Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ponad 800-letni, bezcenny widok sprzedany za wartość połowy nowego iPhona?

Batalia o lokalizację przekaźnika Play, który ma powstać przy ulicy Sportowej w Cieszynie, trwa od wiosny 2019 roku. Niestety, wszystko wskazuje na to, że operator nie ma zamiaru rezygnować z ustalonej wcześniej lokalizacji. Władze miasta jednak nie rezygnują i wciąż podejmują działania mające na celu nakłonienie sieci do zmiany planów.

Aktualnie opublikowany został list, skierowany do sieci Play, w którym Burmistrz Cieszyna, Gabriela Staszkiewicz, w imieniu społeczności i turystów wykazuje, jak katastrofalne dla krajobrazu skutki będzie miało doprowadzenie inwestycji do końca.

Sieć Play rozpoczęła już prace na ulicy Sportowej w Cieszynie, mające na celu postawienie wieży przekaźnikowej. Inwestor ma już wszystkie niezbędne zgody, jednak mieszkańcy i władze miasta wciąż podejmują działania, mające na celu nakłonienie sieci Play do zmiany lokalizacji inwestycji. Wszystko za sprawą faktu, że wieża przekaźnikowa będzie widoczna między innymi ze Wzgórza Zamkowego, co zaburzy odbiór wizualny historycznej części miasta.

„Cieszyn – dwie wieże” – takie żarty krążą od kilku miesięcy w sieci. Niestety, o ile pierwsza z wież prezentuje się całkiem dobrze (chodzi o wieżę zamkową), to wieża przekaźnikowa raczej nie będzie dopasowana stylistyką do zabytkowej części miasta. W liście do sieci Play władze miasta powołują się właśnie na aspekty wizualne oraz na fakt, że teoretycznie zysk sieci nie usprawiedliwia takiego uporu…

- Najdroższy PLAY-u, Ze skrajnym zdziwieniem odebraliśmy w Cieszynie informację, że jednak zdecydowałeś się kontynuować budowę masztu telefonii komórkowej w bezpośredniej bliskości naszego Wzgórza Zamkowego. Z powodu Twojej decyzji, miejsce upamiętnione na banknocie 20-złotowym, które towarzyszy nam od XI/XIII wieku i odwiedzane jest przez setki tysięcy turystów, może już nie być takie samo. Zdecydowałeś się na to, pomimo że w ubiegłym tygodniu zadeklarowaliśmy obniżenie – specjalnie dla Ciebie – stawki czynszu za wynajem komina należącego do spółki komunalnej. Stawka, której oczekiwałeś jest kilkaset procent niższa, niż ta dla Twoich konkurentów. Zdecydowałeś się na to, pomimo że sprawa decyzji o lokalizacji celu publicznego jest nadal przedmiotem postępowania przed Samorządowym Kolegium Odwoławczym. Zdecydowałeś się na to, pomimo że sprawa pozwolenia na budowę jest przedmiotem postępowania przed Wojewodą Śląskim. Po polskiej i po czeskiej stronie zachodzimy w głowę dlaczego, najdroższy PLAY-u, jest Ci tak pilno? Na bazie informacji, które nam przekazałeś oszacowaliśmy, że Twoja miesięczna oszczędność, jaką uzyskasz wskutek budowy masztu, może być równa wartości połowy nowego iPhona… Sprawdziliśmy, czy takie oszczędności stanowią dla Ciebie dużą wartość. Jednak, jeśli dobrze szacujemy to w skali roku wyniosą: 0,002% (słownie: dwie stutysięczne) Twojego rocznego zysku… Jeśli więc chodzi o pieniądze, to w tym wypadku są to naprawdę dosłownie(!) dla Ciebie drobne. Rozumiemy, że w naszym mieście masz bardzo słaby zasięg i z perspektywy Warszawy, (czy Luksemburga, gdzie ma siedzibę Twoja spółka) nie wszystko jest dla Ciebie jasne. Dlatego pozwolisz, że jeszcze raz zaakcentujemy: Rotunda św. Mikołaja to jeden z najstarszych i najlepiej zachowanych do obecnych czasów obiektów na polskiej ziemi. To zabytek dokładnie tej samej klasy, co legendarna Rotunda Najświętszej Marii Panny na Wawelu. Jest jeszcze chwila, aby rzeczowo i spokojnie wyjaśnić całą sprawę i zachować prawdziwą RADOŚĆ OGLĄDANIA, także dla setek tysięcy mieszkańców i turystów w Cieszynie. W imieniu społeczności i turystów Cieszyna Gabriela Staszkiewicz Burmistrz (pisownia oryginalna) – brzmi treść listu, skierowanego do Play.

 

JŚ/ mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

23
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-09-25 18:18:35
tom lem: ... dobre "co zaburzy odbiór wizualny" ale komin spółki już nie burzy a wręcz upiększa okolice wzgórza. Argumenty godne hostessy.
2019-09-25 18:39:45
b.w.: Krótko: Burmistrz G.S. powinnaś podać się do dymisji ! Amen. A swoją drogą maszt nie będzie widoczny z wzgórza zamkowego, tylko ze samego szczytu Wieży Piastowskiej.
2019-09-25 18:52:59
tom lem: .... warte odnotowania (pisownia oryginalna) – treści listu, skierowanego do Play przez Szanowną Panią, z którego wynika buta i brak poszanowania dla adresata listu.
2019-09-25 18:57:31
altacet: A z której strony maszt zasłoni basztę? Żeby zobaczyć basztę trzeba wejść na Wzgórze Zamkowe.Z żadnej strony miasta baszty nie widać.Coś się chyba komuś pomyliło.
2019-09-25 18:58:53
b.w.: tom lem:...dokładnie! Masakra... i wstyd.
2019-09-25 19:04:47
jasper: Kto podpisal wstepna umowe z Play lub wyrazil zgode na lokalizacje ? o ile sie nie myle nie byla to obecna pani burmistrz.
2019-09-25 19:07:29
b.w.: Ciekawe kto wydał takie przedwczesne oświadczenie: "Mieszkańcy jest wszystko OK, mamy to pod kontrolą, śpijcie dobrze!" :)
2019-09-25 20:10:24
tom lem: jasper-Q; ty nigdy się nie mylisz, ty zawsze piszesz brednie;-)
2019-09-25 20:35:52
john: Z tymi setkami tysięcy turystów to przesadziła tak jak ox.pl który twierdzi że ma 250 tysięcy czytelników.
2019-09-25 20:42:17
john: No i z procentów trzeba się douczyć bo w Playu jak ten list zobaczyli to chyba z krzeseł spadli ze śmiechu.
2019-09-25 20:52:03
jasper: tom lem, rozumiem, ze jako typowy pisowski produkt intelektualnopodobny nie rozumiesz.
2019-09-25 21:20:52
tom lem: "...zadeklarowaliśmy obniżenie – specjalnie dla Ciebie – stawki czynszu za wynajem komina należącego do spółki komunalnej. Stawka, której oczekiwałeś jest kilkaset procent niższa, niż ta dla Twoich konkurentów." Całowałbym za to, gdzie popadnie , nie tylko po rękach;-). Nagroda Jobla się należy za "...kilkaset procent niższa"
2019-09-25 21:51:15
krzysztof.nn: władzom Cieszyna oraz mieszkańcom i miłośnikom miasta polecam gorącą m o d l i t w ę do Wszechmogącego o w n i e b o w z i ę c i e dwóch m o n s t r u a l n y c h i koszmarnych k o m i n ó w - szpitala i EC - s z e p c ą c y c h to miasto bez porównania b a r d z i e j, niż planowana wieża przekaźnikowa
2019-09-25 22:08:36
tom lem: ... "Sprawdziliśmy, czy takie oszczędności stanowią dla Ciebie dużą wartość. Jednak, jeśli dobrze szacujemy to w skali roku wyniosą: 0,002% (słownie: dwie stutysięczne) Twojego rocznego zysku… Jeśli więc chodzi o pieniądze, to w tym wypadku są to naprawdę dosłownie(!) dla Ciebie drobne." tym się popisała Szanowna PANI czy marna przekupka(?) a może razem "sprawdziły"? Po tym zdaniu, wiadomo dlaczego w Cieszynie niema dużych przedsiębiorstw;-)
2019-09-25 22:18:48
Ondraszek: haha, jak coś może być o kilkaset procent niższe? Nie chcę się czepiać, ale jeśli ktoś się chwali wykształceniem technicznym i nie rozumie matematyki na poziomie podstawówki to jak ma być traktowany poważnie?
2019-09-26 04:33:35
Vena: Komin jest stary Totem Lem ,natomiast współczesna metalowa wieża, kłóci się z Zabytkowym Otoczeniem Wzgórza Zamkowego , skoro nie ma porozumienia w tej sprawie ,i terenu zastępczego , Problemem powinna się zając Warszawa , wręcz sam Prezydent .
2019-09-26 06:46:11
krzysztof.nn: ktoś tam napisał, że nie ma takiej możliwości, żeby ten maszt zasłonił wieżę - i oczywiście ma rację, wie o tym każdy, kto choć raz był na wzgórzu zamkowym - cała ta histeria wokół tematu jest od początku do końca d ę t a, ale jeśli już komuś się nie podoba, to pretensje do PiS-owskich władz miasta i powiatu, co zgodę na budowę wydały
2019-09-26 06:47:50
krzysztof.nn: a tym, co gulgotają i pindurzą o podaniu się burmistrzyni do dymisji itepe poradzę - puknijcie się w czółko, rozindyczone pisuary, granice obciachu już dawno przekroczyliście, Cieszyn się was skutecznie pozbył i wykurzył aż do Istebnej - tam dziś wasz rezerwat
2019-09-26 06:56:06
tom lem: ... granice zostaną przekroczone dopiero po nowych wyskokach Szanownej Pani, cały rok jedzie na pozwoleniach i planach poprzednika - Głęboka, Frysztacka, przekaźnik, linia 190 - nic tylko czekać na krajobraz po bitwie, bez planów gospodarowania.
2019-09-26 09:25:01
czesil: "Najdroższy PLAY-u" - co to ma być? Ciekawe czy odpowiedź z PLAY-u będzie również groteskowa, czyli "Najdroższa Pani Burmistrz"!!!
2019-09-26 10:02:53
Marzanna: Uważam że tu najważniejsze są pieniądze a nie zabytki Cieszyna. W Play też pracują ludzie i doskonale zdają sobie sprawę z tego że zabytkowe wzgórze Cieszyna gryzie się z wieża przekaźnikową po trupach do celu. Potrzebne jest rozsądne rozwiązanie obu stron. Ktoś tu kiedyś zawinił nie da się ukryć popełnia się błędy ale nie takie takie inwestycje muszą być konsultowane z społeczeństwem a nie podejmowane jednoosobowo bez wiedzy byłego burmistrza i rady to jest najciekawsze.
2019-09-27 19:56:53
krzysztof.nn: marzanna - pieniądze były najważniejsze już dla starożytnych Kosmitów, a zabytki to też pieniądze - kumasz?
2019-09-28 09:16:10
donekT: Kiedy wynaleziono pieniądze? Właśnie... KAPITAŁ to nie to samo, co PIENIĄDZE. Proponuję odnieść się do odpowiedzi PLAY.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: