Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Lewica zarejestrowała listę

2 września Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej złożył w Krajowym Biurze Wyborczym wymaganą przez prawo ilość podpisów koniecznych dla rejestracji listy. Lista lewicy w okręgu numer 27 obejmującym powiaty: pszczyński, żywiecki, cieszyński, bielski i miasto Bielsko-Biała została zarejestrowana.

 W tych wyborach zbiórka podpisów poparcia była wyjątkowo trudna ze względu na bardzo krótkie terminy. Komitety wyborcze miały jedynie 2 tygodnie na zebranie 5 tys. podpisów na okręg wyborczy. Termin złożenia podpisów upływa w dniu 3 września 2019. Aby wystawić listy do Sejmu w całej Polsce komitet wyborczy musi zarejestrować listy w połowie z 41 okręgów wyborczych. Dla mniejszych partii zebranie odpowiedniej liczby podpisów w krótkim czasie może być nie lada wyzwaniem.

 W okręgu 27 obejmującym powiaty bielski, pszczyński, cieszyński, żywiecki i miasto Bielsko-Biała zbiórka była prowadzona przez przedstawicieli 3 partii, których członkowie startują z listy KW Sojusz Lewicy Demokratycznej - SLD, Wiosna Roberta Biedronia, Lewica Razem.

 - Chcieliśmy serdecznie podziękować tym osobom, które złożyły podpisy poparcia. Dziękujemy również wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę. Zbieraliśmy podpisy w powiecie żywieckim, pszczyńskim, cieszyński, bielskim i Bielsku-Białej. Mieszkańcy okręgu bardzo pozytywnie i życzliwie reagowali na prośby o podpisanie listy kandydatów lewicy. Spotkaliśmy z życzeniami tego, by lewica wróciła do Sejmu, widać, że mieszkańcy naszego regionu tego właśnie oczekują - stwierdził Przemysław Koperski (SLD).

- Podczas zbiórki podpisów wiele osób podchodząc do nas mówiło, że w nas wierzy, że wierzy w zmianę. Lewica daje nadzieje. Nasza lista jest różnorodna. Są na niej ludzie w różnym wieku, różnej płci, o różnym potencjale politycznym, z różnych organizacji i partii. Widać było na ulicach, że obywatele i obywatelki wierzą, że lewica może przerwać obecną jedność w Sejmie pomiędzy prawica bardziej liberalną (PO) i drugą bardziej konserwatywną (PiS). Chcemy, żeby w Sejmie zabrzmiał nasz głos za wolnością, sprawiedliwością, prawami pracowniczymi i równością - dodaje Agnieszka Lamek-Kochanowska (Lewica Razem).

(red./mat.pras.)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-09-19 14:04:15
pawel21_13: LGBT się mobilizuje. Stop dewiacji biedroniowej!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: