Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Istebna przeciwko LGBT

Dziś (27.08) w Istebnej odbyło się posiedzenie komisji Rady Gminy. Radni opiniowali uchwałę dotyczącą wystosowania apelu przeciwko ideologii LGBT. Czego konkretnie on dotyczy?

Apel jest odpowiedzią na "wywołaną przez niektórych polityków wojną ideologiczną" - czytamy w projekcie uchwały (można się z nim zapoznać tutaj). Zawiera trzy główne postulaty, dotyczące sprzeciwu wobec:

  • Instalowania "funkcjonariuszy politycznej poprawności w szkołach (tzw. "latarników")
  • Dostępu do szkół "gorszycieli zainteresowanych wczesną seksualizacją polskich dzieci w myśl tzw. standardów Światowej Organizacji Zdrowia"
  • Wywoływania presji na administracji w sprawie stosowania poprawności politycznej w wybranych zawodach. - Będziemy chronili m.in. nauczycieli i przedsiębiorców przed narzucaniem im nieprofesjonalnych kryteriów działania np. w pracy wychowawczej, przy doborze pracowników czy kontrahentów! - piszą radni w uchwale. 

Skąd wziął się pomysł na taką uchwałę? - Jest to inicjatywa Rady Sołeckiej z sołectwa Istebna. Te działania, które mają miejsce w większych ośrodkach, takich jak np. Warszawa, Katowice, dotyczą także edukacji w szkołach. Myślę, że w naszych szkołach takie sprawy nie będą prowadzone - powiedziała nam wójtka Istebnej, Łucja Michałek.

Jaki jest jednak cel wprowadzania takiej uchwały w gminie znanej z tradycjonalizmu? - Rzeczywiście widoczne są u nas tendencje prawicowe, chrześcijańskie i chcemy ich bronić. Chodzi nam o sytuację, w której zostały wprowadzone  działania związane z edukacją seksualną w szkołach (która wzbudza największe kontrowersje). Stąd ten akt prawa miejscowego, który blokuje wprowadzenie do szkół tych działań - dodaje wójtka.

Radni zgodnie przedłożyli projekt uchwały do obrad sesji Rady Gminy, która zostanie zwołana początkiem września.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

64
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-08-27 15:47:21
donekT: A jednak RADA SOŁECKA wywarła wpływ na RADĘ GMINY...
2019-08-27 15:56:03
alouette: Oby inne gminy/miasta poszły za ich przykładem.
2019-08-27 15:58:19
donekT: PS, Do czego mają nawiązywać owi "latarnicy"??? Np. Homoseksualizm jest cechą nabytą, czy wrodzoną, z czego wynika, zdaniem W. Reicha??? W końcu czemu ma służyć owa decentralizacja, postulowana przez pewną linię poglądową, czy nie zwiększeniu również wpływu na edukację? W czym wyraża się ponoć JEDYNIE SŁUSZNY PROEUROPEJSKI PROJEKT, czym wycierali sobie gębę pewni kandydaci, również w regionie, a nie wytłumaczyli, na czym ów projekt ma polegać? W końcu, w odniesieniu do historii, zwłaszcza Niemiec i Rosji, co poprzedziła polityka względem pewnej grupy zachowań, np. w latach 20. XX wieku, czym się to skończyło i co się stało z ludźmi? Czyż czasem wówczas również nie dążono, do szybkiego przemodelowania społeczeństwa a pewnych ludzi potraktowano jedynie instrumentalnie? Jaki z tego wniosek?
2019-08-27 15:58:45
Jakkolwiek Żywy : Czy ktoś wie, gdzie trafił oskarżany o pedofilię ks. Kiera z Koniakowa i czy wtedy rada gminy protestowała? Nie przeciwko złemu wpływowi, tylko przeciwko ohydnej przestępczej praktyce zboczonych funkcjonariuszy kościoła watykańskiego?
2019-08-27 16:09:00
donekT: cytat "Rzeczywiście widoczne są u nas tendencje prawicowe, chrześcijańskie i chcemy ich bronić. " koniec cytatu- To dobrze, że ktoś czegoś chce bronić. Osobiście nie podawałbym motywacji, tylko uzasadnienie. Wystarczy się powołać na naukę... Sam osobiście podałem trochę literatury dotyczącej tego tematu. Jeżeli ktoś się powołuje na to, co zostało zacytowane, wpisuje się w schemat pewnej grupy ludzi i konflikt eskaluje. Szkopuł tkwi w tym, aby nie wpisywać się w ich sztucznie ideologicznie wykreowany schemat. Wówczas pewna grupa ludzi traci przekaz propagandowy, nad którym pracuje od dekad. Tym sposobem wraże jaczejki będą powoływać się na slogan "chrześcijaństwo" i dopowiedzą sobie resztę. W sytuacji uzasadnienia, wykreowanego z innych źródeł, slogan straciłby rację bytu a oni oddziaływanie, jakie jest elementem ich DYSKURSU. Co więcej, pewne środowiska nie mogłyby pojąć innego uzasadnienia i miałaby problem z przekazem. Nie wpisujcie się w sztuczne schematy!
2019-08-27 16:12:59
donekT: Jakkolwiek Żywy, Twoje wypowiedź stanowi doskonały przykład na to, co zamieściłem w treści swojej poprzedniej wypowiedzi. Padał hasło "chrześcijaństwo" i zaczyna się DADAISTYCZNA GRA SKOJARZEŃ. Jakkolwiek Żywy POCZYTAJ KONSTYTUCJĘ, JEST ROZDZIAŁ PAŃSTWA OD ZWIĄZKÓW WYZNANIOWYCH. NATOMIAST OD ŚCIGANIA PRZESTĘPCÓW SĄ ODPOWIEDNIE ORGANY. Jakkolwiek Żywy, jaki to jest kościół watykański? Jakoś dotąd nie słyszałem.
2019-08-27 16:18:54
donekT: Dla przypomnienia: Jaka jest różnica między akceptacją i tolerancją i czy aby na pewno pewnym środowiskom chodzi o tolerancję, która funkcjonuje, może jednak domagają się akceptacji? Pewne środowiska zmierzają do eliminacji określonego związku wyznaniowego, jako nie pierwsze i nie ostatnie. Doskonale wiemy, skąd pewne założenia (często bezpodstawne) o charakterze dogmatów czerpią źródło. Dla przypomnienia, Kultura a w SZCZEGÓLNOŚCI sic! sic! sic! sic! KULTURA KATOLICKA sic! sic! sic! sic! z jej KULTEM RACJONALNOŚCI I WYKSZTAŁCENIA, ETOSOWYM WYCHOWANIEM i RELIGIJNĄ MORALNOŚCIĄ SEKSUALNĄ jest zdaniem NEOMARKSISTÓW, instrumentem zniewolenia człowieka, tłumiącym jego naturalną wolność, tłumiącym PRZEDE WSZYSTKIM POPĘD SEKSUALNY, prowadzącym do psychopatologii i faszyzacji psychiki, dehumanizacji życia i w końcu do HOLOKAUSTU. → ZAINTERESOWANYCH ODSYŁAM → TEORIA KRYTYCZNA opisałem // https://wiadomosci.ox.pl/msze-i-nabozenstwa-online,58981 //. Główny szkopuł tkwi w kwestii sprowadzenia pewnego związku wyznaniowego do podległości, manipulacji w depozycie wiary i anihilacji ETOSU.
2019-08-27 16:24:59
donekT: Natomiast do czego prowadzi dadaizm, do którego odnosi się również rzekomy "postęp"- polecam // https://www.youtube.com/watch?v=teiyjEGVAVI // z dedykacją dla jasper i krzysztof.mm & spółki;) To coś z ich klimatów.
2019-08-27 16:25:19
Jakkolwiek Żywy : Donek, nie wiem może w twoim domu te górnolotne haselka robią wrażenie i dostajesz dodatkowe lentilki. Dla mnie to tylko dowód twoich ograniczeń. Pytam wprost o to, czy gdy się okazało, że proboszcz z Trójwsi molestował ministrantów, to rada gminy protestowała czy nie? Czy chrześcijańskie wartości oznaczają wiernopoddanczosc wobec katolickich funkcjonariuszy zwanych księżmi, którzy w samej tylko Irlandii molestowali około 40.000 dzieci i wiele z nich doprowadzili do samobójstw? Wśród których według badań amerykańskich około 60% to homoseksualiści (i to właśnie oni walczą z ideologią LGBT)? Poddanczosc wobec ideologii szerzonej przez absolwentów seminariów takich jak St. Polten,.gdzie 100% kleryków uczestniczyło w orgiach wraz z przełożonymi??? To właśnie ta prawicowa moralność? To może lepiej zbadajmy moralność trzody chlewnej, bo to o kilka poziomów wyżej?
2019-08-27 16:29:58
donekT: Jakkolwiek Żywy: napisałeś cytat "gdy się okazało, że proboszcz z Trójwsi molestował ministrantów, to rada gminy protestowała czy nie? " koniec cytatu. NA JAKIEJ PODSTAWIE??? Dlaczego Księży i Kościół łączysz z uchwałą władzy publicznej? Na jakiej podstawie? KONSTYTUCJI NIE ZNASZ, jest rozdział Związków Wyznaniowych od Państwa, gdybyś jeszcze nie wiedział.
2019-08-27 16:33:42
donekT: Jakkolwiek Żywy, Dlaczego pewien problem zawężasz do jednej grupy, powiedzmy zawodowej???? Jaki to ma związek z tematem artykułu??? A jak układają statystyki określonego problemu w odniesieniu do grup zawodowych? Czyżbyś Ty Jakkolwiek Żywy nie próbował czasem przejawiać CHRYSTIANOFOBII? Takie wrażenie można odnieść z prezentowych z Twojej Jakkolwiek Żywy strony wypowiedzi.
2019-08-27 16:39:57
Jakkolwiek Żywy : Donek, ponoć ten samorząd tak bardzo się przejmuje demoralizacją dzieci, że stawia się ponad doświadczenie Światowej Organizacji Zdrowia, chociaż nie słyszałem o przenoszeniu w niej jakiegokolwiek urzędnika z "parafii na parafię" gdy się okazał pedofilem. I to chociaż nie płaci WHO ani grosza. Tym bardziej powinni zadbać o uchronienie dzieci przed wpływem realnie niebezpiecznych funkcjonariuszy Watykanu, skoro formalny rozdział państwa od kościoła nie zamknął im jakoś w Polsce ani dostępu do publicznych finansów ani dostępu do bezbronnych dzieci.
2019-08-27 16:42:56
Jakkolwiek Żywy : CHRYSTIANOFOBII???????? A cóż Chrystus mógłby mieć wspólnego z tym szambem?
2019-08-27 16:47:32
donekT: Jakkolwiek Żywy, może przybliżysz poglądy Michel'a Foucault'a w kwestii opresyjności władzy i odniesiesz je do wymienionej przez Ciebie Jakkolwiek Żywy ideologii LGBTQ+? Piśmiennictwo Judith Butler i założenia trzeciej fali feminizmu Tobie Jakkolwiek Żywy są znane? Z czego wynikają? Jakkolwiek Żywy, napisałeś cytat " To może lepiej zbadajmy moralność trzody chlewnej, bo to o kilka poziomów wyżej?" koniec cytatu. A słyszałeś o działaniach pewnych ideologii i ich poglądach w kwestii SEKSU MIĘDZYGATUNKOWEGO??? I kto tu odnosi moralność do poziomu trzody chlewnej, jak Ty Jakkolwiek Żywy sugerujesz? Czyżbyś Ty Jakkolwiek Żywy wysuwał twierdzenia, będące w opozycji z !!!!???DARWINEM!!!!??? Jakoby człowiek miałby być lepszym/gorszym gatunkiem od trzody chlewnej??? Tak nawiasem, możesz sobie poczytać, do czego zmierza pewna ideologia // https://www.focus.pl/artykul/dlaczego-japonskie-makaki-uprawiaja-seks-z-jeleniami-miedzygatunkowy-romans-171219035629 //- To się nazywa postęp!
2019-08-27 16:54:28
donekT: Jakkolwiek Żywy, Czyżbyś nie wiedział co to jest "CHRYSTIANOFOBIA"???, Ty zdajesz sobie sprawę, że brak wiedzy co oznacza "CHRYSTIANOFOBIA" świadczy o zacofaniu i zaścianku??? Ja bym się na Twoim Jakkolwiek Żywy miejscu nawet nie przyznawał, tylko co prędzej uzupełniłbym wiedzę. PS Nie podałeś podstawy Twoich Jakkolwiek Żywy wcześniejszych twierdzeń, na podstawie których JAKOBY RADA GMINY MIAŁABY SIĘ ODNOSIĆ DO PROBOSZCZA Z TRÓJWSI.
2019-08-27 16:55:43
Jakkolwiek Żywy : Donek, masz pewien problem. Rozwadniasz każdy temat. Czytasz, ale nie wyciągasz wniosków. Mniej cytuj, więcej myśl. Samodzielnie. Mądrej głowie dość po słowie. Tutaj faktów miałeś dość dla kogoś, kto po pierwsze myśli, a po drugie ma jakikolwiek kręgosłup moralny. Nie odnos się w takiej sytuacji do Darwina i makaków, bo to po prostu jest bezbrzeznie głupie. Powodzenia.
2019-08-27 16:59:57
donekT: Jakkolwiek Żywy, Jak długo WHO pewne zachowania traktowała jako chorobę??? Dlaczego owe zachowania zostały skreślone z listy chorób? Odpowiedź można zamieść w jednym prostym i krótkim zdaniu. Tymczasem dlaczego MIŁOŚĆ została uznana za chorobę, ma nawet swój numer na liście WHO? No śmiało Jakkolwiek Żywy, wykaż się:D:D:D
2019-08-27 17:02:14
donekT: Jakkolwiek Żywy, Mylisz się, wyciągam bardzo dużo wniosków. I co Jakkolwiek Żywy??? Gdzie ta podstawa??? Wiedzy zabrakło???
2019-08-27 18:57:02
altacet: Czyżby w Istebnej wszystko było na najwyższym poziomie,że została tylko do załatwienia sprawa LGBT? Właśnie,a co z ks.Kierą?
2019-08-27 19:29:19
M53: Oooooooooooo widzę, że Donek w swoim żywiole. Dorwał następną ofiarę i młóci te swoje snopy, nie widząc, że lecą same plewy.
2019-08-27 19:34:13
jasper: A czy radni w Istebnej powiedzieli co zrobia z osobami LGBT, jezeli takie sa w tej wsi. Czy zbuduja specjalne ogrodzone obozy dla nich? , kaza im sie wyniesc na ksiezyc?, moze kaza nosic jakies opaski na rekach ? Bo jakos nie moge doczytac w artykule.
2019-08-27 19:39:45
koszor: Istebnioki sie nie boją zboczeńcom stawiać granice i tak mo być! Gnać to spatki na zachód. Tam musisz posłuchać przigłupawych urzędasów, bo jak ni, to ci hitlergugend dziecka pozbiyro. To je postęp!
2019-08-27 19:57:37
krzysztof.mm: proszę państwa, nie od dziś wiadomo, że im gdzie w Polsce więcej k a t o l i c y z m u, tym więcej tam o b ł u d y, z a k ł a m a n i a, h i p o k r y z j i, o b s k u r a n t y z m u - i jak się dziś okazuje w Istebnej, także pospolitej g ł u p o t y
2019-08-27 20:11:12
donekT: Zebrała się cała "PLEJADA" jak zwykle bez argumentów, z PUSTYMI SLOGANAMI. Tak dalej!
2019-08-27 20:11:32
Jakkolwiek Żywy : M53, nie czuję się ofiarą Donka. W sumie człowiek, który sam siebie ocenia, że potrafi "wyciągać bardzo dużo wniosków" jest po prostu wystarczająco głupi, by nie zauważyć, że takie oceny powinien wyciągnąć raczej obserwator. Szkoda mi czasu na kontynuowanie dyskusji z nim, to wszystko ;)
2019-08-27 20:20:06
donekT: M53, już się zastanowiłaś, dowiedziałaś, jaka jest różnica między lewicą a skrajną lewicą??? Oby tylko plewy leciały;D:D:D jasper-Q w artykule jest mowa o IDEOLOGII, jak zwykle jasper-Q, dopowiadasz sobie co Ci jasper-Q pasuje. Tymczasem jasper-Q "HOMOSEKSUALIZM" jest cechą nabytą czy wrodzoną, już wiesz??? Tymczasem co się jasper-Q stanie, jak mocodawcy pewnej ideologii zrealizują pewne swoje cele??? Jakie są jasper-Q ich długofalowe cele??? krzysztof-Q stygmatyzuj dalej, pogrążaj się dalej, coraz bardziej bezpodstawnie, coraz mniej jesteś krzysztof-Q wiarygodny. Inflacja stygmatyzacji z Twojej krzysztof-Q strony powoduje, iż to, co Ty krzysztof-Q piszesz, pozostaje coraz bardziej bez znaczenia.
2019-08-27 20:28:20
donekT: Jakkolwiek Żywy, to co Ty Jakkolwiek Żywy przedstawiasz jako rzekomą ocenę, jest stwierdzeniem. Gdzie element oceny? Przy okazji dziękuję za docenienie. Tymczasem niech nasza plejada: Jakkolwiek Żywy, krzysztof.mm, jasper, M53 przystąpi do etapu pochwały samych siebie, cytowania samych siebie jak na standardy pewnej linii poglądowej przystało, w imię KOLEKTYWNEJ PRAWDY DYSKURSU i SŁUSZNOŚCI ROZUMIANEJ NA ICH SPOSÓB, ABY OSIĄGNĄĆ KOLEJNY PUNKT ETAPU.
2019-08-27 20:30:52
donekT: Dla przypomnienia, Kultura a w SZCZEGÓLNOŚCI sic! sic! sic! sic! KULTURA KATOLICKA sic! sic! sic! sic! z jej KULTEM RACJONALNOŚCI I WYKSZTAŁCENIA, ETOSOWYM WYCHOWANIEM i RELIGIJNĄ MORALNOŚCIĄ SEKSUALNĄ jest zdaniem NEOMARKSISTÓW, instrumentem zniewolenia człowieka, tłumiącym jego naturalną wolność, tłumiącym PRZEDE WSZYSTKIM POPĘD SEKSUALNY, prowadzącym do psychopatologii i faszyzacji psychiki, dehumanizacji życia i w końcu do HOLOKAUSTU. → ZAINTERESOWANYCH ODSYŁAM → TEORIA KRYTYCZNA opisałem // https://wiadomosci.ox.pl/msze-i-nabozenstwa-online,58981 //. Czyż nie takie treści i rozumowanie towarzyszy zwolennikom pewnej linii poglądowej?
2019-08-27 20:35:38
donekT: PS Widać to w szczególności po wypowiedziach krzysztof.mm i jasper.
2019-08-27 20:37:13
Ondraszek: Trudno się dziwić wyznawcom jedynej słusznej przewodniej partii, bo jak powszechnie wiadomo ta gmina słynie z klęczenia na kolanach. Jaroslaw ich zbawi, więc czują się królami świata, z władzą absolutną. Ciekaw jestem tylko jakie znajdą wytłumaczenia gdy zdarzy się tragedia i jakiś zagubiony, zaszczuty młody człowiek nie wytrzyma presji i ... Pewnie wówczas rada mądrych głów, wychowanych na mądrościach ludowych orzeknie, że Bog tak chciał.
2019-08-27 20:44:49
donekT: Ondraszek, Od stwierdzenia "i ..." są inni specjaliści, dla Twojej Ondraszek wiadomości, być może nie wiesz. Ty Ondraszek napisałeś cytat "gdy zdarzy się tragedia i jakiś zagubiony, zaszczuty młody człowiek nie wytrzyma presji" koniec cytatu A czym ma być "zaszczuty", z jakiego powodu???
2019-08-27 20:55:42
krzysztof.mm: trudno ewidentna głupotę traktować w kategoriach prowokacji - ale tacy jak radni z Istebnej zdecydowanie przybliżają moment, kiedy w Polsce zaczną pojawiać się "strefy w o l n e od k a t o l i"
2019-08-27 21:05:43
donekT: krzysztof-Q, W tym celu do przodu wystarczy wypuścić takich tylko jak Ty krzysztof-Q. KORYFEUSZY NIENAWIŚCI o totalitarnych skłonnościach, ludzi, którzy manipulują, szczują, dehumanizują (nadużywanie wyrazów PiSIACKI, PiSIAK), podejmują działania wymierzone w eskalację nienawiści, dekonstrukcjonizm i sztuczne podziały społeczeństwa, wedle emocji.
2019-08-27 21:05:46
utopiec: Ale pierdoły.
2019-08-27 21:06:49
donekT: Dokładnie, mowa o "plejadzie".
2019-08-27 21:12:33
Ondraszek: Donek, jeśli nie wiesz o co chodzi, to albo udajesz, albo pomyliłeś pociągi dawno temu i odjechałeś już zbyt daleko. Wynika z tego, że nie jesteś w stanie, lub nie chcesz otworzyć głowy na treści inne niż wpojona Ci doktryna. Sorki, ale szkoda mi energii na tłumaczenie, bo mam wrażenie, że nie szukasz sensu, tylko chcesz tu sobie potrąbić. A szkoda uszu, nie tylko moich. Dobrych snów, dalszych.
2019-08-27 21:54:20
donekT: Ondraszek, Powinieneś być precyzyjny, dlaczego jest inaczej? Jaka niby doktryna Twoim Ondraszek zdaniem jest mi rzekomo wpojona? Szkoda Ci energii, czy raczej argumentów brakuje??? Czy to ja operuję pustymi sloganami???
2019-08-27 23:07:04
rainman: Brawo
2019-08-28 06:34:13
jasper: Brakuje mi jeszcze na scianie obok krzyza, obrazow Stalina i Hitlera. Oddaloby to prawdziwy katolicki klimat komisji Rady Gminy w Istebnej.
2019-08-28 06:42:31
donekT: jasper-Q, A co Stalin i Hitler mieli wspólnego z przedstawionym z Twojej jasper-Q strony wyznaniem? jasper-Q, zdajesz sobie sprawę, iż Twoja jasper-Q wypowiedź ma CHRYSTIANOFOBICZNY wydźwięk?
2019-08-28 12:21:54
666: Orzeł Biały na ścianie jakiś taki lichy i przykurczony, w porównaniu z tym symbolem obok.
2019-08-28 12:38:22
jasper: Stalin byl chrzescijaninem, w mlodosci uczeszczal do seminarium prawoslawnego. Moim zdaniem stalinizm mial wiele cech przynaleznym religiom. Byly czynnosci „religijne“ - czyli pochody, wspolnota - partia, jedyna prawdziwa wiara - komunizm, obiekty kultu - Stalin, poczucie leku i dystansu czci wobec niego, „swieci“ jak Lenin, meczennicy - pierwsi kominisci. Typowe dla religii poslugiwanie sie strachem ( strach przed LGBT- bo inni, czyli teczowa zaraza wedlug abp Jedraszewskiego , uchodzcy, bo zarazki ). Mozna wymienic tego sporo. [ ] Hitler byl katolikiem. Nawet w Mein Kampf, powoluje sie na wszechmogacego boga - czyli „Gott mit uns“. Obaj dyktatorzy wiedzieli gdzie szukac poparcia absolutnej wiary. Stalin i Hitler chcieli miec cechy boskie. Skad one sie wziely ? Z wierzen religjnych. Analogia niezaprzeczalna !!
2019-08-28 13:18:48
Ebenezer: He he he... Brawo Katolicka Istebna! Pewnie połówa jak nie większość radnych nie wiedziała nad czym głosuje . A czy szanowni radni wiedzą co to jest wgl WHO? Daliście się wmanipulować.
2019-08-28 15:04:16
krzysztof.mm: "strefa wolna od LGBT" i wiszący na ścianie krzyż - trudno o bardziej wyrazisty przykład obłudy, zakłamania i głupoty - Istebna będzie się tego wstydzić przez pokolenia
2019-08-28 15:05:10
donekT: jasper-Q Stalin był zawsze Chrześcijaninem, czy tylko przez pewien okres życia? Co więcej, do seminarium wstąpił pod przymusem ze strony jego matki, która do końca życia wypominała Kobie porzucenie edukacji wyznaniowej. Stalin popa, który go ochrzcił, za ów czyn zesłał do budowy Kanału Białomorsko- Bałtyckiego. Jako dorosły człowiek stał się zwolennikiem ideologii, której element stanowił MATERIALIZM DIALEKTYCZNY, postrzegający świat MONISTYCZNIE I WYKLUCZAJĄCY JAKĄKOLWIEK TRANSCENDENCJĘ. To iż jakaś ideologia ma cechy przypominające religię, nie oznacza, iż daną osobę należy klasyfikować pod konkretne wyznanie. Stanowi to karygodne nadużycie. Co do Hitlera, jasper-Q znów dokonujesz nadużycia, Hitler deklarował się jako osoba wierząca W OPATRZNOŚĆ, a nie osobowego Boga, zwłaszcza chrześcijańskiego, którym gardził i się Nim brzydził. Hitler w dorosłym życiu również przestał być członkiem wspólnoty wyznaniowej, CO WIĘCEJ, JAWNIE PROPAGOWAŁ NEOPOGAŃSTWO. Fraza „Gott mit uns“ nie określa konkretnego boga, może to być każdy bóg, nawet Odyn. Co więcej, „Gott mit uns“ było wykorzystywane również w Armii Imperium Rosyjskiego, w wojsku szwedzkim, było stosowane przez siły Zakonu Krzyżackiego, a wywodzi się z zawołania judejskich bojowników z późnego antyku. Żaden argument. To, że ktoś chciał mieć cechy boskie, a RACZEJ DĄŻYŁ DO STANIA SIĘ NADCZŁOWIEKIEM, nie wynikało tylko z wierzeń religijnych (np. NEOPOGAŃSTWO), WPROST PRZECIWNIE, Z WYZNAWANEJ FILOZOFII. No śmiało jasper-Q w czyich dziełach zaczytywali się Hitler i Stalin? Skąd Hitler zaczerpnął dążenie do bycia NADCZŁOWIEKIEM? No śmiało japser-Q, wykaż się wiedzą lub jak zwykle jej brakiem.
2019-08-28 15:10:40
donekT: krzysztof-Q, Na razie, to region się wstydzi Twoich krzysztof-Q przepełnionych CHRYSTIANOFOBIĄ I NIENAWIŚCIĄ WYPOWIEDZI. Co Ty krzysztof-Q sobą reprezentujesz??? Co najwyżej WSTYD!
2019-08-28 15:15:34
donekT: Ebenezer, Nie wymagaj zbyt wiele od radnych, dobrze wiemy, jak ten system funkcjonuje. Co do WHO, również zmieniają zdanie, zwłaszcza w określonej sferze.
2019-08-28 20:26:00
jasper: W kazdej parafii znajdzie sie osoba, ktora powinna maszerowac na czele demonstracji LGBT. To najczesciej miejscowy proboszcz.
2019-08-28 21:13:43
donekT: jasper-Q, Dlaczego bezpodstawnie stygmatyzujesz? To bardzo brzydko z Twojej jasper-Q strony, dodatkowo niektórzy mogą tego rodzaju wypowiedź potraktować jako przejaw CHRYSTIANOFOBII. Co więcej, pragnę Ci jasper-Q przypomnieć, iż w Polsce to gmina jest podstawową jednostką podziału terytorialnego.
2019-08-28 21:29:22
M53: Nasz milusiński gaduła Donek poznał nowe słowo christianofobia, ale nie do końca zrozumiał jego znaczenie, bo szafuje tu nim bez umiaru. Ot taki pierdoła-gawędziarz. A co tak Doneczku wrzeszczysz tymi wielkimi literami, jakby cię ktoś przy pisaniu tego terminu w zadeczek dźgał?
2019-08-28 21:50:18
torcin: Niby przeciw LGBT, ale o nauczycielach pedofilach ani słowa, czyli temat zamieciony pod dywan. A kiedy szanowny ZNP zacznie wypłacać odszkodowania ofiarom pedofilii w szkołach?
2019-08-28 21:53:34
jasper: Czy mezczyzna w sukience z koronkami to juz trans czy tylko gender ? Moze radni sie na ten temat wypowiedza ?
2019-08-28 22:00:16
jasper: torcin, czy dyrektorzy szkol przenosza nauczycieli pedofilii do innych szkol, zeby molestowali dalej dzieci ? To domena KK i biskupow i to nie od dzisiaj. Lepiej, zeby ci hipokryci zaczeliby modlic sie ofiary zboczencow i pedofilii w sutannach.
2019-08-28 22:25:10
donekT: jasper-Q Zdajesz sobie sprawę, iż treści zamieszczone w Twoich jasper-Q wypowiedziach przez niektórych mogą być odebrane nie tylko jako przejaw CHRYSTIANOFOBII, TRANSFOBII również. CHRYSTIANOFOBIA TO GRZECH, TRANSFOBIA RÓWNIEŻ!
2019-08-28 22:33:49
donekT: jasper-Q, Dlaczego zawężasz do pewnej grupy ludzi pewien problem, nawet statystyki wskazują, iż dotyczy również innych grup, powiedzmy zawodowych, nawet w szerszym zakresie. Co więcej, w kwestii przestępców rodzaju Trynkiewicza nie tylko kuratoria mają coś do powiedzenia, samorządy również. jasper-Q DLACZEGO PRÓBUJESZ STYGMATYZOWAĆ? Może, żeby uzyskać przewagę w DYSKURSIE??? Zdajesz sobie sprawę, iż dopuszczanie się STYGMATYZOWANIA to bardzo brzydko z Twojej jasper-Q strony?
2019-08-28 22:39:41
torcin: W czterech literach mam gdzie kto kogo przenosi pytam wprost kiedy ZNP zacznie wypłacać odszkodowania .Dla mnie ofiara pedofila to ofiara pedofila. Domagania się podwyżki przez nauczycieli na dzień dzisiejszy to brak szacunku dla ofiar pedofilii. Chociaż jeśli taki Polański czuje się bezpiecznie w tym kraju to co tu dziwnego. I tyle w temacie.
2019-08-28 22:52:38
donekT: Szanowna M53, kto poznał nowe słowo, ten poznał. Należy uświadamiać społeczeństwo, ZWŁASZCZA W SYTUACJI, KIEDY WIERZĄCY SPOTYKAJĄ SIĘ Z NASILAJĄCĄ wobec nich DYSKRYMINACJĄ, NIENAWIŚCIĄ I CORAZ CZĘŚCIEJ DOCHODZI DO PRZYPADKÓW PROFANACJI MIEJSC SPRAWOWANIA KULTU, również w regionie. Jakoś Ty Szanowna M53 nie zdajesz się tym przejmować. Zatem o czym to może świadczyć??? Skoro twierdzisz, iż nie rozumiem znaczenia, to Ty Szanowna M53 mi to pojęcie wyjaśnij. Wykaż się wiedzą lub jak zwykle jej brakiem. Co Ty Szanowna M53 w swym życiu uczyniłaś na rzecz powstrzymywania nienawiści wobec wierzących? (pytanie retoryczne)
2019-08-28 22:54:38
donekT: jasper-Q, M53 CHRYSTIANOFOBIA TO ZŁO! Zapamiętajcie to sobie.
2019-08-29 07:17:57
jasper: Nie moze zboczenie LGBT wedrzec sie do rodzin, Jedraszewski ma racje. Niech biora przyklad z przyzwoitych ludzi abp. Peatz jak molestowal to w seminarium, w zaciszu, a nie na oczach wszystkich. Trzeba byc porzadnym !
2019-08-29 09:45:41
M53: Doineczku, moja ty internetowa pierdołko. Skoro operujesz tak zacnym ( w twoim mniemaniu) pojęciem, to doskonale znasz jego znaczenie. Nic tu wyjaśniać nie będę. Sam się pomęcz, jak nie wiesz- nie jestem od wyręczania półanalfabetów w pojmowaniu znaczeń terminów , które używają. Natomiast, jako niewierząca od dziecka byłam szykanowana przez wierzących, dlatego mam pojęcie o prześladowaniach niewierzących przez KK. Nie jestem chrystianofobem, jak chcesz sobie mnie nazywać, ale nie godzę się na zawłaszczanie publicznej przestrzeni przez wierzących. I tyle powinno ci wystarczyć.
2019-08-29 14:25:40
donekT: jasper-Q, Co wymienieni mają wspólnego z tematyką artykułu??? Ty jasper-Q znowu próbujesz sztucznie stygmatyzować, żeby zyskać przewagę w DYSKURSIE??? Brzydka praktyka.
2019-08-29 14:29:40
donekT: Szanowna M53, Zastanawiające jest, co tak naprawdę chcesz przekazać za pomocą tych PÓŁ-SŁÓWEK. Jak zwykle, bez argumentów. Szanowna M53, należałoby się zdecydować. Wcześniej suponujesz, jakobym nie znał znaczenia konkretnego pojęcia, poproszona o przybliżenie jego ponoć prawdziwego znaczenia, jak termin powinien być rozumiany Twoim M53 zdaniem, twierdzisz, iż nie ma takiej potrzeby. Szanowna M53 dorastałaś w ŚWIECKIM PAŃSTWIE, w związku z tym, w jaki sposób od dziecka byłaś szykanowana przez wierzących, przynajmniej w Twoim M53 przeświadczeniu? Pochylimy się i zastanowimy, z czego te rzekome szykany wynikały i KTO BYŁ ICH INICJATOREM, i kto za to ponosi odpowiedzialność? Cywilizacja Europy bazuje na różnych fundamentach, jednym z nich jest Chrześcijaństwo, obecnie niekoniecznie w wersji wyznaniowej, kulturowej jak najbardziej. Faktem jest, iż OŚWIECENIE zaistniało właśnie w europejskim kręgu kulturowym. Dlaczego nie nastąpiło to w innym miejscu?
2019-08-29 14:37:16
donekT: Szanowna M53, piszesz o rzekomym zawłaszczaniu publicznej przestrzeni przez wierzących. Zastanawiające jest, CZY CHODZI O WIERZĄCYCH, CZY LUDZI REPREZENTUJĄCYCH OKREŚLONY ŚWIATOPOGLĄD, KTÓRZY NIEKONIECZNIE SĄ WIERZĄCY, ALE PODZIELAJĄCY EUROPEJSKI SYSTEM WARTOŚCI, CZERPIĄCY RÓWNIEŻ Z CHRZEŚCIJAŃSTWA? Czy czasem pod przykrywką walki z wyznaniowością i religią nie chodzi czasem o PRZEWARTOŚCIOWANIE KULTURY?? Szanowna M53 zastanawiające jest, czy poruszana problematyka ma wydźwięk wyznaniowy (w co wątpię), CZY RACZEJ KULTUROWY? Czy niektórym skrajnie lewicowym środowiskom nie chodzi raczej o DESTRUKCJĘ i ANIHILACJĘ KULTURY, której WARTOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKIE (nie wyznanie) stanowią FUNDAMENTALNY ELEMENT? Pragnę przypomnieć, iż OBECNA KULTURA EUROPY ZAKŁADA GODNOŚĆ ISTOTY LUDZKIEJ, wynikłą z wyjątkowości człowieka. Natomiast to, co reprezentuje NEOMARKSIZM, utożsamia rodzaj ludzki ze zwykłym gatunkiem i traktuje NA RÓWNI z innymi gatunkami zwierząt.
2019-08-29 14:43:58
donekT: Szanowna M53, Czy to, co próbujesz reprezentować, to nie czasem dążenie do likwidacji nie tyle wyznaniowości, jak próbuje się przedstawiać, ile KULTURY??? Szanowna M53, Czy Twoja postawa, podobnie jak reszty PLEJADY nie stanowi przejawu A N T Y K U L T U R Y??
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: