skoro nie ma z tymi osobami nic wspólnego? To jednoznacznie wskazuje, że to osoby LGBT są odpowiedzialne za sianie zgorszenia, seksualizację, co jest piętnowaniem tych ludzi - mówiła przedstawicielka "Zielonych".

Nagranie z sesji można obejrzeć tutaj.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

109
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-09-03 14:04:25
donekT: Na jakiej podstawie Pani Gabriela przemawiała na sesji Rady Gminy? Jest Radnym???? Została przez kogoś powołana??? W artykule brakuje informacji? Może to była tylko czyjaś samowolka? Jak widać, w Istebnej, wbrew temu, co niektórzy próbują przedstawiać, panuje daleko posunięta TOLERANCJA.
2019-09-03 14:06:55
donekT: Natomiast Pani Gabrieli polecam lekturę komentarzy // https://wiadomosci.ox.pl/msze-i-nabozenstwa-online,59275 // jest podana literatura, odniesienia, Pani Gabrieli wyjdzie na zdrowie.
2019-09-03 14:12:40
donekT: Tak się zastanawiam, czy zachowanie niektórych samozwańczo mieniących się aktywistami nie przypomina swą formą zwykłego CHULIGAŃSTWA POLITYCZNEGO. Natomiast pewne formalne i nieformalne, nieznające się, ale ściśle ze sobą współpracujące, choć na różnych odcinkach, grupy owych samozwańczo mieniących się aktywistami i działaczami nie przypominają swym sposobem postępowania pospolitych BOJÓWEK, o określonym odcieniu ideologicznym???
2019-09-03 14:16:03
donekT: Czy zachowanie Pani Gabrieli, jakie zaistniało na sesji, jest dowodem na: 1) UZURPOWANIE sobie przez niektórych pewnych praw, 2) TOTALITARNE skłonności poniektórych, wbrew temu, jak próbują się samorealizować/kreować społecznie, 3) A może coś innego?
2019-09-03 14:18:19
donekT: PS Pragnę przypomnieć, iż np. Pani Ogórek, również stała się swego czasu, pod budynkiem TVP OFIARĄ PRZEMOCY, z czyjej strony i w czym przejawiała się NIENAWIŚĆ?
2019-09-03 14:19:24
ciotka matylda: donekT: wyluzuj bo zaczynasz pisać głupoty. Wg Ciebie na sesji może zabierać głos tylko radny a w kościele ksiunc. To wytłumacz mi czy obatel Czarnecki jest klechą? Powtarzasz brednie o ideologii LGBT. To nie jest ideologia. Sam to wiesz. Jeżeli nie to na spokojnie znajdź pojęcie ideologii i poczytaj. Ta pani ma rację bo szczucie i szukanie wroga zawsze się źle kończy. Pozwolę sobie przytoczyć wypowiedź byłej mieszkanki Istebnej, gościa na sesji: -,, Wiem, że Istebna jest katolicka, konserwatywna, bo stąd pochodzę. To są moje rodzinne tereny, tutaj się po części wychowywałam. Jestem także osobą wierzącą. Powiem państwu, że jest mi wstyd. Wstyd mi przed moimi dziadkami, którzy przeżyli II Wojnę Światową i opowiadali mi historie, jakie się wydarzały, co się działo z osobami homoseksualnymi, jak były traktowane. Jest mi także wstyd, ponieważ chrześcijanie uczyli mnie szacunku do drugiego człowieka. Aby drugiego człowieka nie krzywdzić - dodała."
2019-09-03 14:22:42
koszor: Pani Lazarek mi też jest wstyd za panią. Nie o taką, dewiacyjną Polskę, walczyli nasi przodkowie, nie za taką umierali w czasie wojen. Pomyliła pani wolność ze swawolą. Twierdzi pani, że jest wierzącą, ale w co? Bo Pisma Świętego pani w ręku nie miała, skoro takie głupoty gada. I na koniec: nie strasz pani zerwaniem współpracy międzynarodowej, bo się tylko pani ośmiesza. Tu je Góralija, a nie brukselska degeneracja!
2019-09-03 14:25:16
donekT: PS Pani Gabriela do chrześcijaństwa odnosi się w znaczeniu WYZNANIOWYM, czy KULTUROWYM??? Jeżeli wyznaniowym, pragnę przypomnieć, iż jest rozdział Kościoła i innych związków wyznaniowych od państwa. Zatem jej argumentacja jest bezpodstawna i co więcej, godzi w treść KONSTYTUCJI. Co natomiast w kwestii KULTUROWEJ??? Czy czasem pewna linia poglądowa nie próbuje zaprowadzić A N T Y K U L T U R Y??? Zatem po co niektórzy odnoszą się do wartości, które próbują zmienić i uznają za rzekomo "faszystowskie"??? Specyficzny przykład stosowania metody osiągania PUNKTÓW ETAPU lub zwykłego braku rozeznania w sprawie.
2019-09-03 14:27:42
donekT: ciotka matylda, KTO MOŻE ZABIERAĆ GŁOS NA SESJI, jest ściśle określone W PRAWIE. Zatem może ciotka matylda odniesiesz się do przepisów prawa i "przypomnisz"???
2019-09-03 14:29:25
donekT: ciotka matylda, Suponujesz, jakoby Pani Ogórek pod budynkiem TVP w bieżącym roku NIE stała się ofiarą przemocy i nienawiści???
2019-09-03 14:32:50
koszor: Nie bójcie sie , Istebnioki! Nasi przodkowie użyrali sie z Austriokami, cysorzym, Niymcami, Rusami, wojny jedna, drugo, biydy nie roz zażyli, ale rodzine zawsze szanowali i Boga sie trzimali.
2019-09-03 14:39:34
donekT: ciotka matylda, co do rzekomego powtarzania bredni, z rzekomo z mojej strony proponuję się dogłębnie zapoznać z komentarzami: // https://wiadomosci.ox.pl/msze-i-nabozenstwa-online,59072 // + // https://wiadomosci.ox.pl/msze-i-nabozenstwa-online,58981 // + // https://wiadomosci.ox.pl/msze-i-nabozenstwa-online,58865 // + // https://wiadomosci.ox.pl/msze-i-nabozenstwa-online,58455 // + // https://wiadomosci.ox.pl/gosc-oxpl-izabela-kula-dyrektor-biblioteki,58990 // + // https://wiadomosci.ox.pl/msze-i-nabozenstwa-online,59275 // + // https://wiadomosci.ox.pl/msze-i-nabozenstwa-online,59403 // + // https://wiadomosci.ox.pl/dwa-swieta-jeden-dzien,59151 // ZAPOZNASZ SIĘ Z INFO NA TEMAT PEWNEJ LINII POGLĄDOWEJ, podaję literaturę, zatem możesz sięgnąć do samych autorów, którymi są GŁÓWNIE GURU pewnej linii poglądowej. Życzę przyjemnej lektury.
2019-09-03 14:50:04
donekT: PS, Dlaczego tygodnik "POLITYKA", który brał udział w wylansowaniu pewnej postaci, nie opisał prowokacji z cieszyńskiego rynku??? Niewygodny temat???
2019-09-03 14:54:06
donekT: STOP CHRYSTIANOFOBII I SKRAJNIE LEWICOWEJ (lewackiej) NIENAWIŚCI!!! Najwyższa pora zaczynać nazywać rzeczy po imieniu. STOP BOJÓWKARSKIM METODOM DZIAŁANIA i CHULIGAŃSTWU POLITYCZNEMU!
2019-09-03 15:09:13
john: Donek ty coś ćpasz ??? cytuję " pragnę przypomnieć, iż jest rozdział Kościoła i innych związków wyznaniowych od państwa." Ty musisz mocno wierzyć w te głupoty które wypisujesz.Tyś chooopie widział jak wygląda rozdział kościoła od państwa tak samo jak świnia niebo.
2019-09-03 15:17:27
donekT: john-Q IGNORANCIE, uważasz, iż w KONSTYTUCJI zapisane są głupoty??? Zdaje się, iż Pani Gabriela stara się przynajmniej przedstawiać jako obrończyni konkretnych treści. john-Q nie stać Cię na zachowanie konsekwencji? Tym bardziej, do jakich argumentów Pani Gabriela próbowała się odnosić, w instytucji WŁADZY PUBLICZNEJ.
2019-09-03 15:35:12
Mach: Czy już jest osiągnięty horyzont głupoty . Okazuje się ,że nie. Dowodem jest bełkot donka T i kretyńska uchwała radnych gminy Istebna. Wystarczy uchwałę poczytać i analizować po zdaniu. Czytamy w niej cytuję;" W związku z wywołaną przez NIEKTÓRYCH POLITYKÓW wojną ideologiczną RG Istebna podejmuje deklarację..." -czy RG Istebna ma zajmować się niektórymi politykami i ich poglądami i czyni to za każdym razem kiedy będzie mowa o ideologii nie wyłączając ideologii chrześcijańskiej? ,czy niektórzy politycy są tak groźni(kilku czy kilkunastu), żeby całe społeczności jakim jest gmina Istebna czuły się nią zagrożone ideologiami?Czy wreszcie radni nie przekraczają swoich uprawnień aby w imieniu całej społeczności istebniańskiej podejmować uchwały wchodzące tak głęboko w poglądy ich mieszkańców i za nich decydowali od czego mają być wolni lub czym mają być zniewoleni?Czy radni mają takie kompetencje aby rozstrzygać o sprawach sumienia społeczności ,która być może w przeważającej większości uchodzi za chrześcijańską ale czy upoważnia to radnych do zajmowania całej przestrzeni także i tych mieszkańców ,którzy tej uchwały nie podzielają?c.d.n.
2019-09-03 15:44:39
john: Donek ja tylko cytowałem twoje brednie które bezmyślnie wypisujesz na tym forum.Konstytucję zostaw w spokoju.Wtedy kiedy ją pisano nikt nie przewidział że twoja ukochana partia dojdzie do władzy.Chrzanisz o rozdziale państwa od kościoła a na rogu każdej ulicy wisi krzyż.Zejdź chłopie na ziemię.
2019-09-03 15:53:21
donekT: Mach-U, Lepiej odnieś się do tego bełkotu: Warto przeczytać, Karl Otto Apel „Transformacja Filozofii”, „Apriori społeczeństwa komunikacyjnego”, „Dyskurs i odpowiedzialność. Problem przejścia do moralności postkonwencjonalnej”/// Serge Moscovici „Psychologia aktywnych mniejszości”/// Jurgen Habermas „Dialektyka oświecenia” /// Pierre Bourdie „Różnica- krytyka społecznego osądu” /// Theodor Adorno „Osobowość autorytarna” /// Max Horkheimer: "Teoria tradycyjna i krytyczna", "Krytyka instrumentalnego rozumu"/// Max Horkheimer, Theodor W. Adorno: "Dialektyka Oświecenia"// Wilhelm Reich „Der Sexuelle Kampf der Jugend” // Bronisław Malinowski „Seks i stłumienie w społeczności dzikich oraz inne studia o płci, rodzinie i stosunkach pokrewieństwa” i „Życie seksualne dzikich w północno-zachodniej Melanezji”/”The Sexual Life of Savages in North-Western Melanesia” - Malinowskiego warto porównać z pracami Margaret Mead „Dojrzewanie na Samoa”/”Coming of Age in Samoa” i „Dorastanie na Nowej Gwinei”/”Growing Up In New Guinea”, która przedstawia inne podejście niż Malinowski, z czasem okazało się, że to Malinowski miał rację, jednak nie mógł się przebić, ponieważ Mead miała lepsze plecy. Niestety to do błędnych wniosków Mead się częściej odnoszono.// Zygmunt Freud „List Freuda (do matki homoseksualisty)” // John Austin „Jak tworzyć fakty słowami” /// Richard Rorty „Zwrot lingwistyczny”/// Jürgen Habermas „Teoria działania komunikacyjnego” i „Teorie prawdy”. // ENGELS „POCHODZENIE RODZINY, WŁASNOŚCI PRYWATNEJ I PAŃSTWA”, // LEWIS MORGAN „Społeczeństwo prymitywne”./ JOHANNES BAHOWEN „Mutterrecht”. // PLUS POZYCJE PANI BUTLER, wydane ostatnio przez wydawnictwo KRYTYKI POLITYCZNEJ. Mach-U powieliłem jedynie wnioski wysnute przez przedstawionych autorów, do których przemyśleń, co ciekawe, nawiązuje pewna ideologia. To tylko pigułka.
2019-09-03 16:00:00
donekT: john-Q IGNORANCIE, a która to jest to rzekomo "moja ukochana partia", jak to określiłeś??? Skoro ktoś przedstawia się jako obrońca określonych wartości, zapisanych w konkretnym dokumencie, warto, aby zachowywał konsekwencje, również w krytyce. john-Q IGNORANCIE, Czy znajdujący się w przestrzeni publicznej element mogący być potraktowany jako symbol wyznaniowy przesądza o charakterze państwa??? Tym bardziej o relacjach państwa z poszczególnymi związkami o charakterze wyznaniowym???
2019-09-03 16:03:35
666: "Będziemy wychowywali dzieci zgodnie z przekonaniami rodziców", oczywiście jeżeli rodzice mają takie przekonania jak my :D
2019-09-03 16:06:00
666: "Nie zgadzamy się na sprzeczne z prawem instalowanie funkcjonariuszy politycznej poprawności w szkołach". I do tego potrzebna jest uchwała. Czekamy na uchwałę, nie zgadzającą się z przekraczaniem dozwolonej prędkości.
2019-09-03 16:10:33
666: "Zrobimy wszystko, aby do szkół nie mieli wstępu gorszyciele zainteresowani wczesną seksualizacją polskich dzieci w myśl tzw. standardów Światowej Organizacji Zdrowia". Jeżeli ktoś ma wykładać seks to tylko jedna, wielokrotna rozwódka, zawsze dziewica, nie wiedząca które z kim.
2019-09-03 16:10:49
donekT: Mach-U, Może suponujesz, pośrednio, jakoby Istebna nie miała prawa uchwalić tego rodzaju dokumentu? Mach-U, czy ten dokument Cię Mach-U w jakiś sposób dotyczy? Dlaczego wnikasz w ZGODNE Z PRAWEM działania suwerennego samorządu??? PS Mach-U, Chrześcijaństwo to grupa wyznań, nawiązujących do działalności Jezusa z Nazaretu. Mach-U powinieneś o tym wiedzieć, zatem dlaczego Ty Mach-U stosujesz FAŁSZYWE OKREŚLENIE i to świadomie? PRÓBA STYGMATYZACJI??? Mach-U, zdaje się, iż również nie wiesz, kim jest radny.
2019-09-03 16:14:18
donekT: 666 Zajrzyj np. do taryfikatora mandatów, tam w kwestii przekraczania dozwolonej prędkości masz wszystko krótko, treściwie przedstawione. Interwencja gminy w przedstawionej sprawie byłaby nieuzasadniona.
2019-09-03 16:14:46
666: "Będziemy chronić uczniów, dbając o to, aby rodzice, z pomocą wychowawców, mogli odpowiedzialnie przekazywać im piękno ludzkiej miłości." Rodzice więc, mogą spać spokojnie. Otrzymają instruktarz.
2019-09-03 16:17:51
donekT: 666 cytat z Twojej wypowiedzi "Jeżeli ktoś ma wykładać seks to tylko jedna, wielokrotna rozwódka, zawsze dziewica, nie wiedząca które z kim." koniec cytatu- Chyba się kwalifikujesz....
2019-09-03 16:21:08
Mach: Kontynuując, kiedy to przewodniczący RG p. Legierski, a za nim adwokat Maga Caputa, ustalili i zgodnie stwierdzili ,że bliżej nieokreśleni politycy wywołali wojnę ideologiczną w związku z czym pośpiesznie należy tym politykom się przeciwstawić i należy przygotować projekt uchwały w sprawie powstrzymania ideologii LGBT przez wspólnotę samorządową- od kiedy to wspólnoty samorządowe walczą z ideologiami? myślałem, że po zaprojektowaniu budżetu i jego przyjęciu zajmują się jego realizacją- czyli wydawaniem naszych podatków i w ostateczności sprawdzają prawidłowość wykonania budżetu. c.d.n.
2019-09-03 16:23:39
donekT: Mach-U, Lepiej odnieś się do tego bełkotu: Warto przeczytać, Karl Otto Apel „Transformacja Filozofii”, „Apriori społeczeństwa komunikacyjnego”, „Dyskurs i odpowiedzialność. Problem przejścia do moralności postkonwencjonalnej”/// Serge Moscovici „Psychologia aktywnych mniejszości”/// Jurgen Habermas „Dialektyka oświecenia” /// Pierre Bourdie „Różnica- krytyka społecznego osądu” /// Theodor Adorno „Osobowość autorytarna” /// Max Horkheimer: "Teoria tradycyjna i krytyczna", "Krytyka instrumentalnego rozumu"/// Max Horkheimer, Theodor W. Adorno: "Dialektyka Oświecenia"// Wilhelm Reich „Der Sexuelle Kampf der Jugend” // Bronisław Malinowski „Seks i stłumienie w społeczności dzikich oraz inne studia o płci, rodzinie i stosunkach pokrewieństwa” i „Życie seksualne dzikich w północno-zachodniej Melanezji”/”The Sexual Life of Savages in North-Western Melanesia” - Malinowskiego warto porównać z pracami Margaret Mead „Dojrzewanie na Samoa”/”Coming of Age in Samoa” i „Dorastanie na Nowej Gwinei”/”Growing Up In New Guinea”, która przedstawia inne podejście niż Malinowski, z czasem okazało się, że to Malinowski miał rację, jednak nie mógł się przebić, ponieważ Mead miała lepsze plecy. Niestety to do błędnych wniosków Mead się częściej odnoszono.// Zygmunt Freud „List Freuda (do matki homoseksualisty)” // John Austin „Jak tworzyć fakty słowami” /// Richard Rorty „Zwrot lingwistyczny”/// Jürgen Habermas „Teoria działania komunikacyjnego” i „Teorie prawdy”. // ENGELS „POCHODZENIE RODZINY, WŁASNOŚCI PRYWATNEJ I PAŃSTWA”, // LEWIS MORGAN „Społeczeństwo prymitywne”./ JOHANNES BAHOWEN „Mutterrecht”. // PLUS POZYCJE PANI BUTLER, wydane ostatnio przez wydawnictwo KRYTYKI POLITYCZNEJ. Mach-U powieliłem jedynie wnioski wysnute przez przedstawionych autorów, do których przemyśleń, co ciekawe, nawiązuje pewna ideologia. To tylko pigułka.
2019-09-03 16:28:51
donekT: Mach-U, Samorządy mają w swej gestii np. BIBLIOTEKI, miejsca, gdzie moim zdaniem miejscowa społeczność powinna nabierać DYSTANSU IDEOLOGICZNEGO. Możesz się zapoznać z moim poglądem w tej sprawie // https://wiadomosci.ox.pl/gosc-oxpl-izabela-kula-dyrektor-biblioteki,58990 //. Co więcej, w gestii samorządu są szkoły, samorząd ma prawo na nie wpływać. Uchwała Rady jest jak najbardziej na miejscu. PS Zdaje się, iż w niektórych ośrodkach pewna linia poglądowa podejmuje podobne działania i Tobie Mach-U jakoś to już nie przeszkadza. Dlaczego?
2019-09-03 16:57:43
Mach: W dalszym ciągu odnosząc się do uchwały RG Istebna w następnym zdaniu, czytamy ..." Radykałowie dążący do rewolucji kulturowej w Polsce atakują wolność słowa, niewinność dzieci, autorytet rodziny i szkoły oraz swobodę przedsiębiorców". jak adwokat a dalej przewodniczący RG a za nim radni zdecydowali się poprzeć takie bzdurne zdanie? Przypominam, ,że radykałowie są wszędzie po lewej i prawej stronie każdego skrzydła wachlarza politycznego, ideologicznego czy społecznego i ich dążenia są wzajemnie sprzeczne i nieraz się wykluczają i atakują wzajemnie, ale co to ma wspólnego ze wspólnotą samorządową wśród, której także są poglądy radykalne samorządowców w zakresie choćby wydawania naszych podatków. W jakim to stopniu pan Legierski a za nim adwokat Maga Caputowa imputują w uchwale ,a za nimi przyjmują to radni gminni, że jest przez bliżej nieokreślonych radykałów atakowana wolność słowa, niewinność dzieci, autorytet rodziny i szkoły oraz swoboda przedsiębiorców. Mozżna dyskutować, że ktoś krytykuje czyjeś poglądy, ale w jaki to sposób można atakować "wolność słowa"- przecież cenzury formalnie nie ma a media słowem manipulują- ale i to mieści się w granicach wolności słowa chociaż wiemy ,że to nieprzyzwoite -dlaczego pisać jednak tak banalne zdania w uchwale i podnosić ręce i przyjmować taki glut pustosłowia i narażać autorytet RG, przewodniczącego czy adwokata. Jako przedsiębiorcę ograniczają moją swobodę przepisy podatkowe a ogólnie rzecz ujmując prawo. Więc po co w uchwale wypisujecie takie głupoty . c.d.n.
2019-09-03 17:03:42
donekT: Mach-U To ma wspólnego, iż w gestii samorządu jest szkoła, a Gmina realizuje swoje prawo. Może Mach-U zabronisz? PS Mach-U, nie wszyscy przedstawiają i narzucają innym poglądy sprzeczne z NATURĄ. Po to w uchwale znajdują się pewne treści, aby nie było wątpliwości i zawęzić zakres rozumienia.
2019-09-03 17:08:05
donekT: A tymczasem // https://www.youtube.com/watch?v=JW_ix4-5Ydc // co na to powiesz Mach-U?
2019-09-03 17:36:54
Mach: Kontynuując analizę treści uchwały RG Istebna, w sprawie powstrzymania ideologii LGBT po moim zadaniem banalnej w treści zdaniu o radykałach dążących do rewolucji kulturowej w Polsce, którym przypisuje się atakowanie;- wolności słowa,(banał) niewinność dzieci(czy dowodem jest film Siekielskich), autorytet rodziny i szkoły(czy chodzi o pijaństwo rozpowszechnione także w gminie Istebna oraz strajk nauczycieli mizernie wynagradzanych) oraz swobodę przedsiębiorców (co mają ze sobą wspólnego -radykałowie i przedsiębiorcy??? kolejna głupota) następuje zdanie " Dlatego będziemy konsekwentnie bronić naszej wspólnoty samorządowej!" Jak to pani mecenas Caputa powiązała radykałów ze wspólnotą samorządową dla, której ci pierwsi mają stanowić dla samorządu zagrożenie- tego by nawet Sławomir Mrożek nie wymyślił-taż to groteska, która mogła się wykluć i zostać przyjęta tylko w Istebnej.c.d.n
2019-09-03 17:41:11
altacet: Czy w gminie Istebna wszystko jest już załatwione,że trzeba się zajmować LGBT? A może najpierw zrobić porządek wśród swoich radnych,a potem interesować się życiem innych?
2019-09-03 18:16:56
wislanin135: Zastanawia mnie fakt , gdzie była Rady Gminy jak latami około 1000 budynków mieszkalnych na terenie całej miejscowości bylo niezarejestrowanych, co skutkowało nieodprowadzaniem opłat za śmieci czy podatków. Te dzialania sa sprzeczne z Przykazaniami , Poniewasz tych Dziesięć przykazań, sa wyrazem podstawowych powinności człowieka względem Boga i względem bliźniego . (w tym wypadku odnosi sie to do Przykazan 7 i 8 ), Gdzie była Rady Gminy jak Pan Jerzy Kiera proboszcz parafii w Koniakowie molestował ministrantów ???. Naturalnie chomosexualizm jest rownież potepiany w Bibli. Np. Księga Kapłańska 18/22 Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość! Ale tam zapisanych jest wiele innych zakozow ktore sa tak samo wazne np, 19/ 4 Nie zwracajcie się do bożków. Nie czyńcie sobie bogów z lanego metalu. Ja jestem Pan, Bóg wasz! 19/6 Będziecie z niej jedli w sam dzień ofiary i w następnym dniu. To, co pozostanie na trzeci dzień, będzie spalone w ogniu. 7 Gdyby kto jadł z niej na trzeci dzień, byłaby to rzecz nieświeża, nie byłaby przyjemna [Bogu]. 8 Kto będzie z niej jeść, zaciągnie winę, bo zbezcześcił świętość Pana. Taki człowiek będzie wykluczony spośród swojego ludu. Dalej 19/ 9 Kiedy żąć będziecie zboże ziemi waszej, nie będziesz żął aż do samego skraju pola i nie będziesz zbierał kłosów pozostałych na polu. 10 Nie będziesz ogołacał winnicy i nie będziesz zbierał tego, co spadło na ziemię w winnicy. Zostawisz to dla ubogiego i dla przybysza. Ja jestem Pan, Bóg wasz! I chyba bardzo wazne 19 / 19 Będziecie przestrzegać moich ustaw. Nie będziesz łączył dwóch gatunków bydląt. Nie będziesz obsiewał pola dwoma rodzajami ziarna. Nie będziesz nosił ubrania utkanego z dwóch rodzajów nici Teraz zastanawia mnie fakt , czy użytkownik „donekT” lub użytkownik „koszor” noszą majtki ? noszą buty z podeszwa ? mają sznurowki ? ubrania z guzikami? , zamkami? ubrania szyte nicią? Jak wygladaja ich grządki czy kupują warzywa na targu nie wiedząc jak rosły ? Jak to wygląda z tymi innymi zakazami? Ewangelista Mateusz tak mowi : Mat/7/5. wyjmij pierwej balkę z oka twego, tedy przejrzysz, abyś wyjął źdźbło z oka brata twego. Pozdrawiam i zycze miłego wieczoru.
2019-09-03 18:26:32
donekT: wislanin135 cytat"czy użytkownik „donekT” lub użytkownik „koszor” noszą majtki ? noszą buty z podeszwa ? mają sznurowki ? ubrania z guzikami? , zamkami? ubrania szyte nicią? Jak wygladaja ich grządki czy kupują warzywa na targu nie wiedząc jak rosły ? Jak to wygląda z tymi innymi zakazami?"koniec cytatu>>>>>> Poczytaj sobie teraz List do Galatów;):):) Będziesz wiedział.
2019-09-03 18:35:41
wislanin135: Biblia to nie ciasto z rodzynkami , ktore można sobie wydłubac... co komuś pasuje .. zakazy są zakazami.
2019-09-03 18:45:24
Ondraszek: Ciekawe, co zrobią gdy wyznawcom jarka i antka zaczną spadać sondaże i nagle stwierdzą, że to LGBT to przecież nic złego. Dla wpływów w spółkach i dotacji rządowych ta mafia nie cofnie się przed niczym. Nie takie rzeczy "obatele" przerabiali. Wowczas pewnie się okaże, że fajnie miec LGBT'a w rodzinie i w Istebnej każdy radny będzie musiał takiego znaleźć. Co za paranoja, gdybyście nie bali się mówić prawdy swoim dzieciom, to moze nie doszło by do nadużyć na waszej parafii. Tylko kto by na tym zyskał? Dzieci? Przecież one są dla was najmniej ważne. Grunt to wasze sprawy, dudki i na pozór doskonałe chałupy i sumienia.
2019-09-03 18:53:39
donekT: wislanin135 Zatem przetraw to ciasto, a nie poprzestawaj na rodzynkach.
2019-09-03 19:03:49
donekT: // https://www.youtube.com/watch?v=uafRH_64m-0 // Tymczasem kto jest od produkcji dóbr? Aby ktoś się mógł SAMOREALIZOWAĆ?
2019-09-03 19:05:42
jasper: Przykro, ze ludzie, ktorzy deklaruja sie jako wierzacy, mowia falszywe swiadectwo przeciw swemu blizniemu. Seksualnosc to nie ideologia ale komu chcemy o tym mowic. Jak ksiadz powie, zeby obrzucic „innych“ kamieniem to te tepaki to zrobia i to bez namyslu. Znamy z historii „ ludzie ludziom zgotowali ten los“ . Teraz jest nie inaczej. LGBT czyli Lesbijki, Geje, Biseksualni, Transeksualni chca normalnie funkcjonowac, chca moc wyjsc z partnerem czy partnerka trzymajac sie za rece, jak kazdy inny, bez obawy, ze dostana za to po glowie lub , ze beda ponizani. Wy nawet nie wiecie, kto z waszego sasiedztwa jest LGBT, bo ci ludzie sie was boja ! O to wam chodzi, zeby was sie bali ? Zalosni jestescie.
2019-09-03 19:09:51
jasper: Kosciol slowami arcybiskupa Skworca mowi i ma racje !! - "Dziecko nie może w szkole być przymuszone do zajęć deprawujących." Proponuje wiec natychmiastowe usuniecie religii ze szkol. Nic tak nie deprawuje, jak religia. Ze szczegolnym uwzglednieniem katolickiej... Co widac po wypowiedziach co poniektorych tzw. katolikow.
2019-09-03 19:17:30
altacet: Jasper-brawo!!!
2019-09-03 19:20:08
donekT: jasper-Q- cytat " ludzie, ktorzy deklaruja sie jako wierzacy, mowia falszywe swiadectwo przeciw swemu blizniemu." koniec cytatu A kto zadeklarował się jako wierzący?
2019-09-03 19:23:25
donekT: jasper-Q cytat "uwzglednieniem katolickiej... Co widac po wypowiedziach co poniektorych tzw. katolikow." koniec cytatu A dlaczego??? Z czym wiąże się prezentowany przez Ciebie jasper-Q wniosek?
2019-09-03 19:33:58
krzysztof.mm: radni z Istebnej głosujący za tą haniebną uchwałą są żywym dowodem, jakie s p u s t o s z e n i e potrafi czynić r e l i g i a w mózgach bezmyślnie jej ulegających - i jak nisko można moralnie u p a ś ć poddając się manipulacjom o b ł u d n y c h biskupów i c w a n y c h politykierów PiS
2019-09-03 19:39:26
Mach: Idąc dalej,cytuję kolejne zdanie z uchwały RG Istebna po "!" czytamy "Dla dobra życia, rodziny i wolności deklarujemy, że samorząd, który reprezentujemy- zgodnie z naszą wielowiekową kulturą opartą na wartościach chrześcijańskich- nie będzie ingerować w prywatną sferę życia Polek i Polaków"... Zatem pytam po co uchwała w sprawie powstrzymania ideologii LGBT skoro ideologia jaką ona by nie była to także prywatna sfera Polek i Polaków. Indywidualnie może ktoś także odnosić się krytycznie do głoszonej ideologii jaką ona by nie była ale podejmowanie w tej sprawie uchwały to stanowienie prawa miejscowego o charakterze ocennym więc także dyskryminującym, zaprzeczającym wolności dokonywania wyborów przez jednostkę. W istocie uchwała jest martwa bo niby jak ma być praktycznie realizowana przez zarząd gminy skoro ma charakter deklaratywny, mówi o wyolbrzymionych problemach, sztucznych konfliktach, które niesie ze sobą IDEOLOGIA LGBT. (to ludziom można przypisać wyolbrzymione problemy i konflikty więc faktycznie w treści uchwała przeciwstawia się ludziom nie ideologii- każdy wojewoda tzn. jego dział prawny taką uchwałę RG powinien odwalić.
2019-09-03 19:40:49
donekT: Jest i nasz ekspert od moralności "wszej" i owej. Czołowy Koryfeusz nienawiści na tym portalu. Pomimo porażki, nie przestaje STYGMATYZOWAĆ.
2019-09-03 19:46:23
donekT: Mach-U, Dlaczego pewne środowiska wywlekają prywatne sprawy na forum publiczne? Swoisty przejaw TOTALITARNYCH skłonności. Przykłady? // https://www.youtube.com/watch?v=_3ijz7VL5Io //
2019-09-03 19:49:18
donekT: Mach-U, co to za organ // zarząd gminy //??? Może coś przybliżysz???
2019-09-03 19:56:34
wislanin135: Drogi użytkowniku „donekT” Sugeruje Pan , że List do Galacjan jest wazniejszy w Bibli jak Księgi Mojżeszowe ?
2019-09-03 20:02:47
krokusik: donekT. Ciekawe co byś powiedział, jeśli twoje dziecko, wnuk, czy dziecko najbliższych było by odmiennej orientacji seksualnej. Nie życzę Ci tego, bo to tragedia. Jednak powstrzymaj swój język na 5 minut i zastanów się nad tym. Wystarczy kilka minut przemyśleń, a potem dalej pisz swoje pierdoły. Tylko 5 minut na przemyślenie i refleksję. No i pamiętaj: kto mieczem wojuje ten od pochwy ginie. Żebyś się jeszcze geja nie dorobił.
2019-09-03 20:03:13
donekT: Drogi użytkowniku „wislanin135”, w którym miejscu w ten sposób rzekomo sugeruję???
2019-09-03 20:09:01
donekT: krokusik, Takie pozycje jak Wilhelm Reich „Der Sexuelle Kampf der Jugend”, czy Zygmunt Freud „List Freuda (do matki homoseksualisty)” są Ci znane??? Zapoznaj się i poznasz źródło. Skoro Twoim krokusik zdaniem ich przemyślenia to jak to Ty ująłeś "pierdoły", zatem zachowaj konsekwencje i przekaż to pewnym środowiskom, podpierającym się właśnie o autorytet wymienionych.
2019-09-03 20:15:14
donekT: PS A jak tam kampania wyborcza Pani Gabrieli??? Czy aby pewne społeczności nie byłyby wykorzystywane politycznie???
2019-09-03 20:16:38
krokusik: donekT. Nie wiem co to za cytaty, książki, pornole czy cokolwiek. Prostak jestem. Ale Ty też prostak bo nie masz swojego zdania, tylko wyprany mózg i szukasz ideologicznego tłumaczenia.
2019-09-03 20:18:20
krokusik: donekT. Odpowiedz: Co zrobisz, jeśli ktoś z twych bliskich okaże się LGBT? Potrafisz odpowiedzieć, czy tytuły książek przytoczysz?
2019-09-03 20:20:00
krokusik: DonekT - odpowiedz w jednym zdaniu.
2019-09-03 20:28:11
donekT: krokusik, Status społeczno – ekonomiczny / pochodzenie społeczne są nieistotne, zwłaszcza w zderzeniu z odniesieniem do NATURY i umiejętnością wykazania poprawności myśli. krokusik możesz się zapoznać // https://wiadomosci.ox.pl/msze-i-nabozenstwa-online,59275 // pewną tematykę już dogłębnie przedstawiłem. krokusik niby jaką "IDEOLOGIĘ" rzekomo prezentuję, skoro twierdzisz, cytat "nie masz swojego zdania, tylko wyprany mózg i szukasz ideologicznego tłumaczenia." koniec cytatu???
2019-09-03 20:30:08
donekT: krokusik napisałeś cytat " Co zrobisz, jeśli ktoś z twych bliskich okaże się LGBT?" koniec cytatu Odpowiedź NIC! NIE MOJA SPRAWA, KWESTIA PRYWATNA.
2019-09-03 20:30:50
john: Donek już nie panuje nad ogromem bzdur które wypisuje.Już nawet nie wie komu i na co odpowiada.Pozostaje tylko zgasić światło i zamknąć drzwi Doneczku.
2019-09-03 20:32:21
donekT: krokusik, Tymczasem jak pewne środowiska, np. Frédéric Martel w "SODOMII" odniósł się do tego rodzaju postawy, jaką zaprezentowałem???
2019-09-03 20:35:17
donekT: Zatem à bientôt john-Q.
2019-09-03 20:42:23
krokusik: donekT. Nie potrafisz na proste pytanie odpowiedzieć? Za trudne? Wiesz jak w necie określają osoby twojego pokroju? To Trolle. Tak, Ty jesteś trollem internetowym. Nie wiem jaki jest tego powód (problemy męsko-żeńskie, niespełnione ambicje zawodowe, czy po prostu zły dotyk w dzieciństwie). Da się to leczyć, ale trzeba chcieć. Pytasz skąd takie przypuszczenia? Bo "siedzisz" w literaturze fachowej. Szukasz w niej pomocy i usprawiedliwienia swoich niepowodzeń życiowych. Ty po prostu zagłuszasz swoje problemy stwarzaniem problemów innym.
2019-09-03 20:51:36
donekT: krokusik, Przecież odpowiedziałem pod tym wątkiem w komentarzu 2019-09-03 20:30:08 // Odpowiedź NIC! NIE MOJA SPRAWA, KWESTIA PRYWATNA.// Sprawdź sobie krokusik... krokusik, dlaczego próbujesz obrażać??? Czyżby efekt braku argumentów z Twojej krokusik strony??? Ty krokusik, nie poniżaj się do poziomu nienawiści...
2019-09-03 21:01:21
wislanin135: Bo wydaje sie Panu , ż e to co jest zapisane w Liscie do Galacjan ist ważniejesze od tego , co zapisane jest w Księgach Mojżeszowych. Wydaje mi sie również, ze rola jaka Pan tu na „ox” stara sie przejąć pewnego pełnego chwały rycerza walczącego o moralność Sląska Cieszynskiego ( a sam stąd nie pochodzić ) nie pasuje do Pana przecientnośći
2019-09-03 21:08:54
Mach: Dalej w pkt.1 tejże uchwały czytamy "1.Nie zgadzamy się na sprzeczne z prawem instalowanie funkcjonariuszy politycznej poprawności w szkołach (tzw. latarników). Będziemy strzegli prawa do wychowania dzieci zgodnie z przekonaniami rodziców!- pytam skąd wziął się w uchwale RG zapis o domniemanych" latarnikach" i wiedza o tym ,że państwo polskie prawnie lub nie prawnie takich latarników ustanowiło. Żeby podnieść w uchwale gminnej, krytykę prawa państwa polskiego przez samorząd(zapis "sprzeczne z prawem"), który ma działać w granicach prawa polskiego adwokat Maga Caputa musi sobie zdawać sprawę ,że jeżeli taki zapis w uchwale wprowadza to takie prawo rzeczywiście istnieje i ono jest w sprzeczności np. z konstytucją?
2019-09-03 21:16:09
Mach: Czy można sobie wyobrazić, że samorządy podejmują uchwały deklaratywne wobec każdego głosiciela poglądów, które w ocenie Rad Gminnych nie znajdują uznania- czy samorząd Istebnej dostrzega śmieszność i brak powagi autorytetu samorządu, który wyszedł daleko poza swoje kompetencje i porusza się po grząskim gruncie- za czyją namową?
2019-09-03 21:19:38
donekT: wislanin135, Jeżeli swoją wypowiedź adresujesz do mojej osoby, gdzie rzekomo stwierdziłem, że jedna księga jest mniej niż bardziej, ważna od innych lub sugerowałbym, że tak mi się rzekomo wydaje??? Panie wislanin135, coś sobie ubzdurałeś. Panie wislanin135, Już niegdyś zaznaczyłem, że podejmuję się głównie tematyki IDEOLOGICZNEJ, od moralności (mniejsza jakiej) jest literat. Co do pochodzenia, w historii Śląska Cieszyńskiego byli już tacy, co badali pochodzenie i na tej podstawie snuli fałszywe teorie. Panie wislanin135 Romuald Saletra się kłania;)
2019-09-03 22:03:05
Wiederholec: A ja tak bardzo wierzyłem w panią Lazarek, że Ona taka "obywatelska" a Ona okazała się zwykłym partyjnym aparatczykiem, który wykorzystuje "modne" tematy by tylko dostać się do żłoba (Parlamentu).
2019-09-03 22:05:19
wislanin135: Moja rodzina mieszka na Sląsku Cieszynskim od dziada pradziada. Urodziłem sie w Wisle w ewangelickiej rodzinie. Zawsze bylismy wychowani w duchu tolerancji i miłosci do drugiego człowieka. Tak jak moji krewni czy sasiedzi . Ja czy Pan nigdy sie nie bedą musieli usprawiedliwiać za grzechy innych. Każdy z nas bedzie to musiał robic za siebie indywidualnie . Nasze motto było i jest ;Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość-te trzy: z nich zaś największa jest miłość.! Jak Pan tak i ja nie bedziemy musieli odpowiadać za grzechy innych. Ja sie nauczyłem od moich rodzicow , że wiara bez milośći (też do blizniego swego) jest martwa. (1 Kor 1-13). W Panskich komentarzach czytam dużo nienawiśći do innych co Pana dyskwalifikuje jako chrzeźcijanina. Ja uważam „Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone.” (Ewangelia wg św. Łukasza 6, 37)
2019-09-03 22:14:43
donekT: Panie wislanin135, Wiara, jest sprawą prywatną. Gdzie rzekomo Pana zdaniem dopuszczam się nienawiści do innych???
2019-09-03 22:47:11
Wiederholec: Nie przejmujcie się katolicy. Pluli na nas, plują i będą pluć.
2019-09-03 23:26:52
rainman: Brawa dla Istebnej za odwagę i zdrowy rozsądek.
2019-09-03 23:32:50
Ondraszek: Ale jazda... jeden donek słynący z nadmiaru wolnego czasu i zamiłowania do wklejania cytatów, był w stanie rozpętać kolejną wojnę Internetową. Każdego myślącego człowieka razi ta szopka w Istebnej, ale nie dajmy się zwariować. Kilku nawiedzonych górali, którzy zwietrzyli interes w możliwości umocowania się na stołkach to margines i patologia społeczna. Wierzę, że ludzi dobrej woli jest więcej i tak jak kiedyś identyczna mentalnie PZPR upadła, tak wkrótce upadnie ta organizacja, rozdająca opium za glosy.
2019-09-04 06:41:24
Mach: Zazwyczaj, uchwała podejmowana przez RG zobowiązuje wójta do jej realizacji. Jak zatem odczytać ostatni bo drugi punkt analizowanej uchwały, który zaczyna się od treści cytuję ..."2. Zrobimy wszystko, aby do szkól nie mieli wstępu gorszyciele zainteresowani wczesną seksualizacją polskich dzieci dzieci (powinno być gminnych-istebniańskich bo przecież samorząd ma ograniczony zasięg i jego uchwały) w myśl tzw. standardów Światowej Organizacji Zdrowia. Będziemy chronili uczniów, dbając o to, aby rodzice z pomocą wychowawców mogli odpowiedzialnie przekazać piękno ludzkiej miłości!c.d.n.
2019-09-04 06:56:23
krzysztof.mm: w wiosce, która zasłynęła ostatnio zbiorowym notorycznym z ł o d z i e j s t w e m i łaszeniem się do PiS-owskiej władzy taki idiotyzm nie powinien nikogo dziwić - a radni sami sobie jak najgorsze świadectwo wystawili
2019-09-04 07:32:46
ciotka matylda: Ciekawi mnie ilu z tych "światłych" radnych jest w stanie rozszyfrować ten sławny skrót "LGBT". Jestem pewien, że wielce utytuowany donek im pomoże.
2019-09-04 08:05:02
Mach: Analizując dalej uchwałę RG Istebna, radni mogą tworzyć akt prawa miejscowego jedynie w bardzo określonych sytuacjach opisanych w ustawach. Dlatego nad aktami prawnymi samorządu sprawuje nadzór wojewoda. Skoro wszyscy wobec prawa są równi i wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne na jakiej podstawie organ samorządowy orzekł w pkt.1 uchwały, że ..."Będziemy strzegli prawa do wychowywania dzieci zgodnie z przekonaniami rodziców."... Organ wykonawczy gminy nie jest w stanie za każdym razem pytać rodzica jakie są w danym momencie jego przekonania i konfrontować je za każdym razem z wiedzą i doświadczeniem wychowawcy. Ten zapis w istocie ogranicza zakres konstytucyjnych wolności i to stanowi istotne naruszenie ustawy konstytucyjnej przez niedorzeczną uchwałę RG Istebna. Pisząc o pięknie ludzkiej miłości gminni radni w istocie też nie precyzują granice piękna a zatem jak do tego ma się odnieść organ wykonawczy i w jakim zakresie ma nakładać organ wykonawczy ograniczenia-wszystko wskazuje ,że wojewoda jakim by on opcji politycznej nie był zawiadomi RG -Istebna ,że uchwała została podjęta z istotnym naruszeniem prawa bo radni istebniańscy wraz z jego przewodniczącym i adwokatem Mega caputą nie zrozumieli czym jest akt prawa lokalnego i niezgodnie z prawem postanowili regulować rzeczywistość- uchwała ta ma charakter listu otwartego nie aktu prawnego.
2019-09-04 08:06:06
ciotka matylda: Jak to się dzieje,że w miejscowaości rządzonej przez pisowską większość, radnych ogarnia jakiś zbiorowy amok. Niedługo zaczną płonąć na stosach wszyscy mający odmienne zdanie od tego jakie głosi Prezes Wszystkich Prezesów i jego ociekajacy wazeliną wyznawcy. "A historia, której już nikt nie opowiada, przestaje być przestrogą. Świat dostał się w ręce bufonów, głupców i nieuków. Wśród ludów szerzy się nacjonalizm i fascynacja agresją. Faszyzm znów podnosi łeb – lada chwila bojówki ruszą do dzieła." Ten cytat (Prof.Jan Hartman) jest przerażająco prawdziwy I przerażający. Jeszcze Mamy czas na opamiętanie.
2019-09-04 08:31:29
Ondraszek: A tak to się dzieję jak w jednej z powieści Lema, gdzie społeczność przebrana za roboty kamuflowała fakt, że pod skrzypiącą blachą są ludźmi, aby nie narazić się głównemu robotowi, który rozdawał śrubki. Na szczęście jeden zdjął blachę, potem kolejny i w końcu wszyscy się uwolnili od własnej paranoi. Może nasze roboty, jak już nachapią się "śrubek" i innych świecidełek, to też uwolnią te swoje zakute głowy i spróbują myśleć samodzielnie, zamiast ścigać się w podlizywaniu do głównego paranoika RP w zamian za troche korzyści.
2019-09-04 08:51:57
Mach: Do innych grzechów popełnionych przez gminnych radnych w omawianej uchwale należą tak niezrozumiałe sformułowania jak 'niektórzy politycy" ,"wojna ideologiczna", "podejmują deklarację"-faktycznie uchwalają prawo miejscowe -uchwałę,"samorząd wolny od LGBT","wyolbrzymione problemy", 'sztuczne konflikty" 'latarnicy","będą strzegli prawa zgodnie z przekonaniami rodziców"- w mojej opinii wszyscy rodzice i radni mają obowiązek przestrzegać prawo nawet gdyby nie było zgodne z przekonaniami radnych i rodziców- delikatnie mówiąc kretynizm sięga dna. Zmieńcie prawnika w tej gminie.
2019-09-04 16:57:48
krzysztof.mm: jaki proboszcz, taka parafia
2019-09-04 17:06:11
donekT: krzysztof-Q, A jakie Ty świadectwo sam o sobie wystawiasz, za każdym razem, zwłaszcza na tym portalu? krzysztof-Q, co sobą próbujesz reprezentować???
2019-09-04 17:09:07
donekT: ciotka matylda, Masz tyle do powiedzenia (pomijam zasadność), a tymczasem nie potrafisz się odnieść do kwestii, KTO MOŻE ZABIERAĆ GŁOS NA SESJI, co jest ściśle określone W PRAWIE. Zatem może ciotka matylda odniesiesz się do przepisów prawa i "przypomnisz"???
2019-09-04 17:10:22
donekT: ciotka matylda, Jak to została przez Ciebie określone cytat ”ten sławny skrót "LGBT"”koniec cytat nie jest wyczerpujący. Właściwie powinno LGBTQ+ i tę formę proponowałbym stosować. Jak to się stało, że Ty ciotka matylda stosujesz stare nazewnictwo???
2019-09-04 17:11:35
donekT: ciotka matylda, zostało napisane cytat”Wśród ludów szerzy się nacjonalizm i fascynacja agresją. Faszyzm znów podnosi łeb – lada chwila bojówki ruszą do dzieła." Ten cytat (Prof.Jan Hartman) jest przerażająco prawdziwy I przerażający.” koniec cytatu W pełni dogłębna analiza ZWŁASZCZA PROCESÓW SPOŁECZNYCH ZACHODZĄCYCH W NIEMCZECH. ciotka matylda, może przypomnisz, za co Pan Hartman został wyrzucony z PARTII PALIKOTA???
2019-09-04 17:14:07
donekT: Mach-U, Również masz tyle do powiedzenia, a tymczasem w swej wypowiedzi poruszasz takie zagadnienia, jak np. ZARZĄD GMINY. Co to za organ // zarząd gminy //??? Może coś Mach-U przybliżysz??? Oczywiście Mach-U, treść uchwały zawsze można było napisać lepiej. Jak ktoś kiedyś powiedział: Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi.
2019-09-04 17:15:13
donekT: Mach-U, napisałeś cytat „Skoro wszyscy wobec prawa są równi i wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne na jakiej podstawie” koniec cytatu, zatem na jakiej podstawie i przez kogo na SESJI RADY GMINY do wypowiedzi została dopuszczona osoba spoza samorządu??? W artykule informacji brak.
2019-09-04 17:16:57
donekT: Mach-U, Może przy okazji odniesiesz się, na czym ma polegać rzekoma „PROEUROPEJSKOŚĆ” Twojego Mach-U idola, EUROposła Jana Olbrychta? A także jedynie posłuszny program i kierunek „rozwoju” UE? W trakcie kampanii jakoś nie precyzował jak rozumie określone pojęcia, wprost przeciwnie, próbował przedstawiać, CZYM DANE ZAGADNIENIE NIE JEST. Moim zdaniem, taka taktyka przypomina strategię proponowaną swego czasu przez Michel'a Foucault'a, polegająca na promowaniu RELATYWIZMU, w celu negacji zastanej rzeczywistości.
2019-09-04 17:17:43
donekT: Mach-U, Napisałeś cytat „Pisząc o pięknie ludzkiej miłości gminni radni w istocie też nie precyzują granice piękna „ koniec cytatu. Przytoczone zdanie odnosi się do ESTETYKI, a to jest domena zwłaszcza PANA HARTMANA, zatem Mach-U zawsze możesz zwrócić się z zapytaniem do specjalisty.
2019-09-04 17:19:09
donekT: Ondraszek, Osobiście najbardziej interesują mnie argumenty, za konkretną ideologią, której w domyśle, w intencjach, ma się przeciwstawiać uchwalony przez Radę Gminy dokument. Jakoś z Twojej Ondraszek strony (i nie tylko) wciąż tych ARGUMENTÓW BRAK. Za to pojawia się wiele odniesień do kwestii pobocznych, pomówień i odniesień personalnych, często bezpodstawnych. I to ma być ten rzekomo „PROEUROPEJSKI” niby „POSTĘPOWY” poziom???
2019-09-04 18:36:39
Ondraszek: Donek, o jaką ideologię Ci chodzi? Jeśli o tą, która istnieje tylko w głowach nawiedzonych to ich zapytaj, może wyjaśnią co sobie ubzdurali? Obawiam się, że ja Ci tu nie pomogę, bo ta tzw ideologia została wymyślona na konkretne potrzeby. Odwrócenia uwagi od prawdziwych patologii władzy, bądź tych którzy tak mocno promują wartości najwyższe. Wcześniej była aborcja, uchodźcy, wybuch, sztuczne mgły, bomby termobaryczne, teraz LGBT, bo to idealna przykrywka i działa na masową wyobraźnię. Serio tego nie widzisz czy uparcie udajesz?Jakich argumentow nasluchujesz żeby móc pisać w kółko ?, Za tym żeby było normalnie? Co tu trzeba udowadniać? Jeśli serio nie zrozumiałeś o czym tu ludzie piszą to jaśniej już nie jestem w stanie tego wyjaśnić.
2019-09-04 19:01:53
donekT: Ondraszek, O NEOMARKSIZM Towarzyszu! Napisałeś cytat "tzw ideologia została wymyślona na konkretne potrzeby." koniec cytatu I w tym zdaniu się z Tobą Ondraszek zgadzam. Ondraszek, a czemu ma w intencjach przeciwdziałać uchwała Rady Gminy, opisywana w tym artykule??? Czemu Ondraszek ma służyć promowana przez poniektóre wpływowe środowiska CHRYSTIANOFOBIA??? (I NIE TYLKO). Z czego wynikają??? Ondraszek, obawiam się, że poza EMOCJAMI Ty Ondraszek i spółka nie reprezentujecie ŻADNYCH ARGUMENTÓW.
2019-09-04 23:06:15
Ondraszek: Donek, jaka chrystianofobia? Jakie emocje? Chłopie, Ty się emocjonujesz, szarpiesz sam ze sobą. Fora Ci nie pomogą, jesli nie poradzisz sobie sam z własną paranoją. Wciaz kogos cytujesz, powtarzasz i chcesz wyjaśnień oczywistych rzeczy , z których i tak nic nie rozumiesz . Wpojono Ci kiedys chyba jakies lęki , noże przed pieklem i teraz panicznie atakujesz wszystkich, którzy myślą trzeżwo i samodzielne, widzisz w nich jakies zło, bo nie podzielają twoich fantazji . Sorry, ale nie mam czasu na taki ping-pong, który przypomina pisanie z trolem
2019-09-04 23:29:56
donekT: Ondraszek, I GDZIE SĄ ARGUMENTY??? Walka np. z homofobią jest OK, natomiast piętnowanie CHRYSTIANOFOBII jest passe???
2019-09-04 23:49:42
donekT: Ondraszek, Należy zwalczać wszystkie przejawy nienawiści, jakoś pewne środowiska do tej kwestii podchodzą WYBIÓRCZO. Dlaczego cytuję? Żebyś wiedział, do czego się odnoszę. Jaka CHRYSTIANOFOBIA? Nie znasz tego pojęcia? Czy takie bezpodstawnie ociekające nienawiścią wypowiedzi jak cytat ". Jak ksiadz powie, zeby obrzucic „innych“ kamieniem to te tepaki to zrobia i to bez namyslu./ Nic tak nie deprawuje, jak religia. Ze szczegolnym uwzglednieniem katolickiej..." koniec cytatu, Tobie Ondraszek nie przeszkadzają? Zatem o czym to świadczy? O Twojej Ondraszku bierności i przyzwoleniu na DYSKRYMINACJĘ. Ondraszku, ja jakoś potrafię odnieść się do każdej kwestii i wytłumaczyć, jak ja rozumiem pewne pojęcia. Z Twojej Ondraszek strony i spółki, jak dotychczas, próżno oczekiwać tego rodzaju umiejętności. O czym to świadczy? Potraficie tylko epatować emocjami i pustymi sloganami, kiedy ktoś zadaje pytanie "DLACZEGO?", wówczas tracicie przysłowiowy grunt pod nogami. Jak można zauważyć, nie wszystkie rzeczy dla Ciebie Ondraszek i spółki są oczywiste, choć Ty Ondraszek tkwisz w błędnym przekonaniu, iż jest inaczej. Dlaczego Ty Ondraszek zakładasz, iż czegoś nie zrozumiem??? Na jakiej podstawie poczyniłeś takie założenie? PS NADAL CZEKAM NA ARGUMENTY. Skoro są to ponoć sprawy oczywiste, zatem co stanowi Ondraszek i spółka problem???
2019-09-04 23:54:32
donekT: PS Do chwili obecnej nikt mi nie wytłumaczył, na jakiej podstawie Pani Gabriela wypowiadała się w trakcie sesji Rady Gminy? Czy czasem wystąpienie Pani Gabrieli nie pozostaje w związku z prowadzoną kampanią? Skoro i to jest oczywiste, co za problem???
2019-09-05 06:32:33
krzysztof.mm: opór wobec innych niż klasyczne form związków i relacji to z jednej strony skutek pospolitego deficytu w y o b r a ź n i będącego rezultatem d o g m a t y c z n e g o mentalnego z a f i k s o w a n i a na klasyce własnie, z drugiej równie pospolitej niechęci i oporu wobec w s z e l k i e g o nowego/nieznanego, porównanie do histerii jakie towarzyszyły rozwojowi kolei żelaznych jak najbardziej na miejscu - jest jednak jeszcze trzeci czynnik, to świadome, cyniczne m a n i p u l o w a n ie dwoma pierwszymi w celach stricte politycznych, dla zabezpieczenie własnych i n t e r e s ó w - grają nim politycy PiS z K a c z y ń s k i m na czele i otwarcie co najmniej część polskich b i s k u p ó w, i to oni są odpowiedzialni z festiwal ż e n a d y, h i p o k r y z j i, n i e n a w i ś c i i g ł u p o t y jaki się dziś w Polsce wokół LGBT odbywa - pozostaje mieć nadzieję, że jak w wielu podobnych przypadkach na świecie ci nasi tu i teraz siewcy nienawiści rychło znajdą się na od dawna im należnych miejscach - w muzeach religijnej h a ń b y, na wysypiskach politycznych ś m i e c i
2019-09-05 17:03:45
donekT: krzysztof-Q CZEKAM NA ARGUMENTY, w twoim krzysztof-Q wywodzie, jak zwykle ich brak. Dlaczego??? krzysztof-Q, Tylko nieuzasadnioną NIENAWIŚCIĄ i CHRYSTIANOFOBIĄ potrafisz epatować???? Przyczyny niepowodzenia pewnej linii politycznej przedstawiłem w tym miejscu, // https://wiadomosci.ox.pl/cieszyn-nieoszlifowana-perla,59483 // POCZYTAJ SOBIE KRZYSZTOF-Q I przynajmniej spróbuj zrozumieć, SINE IRA ET STUDIO. krzysztof-Q, jak pokazuje "proces dziejowy" jest tylko jeden OPTYMALNY model rodziny. Pisanie o jakichś bliżej nieokreślonych cytat " klasyczne form związków" koniec cytatu to próba stosowania ZWROTU LINGWISTYCZNEGO, czyli posługiwania się współczesnymi formami pospolitej DEMAGOGII. Porównanie sytuacji społecznej do budowy infrastruktury kolejowej jest bezzasadny i tego rodzaju porównanie stosowane jest z reguły w sytuacji, kiedy brakuje argumentów, to inne sfery funkcjonowania społeczeństwa. Jedno na drugie się nie przekłada. Co więcej, krzysztof-Q jak do tego zagadnienia odnosi się np. Jacek Kochanowski? No śmiało krzysztof-Q wykaż się wiedzą lub jak zwykle jej brakiem.
2019-09-05 17:29:23
stefanbbn: niestety radni gminy Istebna nie sa konsekwentni do konca.Jezeli gmina Istebna pragnie zyc w rzepisach 10 przykazan Bozych i opierac swoje zycie na Biblii to oczekuje nastepnych zakazow np. dla ludzi ktorzy klamia ..Nie mow Falszywego swiadectwa, dla ludzi ktorzy zdradzaja ...nie cudzoloz....dla ludzi ktorzy nie opiekuja sie rodzina----czcij ojca swego......dla wszystkich ktorzy zazdroszcza----nie pozadaj......Istebna bylaby fajna gdyby sie tam wszyscy wzajemnie milowali-to najwazniejsze przykazanie BogaNiestety Radni Gminy nie chca zyc zgodnie z prawem bozym i tylko to co obecnie politycznie na wokandzie chwala , myslac o swojej slawie a nie o BoguNiestety nia na tyle mam czasu zeby jako ewangelik opowiedziec wam cos o etyce i tolerancji,bo sad nalezy do Boga.Dla katolikow zastanowcie sie prosze nad trzema krzyzami na Golgocie-jednemy ze zloczyncow pan nasz Jezus Chrystus powiedzial---dzis bedziesz ze mna w raju---prawa ludzkie skazaly go na smierc, prawa bibli tez bo byl grzesznikiem---jednak sad nalezy tylko do Boga a my na ziemi nasladujac Chrystusa milujmy sie wzajemnie i szanujmy homoseksualne transseksualne osoby bo to my nie jestesmy sedziami
2019-09-05 22:03:47
krzysztof.mm: im gdzie więcej nachalnego k a t o l i c y z m u, tym więcej tam także o b ł u d y, z a k ł a m a n i a, h i p o k r y z j i - Istebna nie jest wyjątkiem, jest p r z y k ł a d e m
2019-09-05 23:31:30
donekT: krzysztof-Q, Twoja CHRYSTIANOFOBIA JEST KARYGODNA. Dlaczego Ty krzysztof-Q cały czas podjudzasz do NIENAWIŚCI? W imię czego? krzysztof-Q CZEKAM NA ARGUMENTY, w twoim krzysztof-Q wywodzie, jak zwykle ich brak. Dlaczego??? krzysztof-Q, Tylko nieuzasadnioną NIENAWIŚCIĄ i CHRYSTIANOFOBIĄ potrafisz epatować???? I tak już z żadnym skutkiem.
2019-09-06 14:48:58
donekT: PS Gdzie są ARGUMENTY??? Za pewną linią poglądową??? Poniektórzy tylko nienawiścią i CHRYSTIANOFOBIĄ potrafią epatować?
2019-09-06 14:51:46
donekT: Tymczasem coś takiego jak podręcznik Elisabeth Tuider "Sexualpädagogik der Vielfalt" Jest znany??? Jeżeli tak, co znajduje się np. na stronie 75??? Inny przykład? Książeczka z przeznaczeniem dla dzieci Pernilla Stalfelt "Mała książka o włosach", Jakie tam są przekazywane treści??? Np. cytuję "Grupę osób, które ogoliły się na łyso nazywamy skinheadami. Na przykład łyse panie z brodą mogą pracować w cyrku"/ "Albo uszy. Panie i panowanie mają włosy rosnące na ... Aż trudno sobie wyobrazić, że takie panie i tacy panowie pracują w banku" koniec cytowania. Oczywiście poniektórym przytoczonym treścią towarzyszą "soczyste" ilustracje, bez cenzury. Kim jest Pani (myślę) Pernilla Stalfelt? Mieszkająca w Szwecji pedagog sztuki w muzeum Moderna w Sztokholmie. Jej praca i działania ponoć wpłynęły między innymi na treści jej książeczek adresowanych do dzieci, których tematy wynikały z wcześniej organizowanych wystaw, które dały początek pomysłom na te książki. Jakimi jeszcze pozycjami dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat zasłynęła Pani (myślę) Pernilla Stalfelt?
2019-09-06 14:55:46
donekT: "Mała książka o kupie" opisywana jako cytuję" Czy rzeczywiście można napisać całą książkę o kupie, jej zapachach, puszczaniu bąków i jednocześnie zilustrować jej różne kształty i rozmiary? Taaak! - krzykną dzieci, które się o to zapyta. Ich stosunek do spraw związanych z ciałem graniczy z fascynacją, a przy tym pozbawiony jest wszelkiego wstydu. Jakże często dzieci z dumą pokazują swoje pełne nocniczki. Bardzo niewielu dorosłych potrafi mówić, a co dopiero pisać o kupie lub ją rysować. Pernilla Stalfelt zrobiła to pierwsza i to z wielkim sukcesem. „Mała książka o kupie” zyskała w Szwecji wysoką pozycję wśród literatury dziecięcej i stała się dziecięcym bestsellerem. Być może dzięki temu, że napisana jest prostym, zrozumiałym dla dziecka językiem, a co najważniejsze - bardzo dowcipnie. Treść dopełniają doskonałe, kolorowe obrazki. Autorka bez zażenowania pisze o zatwardzeniu, biegunkach, wizytach w toalecie, o tym, że np. kwiatki i truskawki potrzebują kupy, aby mogły rosnąć, itd. A także o tym, że nawet największe gwiazdy filmowe, modelki z pierwszych stron gazet, piłkarze i królowie, podobnie jak zwykli ludzie - też robią kupę." koniec cytatu Tymczasem jakie znajdujemy przykładowe recenzje, zwłaszcza krytyczne? cytat "Według mnie książka jest obrzydliwa. Ilustracje porównujące kupę do kiełbaski i wyjaśnienia dlaczego nie jemy kupy- jak dla mnie zbyt gruby kaliber. Uważam, że książka jest kontrowersyjna. Po przejrzeniu zdecydowałam się ja odsprzedać, nie będę jej czytać dziecku."koniec cytatu.
2019-09-06 15:02:41
donekT: Tymczasem gdzie miejsce dla promocji np. Juliana Tuwima "Lokomotywa", "Ptasie radio", "Pan Hilary", "Słoń Trąbalski", "Bambo" ( à propos, Bambo został uznany za utwór RASISTOWSKI), czy Jana Brzechwy "Akademia pana Kleksa", "Pan Drops i jego trupa", czy Janusza Korczaka "Król Maciuś Pierwszy"??????????
2019-09-06 15:06:04
donekT: Czy Pani Gabriela zapoznała się z treścią przedstawionych Elisabeth Tuider "Sexualpädagogik der Vielfalt", czy Pernilla Stalfelt "Mała książka o włosach" lub "Mała książka o kupie", lub inne pozycje, przedstawiane jako "przydatne" i "nowoczesne", i "postępowe"?????
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: