Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Istebna: głos sprzeciwu europosła

W środę (19.09) informowaliśmy o pismach, które wpłynęły do Urzędu Gminy w Istebnej i zawierały słowa krytyki wobec uchwały, którą podjęła tamtejsza Rada Gminy w sprawie apelu przeciwko "ideologii LGBT". List otwarty w tej sprawie, skierowany do wójtki Łucji Michałek, wystosował europoseł Łukasz Kohut.

O listach pisaliśmy tutaj - LINK.

- Z niepokojem przyjąłem informację o przyjęciu przez Radę Gminy Istebna uchwały, która deklaruje "powstrzymanie ideologii LGBT przez wspólnotę samorządową". Osoby LGBT to ludzie - a nie żadna ideologia. Należy się im szacunek, jak wszystkim naszym bliźnim. Nikt nie powinien być obrażany ze względu na swoją orientację seksualną, a samorząd powinien troszczyć się o wszystkich mieszkańców, niezależnie od ich orientacji - pisze europoseł.

- Głęboko sprzeciwiam się również demonizacji edukacji seksualnej. Taka edukacja jest podstawą dojrzałego planowania rodziny, odpowiedzialnego rodzicielstwa i przeciwdziałania zagrożeniom zdrowotnym. Edukacja seksualna odgrywa pozytywną rolę w rozwoju dzieci i młodzieży, uczy tolerancji, akceptacji odmienności i pozwala reagować na potencjalne zagrożenia ze strony pedofilów - zaznacza Łukasz Kohut. 

Polityk podkreśla także, że Istebna jest mu bliska z tego względu, że część jego rodziny pochodzi z Jasnowic. Co więcej, wzywa Radę Gminy do odrzucenia kontrowersyjnej uchwały. - Zgłaszam także chęć pomocy - jeżeli potrzebują Państwo niezbędnej wiedzy lub szkoleń w zakresie praw człowieka lub standardów europejskich - proszę o kontakt - dodaje europarlamentarzysta.

KR/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

35
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-09-21 17:56:15
koszor: Kohut weź się zdecyduj: tolerancja czy akceptacja. Bo mogę kogoś czy coś tolerować, ale nie muszę akceptować. A skoro tyle już kłapiesz o odmienności i chęci pomocy, to czy znasz dane mówiące, że wiele osób homoseksualnych ma skłonności pedofilskie. Chyba w Brukseli nie wolno o tym głośno mówić, prawda?
2019-09-21 18:57:35
daniel3ttt: Owszem wszystkich zboczeńców-pedofilów, jednych i drugich odsuwać i izolować. Ale nie nazywajmy też innych zboczeń reprezentowanych przez środowiska LGBT odmiennością i normalnością. A tego właśnie oni chcą. Sprzeciw sporej części społeczeństwa co do tej nowej edukacji seksualnej w szkołach wcale nie dotyczy samej edukacji i informowania o zagrożeniach bo to każdy chyba akceptuje. Oni chcą ponadto nauczać w szkołach że facet z facetem, kobieta z kobietą, lub facet przebrany za kobietę to normalność podczas gdy Pismo Święte mówi nam o tym zupełnie co innego. Na przykładzie innych krajów europejskich można się spodziewać że kolejnym krokiem środowiska LGBT będzie naleganie aby wprowadzić zakaz mówienia inaczej a wręcz karanie tych co z nimi się nie zgadzają.
2019-09-21 20:07:03
krzysztof.nn: bez wątpienia parę tu prezentowanych wypowiedzi można zakwalifikować nie tylko jako z b o c z o n e, ale także zwyczajnie i d i o t y c z n e
2019-09-21 20:58:15
skuter66: Zwłaszcza twoje, krzysztof.nn.
2019-09-21 22:10:49
jasper: daniel3ttt, co do kosciola - nie ma obowiazku byc czescia kosciola katolickiego. Chrzescijanstwo daje inne mozliwosci. Nie wszystkich interesuje co mowi pismo swiete. Polska nie jest krajem ( jeszcze) koscielnym. Kosciol obawia sie, ze mlodzi geje ze wsi i malych miast nie beda juz szukali schronienia w seminariach i nowicjatach zakonnych . Beda mogli normalnie zyc. Dlatego to szczucie. Trafili na dobry grunt - ciemnych, glupich i nie myslacych samodzielnie w Polsce jest ci ogrom.
2019-09-21 22:11:56
donekT: Kiedy EUROposeł podejmie interwencję w sprawie NIENAWIŚCI wobec Chrześcijan, szerzącej się na terenie całej UE?? In plus, jakie ma zdanie w kwestii NEOMARKSIZMU?
2019-09-21 22:13:55
donekT: CHRYSTIANOFOBIA. Jak się okazuje, liczba profanacji oraz ataków na świątynie i duchowieństwo w Europie niepokojąco wzrasta. Niewątpliwie, jest to jeden z bardziej przemilczanych problemów. Do ataków dochodzi wobec Chrześcijan, głównie Katolików. Okazuje się, iż gdy bezcześci się kościoły, rozbija posągi i napada na księży, media tak nazywanego głównego nurtu milczą. Niewątpliwie spirala nienawiści narasta, przy bezczynności zwłaszcza UE.
2019-09-21 22:16:56
donekT: Przykłady? W szczecinie w lipcu roku 2019 pobito księdza Aleksandra Ziejewskiego, za to, że odmówił wydania ornatów trzem napastnikom, twierdzącym, że chcą rzekomo odprawić nabożeństwo. W Grossholbach w Niemczech włamywacze wyrwali ze ściany krzyż, oderwali od niego figurę Jezusa, spalili ją, a następnie porozbijali posągi świętych. W Saint- Budoc a Porsponder we Francji w tamtejszej kaplicy znaleziono wymiociny w pojemniku z wodą święconą, pety przed obrazem Marii i wyrzucony do kosza krucyfiks. W Saint- Eloi zdemolowano kościół i otwarto pojemnik z komunikantami. W Marsylii natomiast pomalowano Jezusa na krzyżu. W Bourg- Achard dwukrotnie próbowano podłożyć ogień pod pochodzący ze średniowiecza Kościół. W Asson ktoś włamał się do kościoła, złamał na pół krzyż i rozłożył jego fragmenty na ołtarzu. W Vincennes nieznani sprawcy odcięli głowę posągowi modlącego się pastuszka. W Fatimie, w Portugalii, nieznani sprawcy pomalowali żółtą farbą twarze i okolice krocza postaci przedstawionych na płaskorzeźbach stacji drogi krzyżowej. W Crebbio, we Włoszech, ekskrementami zostały wysmarowane drzwi wejściowe, chodnik i ławki, które kto zmuszony był posprzątać? To tylko początek długiej listy odnotowanej w bieżącym roku serii ataków. W samej Francji liczba wystąpień o charakterze antychrześcijańskim, o różnym rodzaju, wzrosła czterokrotnie od roku 2008. W pierwszym kwartale roku 2019 francuski MSW naliczył 230 przypadków ataków. W Irlandii Północnej, w kraju wielkości woj. lubuskiego, w ciągu trzech ostatnich lat odnotowano aż 445 ataków, w większości na terytorium Belfastu. W Szkocji, w Glasgow aresztowano mężczyznę, który opluł katolickiego księdza. W stołecznym kościele św. Szymona nieznani sprawcy roztrzaskali posąg Chrystusa i zdemolowali ołtarz Czarnej Madonny (DO TEGO RASIŚCI!!!). Ataki dotyczą również kościołów ewangelickich i anglikańskich.
2019-09-21 22:22:12
donekT: Kto za to odpowiada? Jako głównych PODEJRZANYCH w OPINII POWSZECHNEJ wskazuje się lewackich aktywistów (bojówkarzy), satanistów i feministki (Choć tak naprawdę sprawcy kierują się często innymi motywami, niż wymienione). Winowajcy pozostawiają często po sobie ślady, takie jak napisy // Kościół= Śmierć//, // Jedyny kościół dający oświecenie to ten, który płonie //, // Religia opium dla ludu //, → Tego rodzaju ataków z pewnością nie dopuszczają się przedstawiciele innych religii, zwłaszcza monoteistycznych. → powtarzającym się w tych incydentach motywem są satanistyczne znaki jak 666 albo hasła dotyczące wyzwolenia seksualnego lub z wypisywaniem antyklerykalnych haseł na ścianach świątyń z kradzieżą przedmiotów kultu włącznie. Jak się okazuje, choć w nowoczesnych państwach nauczono się dbać o prawa mniejszości, gorzej z obronę religii, która, choć pogrążona w kryzysie, nadal uznawana jest w wielu krajach za rzekomo dominującą. Zachodnie elity polityczna zdają się w ogóle nie dostrzegać problemu prześladowania wyznawców chrześcijaństwa na świecie i w Europie. Co gorsza, nadal bezpodstawnie uznają Chrześcijaństwo za religię uprzywilejowaną.
2019-09-21 22:25:42
daniel3ttt: jasper Ja wcale nie pisałem o kościele katolickim. Który to kościół w Polsce wg ciebie aprobuje to co niesie ideologia LGBT? Już ty nie wymyślaj swoich teorii czego boi się kościół.
2019-09-21 22:33:48
Herr Flick: Kohut, Kohut- Ty się lepiej nie odzywaj
2019-09-21 22:34:46
donekT: Przykłady z regionu? Kościół w Gutach // https://wiadomosci.ox.pl/splonal-xvi-wieczny-kosciol-wideo,37879 // Krzyż w Skoczowie, przy ul. Mickiewicza // https://wiadomosci.ox.pl/ulamal-stopy-jezusowi,38756 // Kapliczka w Skoczowie // https://beskidzka24.pl/zdemolowali-kapliczke-w-skoczowie/ // Kradzież sprzętu liturgicznego // https://wiadomosci.ox.pl/ukradl-z-kosciola-mosiezny-gong,37830 //.
2019-09-21 22:36:26
donekT: Co w tej sprawie poczynił EUROposeł Kohut??? Czyżby uważał się za reprezentanta tylko określonych społeczności? PS Jedną z rzeczy, jaką powinien zmienić Samorząd w konkretnej uchwale, to zmiana TYTUŁU, NA PRZECIWSTAWIAJĄCĄ SIĘ NEOMARKSIZMOWI. In plus, podmioty zewnętrzne nie powinny ingerować w akty prawa wydawane przez samorząd, to godzi w ich suwerenność, co stanowi pogwałcenie PRAWA KONSTYTUCYJNEGO. Zdaje się, iż EUROposeł powinien to wiedzieć.
2019-09-21 22:36:35
daniel3ttt: jasper Po drugie sprawa dotyczy gminy Istebna. Owszem nie wszystkich interesuje to co mówi Pismo Święte, ale akurat tam wierni kościoła katolickiego stanowią większość. Jak sobie więc wyobrażasz przekazywanie dzieciom że tak nazwę właściwych prawd? Na religii dowiedzą się że homoseksualizm to grzech a na lekcji edukacji seksualnej że to normalne?
2019-09-21 22:48:14
jasper: Nie potrafie zrozumiec, dlaczego tyle nienawisci do innych. Co komu przeszkadza, ze dwoch facetow czy dwie kobitki chca mieszkac razem, normalnie zyc, pracowac, placic podatki, moc isc ulica trzymajac sie za rece, w razie choroby moc otrzymac informacje (RODO) o stanie zdrowia swojego partnera. Co ludziom przeszkadza, ze dwie osoby tej samej plci sie kochaja, szanuja, troszcza sie o siebie. Dajcie zyc innym ale nie koniecznie na wasza modle.
2019-09-21 23:01:43
daniel3ttt: jasper Nie przekręcaj rzeczywistości. Większości Polakom wcale to nie przeszkadza (poza nielicznymi grupami) i tak było od dawna. Problem pojawia się wówczas kiedy osoby LGBT próbują narzucić innym swoje racje, kiedy same prowokują i profanują symbole religijne, kiedy żądają legalizacji małżeństw, adopcji dzieci, kiedy chcą wymusić np na "kościele" czy organach państwa specjalnych przywilejów dla siebie. W tym właśnie jest problem a nie w tolerancji czy akceptacji. Czemu mają służyć te tzw "marsze równości i tolerancji"? Co się na nich dzieje? Typowa prowokacja połączona najczęściej z profanowaniem symboli religijnych i obyczajowych.
2019-09-21 23:10:47
jasper: Pieprzysz daniel jak ksiadz z ambony czy szary posel zwany presesem. Dlaczego nie moga sie pobrac, co Ci przeszkadza. - [ ] Stary kawaler z kotem mieszkajacy caly czas przy mamusi mowi jaka powinna byc rodzina...Zalosne....irytujace , zasciankowe ...Obronca pedofili w sukienkach mowi jak zyc ....To podobnie jak przekazanie bez zgody podatnikow 200 mln PLN Rydzykowi i mowienie o uczciwosci... Jak obrona marszalka , wielkiego milosnika lotow w trybie head...Albo wytlumaczenie sie ze swoich wiez na Srebrnej... A ciemny lud kupuje wszystko za pare groszy , ktore jak przyjdzie pora splacac za nie kredyty, to wystarczy tylko na guziki - w wersji optymistycznej.
2019-09-21 23:39:07
daniel3ttt: jasper Co ma piernik do wiatraka. Artykuł jest o czym innym a ty znowu nie w temacie. Gdybym miał wypisać wszystkie afery PO to miejsca by tu nie starczyło, więc daruj sobie. Przecież napisałem ci że nie w tym problem. Żyj sobie jak chcesz i bądź szczęśliwy. Jeśli jakiś urzędnik za granicą da ci ślub to sobie żyj po swojemu. W Polsce na szczęście KONSTYTUCJA stanowi inaczej. Im a może wam, tobie to nie wystarcza oczywiście. Wy-mniejszość chcielibyście narzucić większości swoje widzimisię.
2019-09-21 23:44:09
stefanbbn: daniel piszesz o specjalnych przywilejach dla ludzi z LGBT -nie wiem o jakich,LGBT mowisz ze narzuca reszcie spoleczenstwa swoje racje-tez nie wiem jakie, wyzej powolujesz sie na Pismo Swiete ktore jednoznacznie nazywa homoseksualizm grzechem-tak to jest grzech,ale czy grzechem nie jest klamstwo,kradziez,zazdrosc,balwochwalstwo lub tak rozpowszechniona zdrada.Jezeli mowisz -a- to badz konsekwenty i powiedz ze za zdrade nalezy kamieniowac , a za grzech Pismo Swiete mowi ze zaplata jest smierc.Nie bronie LGBT -jestem zbulwersowany ze ludzie ktorzy pragna tolerancji sami obrazaja innych.Problem jest czy ja mam prawo wydawac wyrok na tych ludzi i sadzic.Moja niezgoda na grzech nie jest jednoczesnie biletem na sad.Nie sadzcie abyscie nie byli sadzeni.Ja modle sie o te osoby ale ich stylu zycia nie akceptuje,jednak kazdego szanuje bo kazdy jest dzieckiem Stworcy.Panstwo zas jako wspolny dom dla wszystich-wierzacych i niewierzacych ma obowiazek dbac o rownosci swieckie dla kazdego .
2019-09-21 23:47:52
donekT: Kwestia GENDER stała się przedmiotem ostrego sporu, który dotyczy najgłębszych podstaw kultury, dlatego spór ten ma charakter bardzo emocjonalny i nie ma w nim miejsca na argumenty racjonalne. Ideologia GENDER stanowi współczesną mutację marksizmu, czyli ideologii NIEROZWIĄZALNEGO KONFLIKTU MIĘDZY KATEM A OFIARĄ (Teoria Krytyczna), w którym marksiści pełnią rzekomo misję obrońców uciemiężonej ofiary. Marksizm już wcześniej wskazywał różne nierozwiązywalne konflikty, które z biegiem lat okazywały się pozorne. Ideologia GENDER jako fundamentalny konflikt rzeczywistości i przyczynę jej immanentnej wadliwości wskazała KONFLIKT PŁCI będący praźródłem WSZELKIEJ PRZEMOCY, DOMINACJI, WYZYSKU I NIESPRAWIEDLIWOŚCI. W logiczny więc sposób jedyną metodą likwidacji wadliwej rzeczywistości JEST LIKWIDACJA TEGO ZRÓŻNICOWANIA PŁCI, KTÓRE JEST PODSTAWĄ KONFLIKTU. Takiemu oto rozumowaniu trudno odmówić logiki, co nie znaczy, iż przedstawione założenie jest prawdziwe.
2019-09-21 23:48:54
donekT: WARUNKIEM LIKWIDACJI NIESPRAWIEDLIWOŚCI SPOŁECZNEJ, JEST LIKWIDACJA PODSTAWY TEJ NIESPRAWIEDLIWOŚCI, jest wykazanie, że nierówne role społeczne i wzorce zachowań przypisywane osobnikom o różnych płciach biologicznych, a utrwalające system niesprawiedliwości społecznej, nie są zdeterminowane przez płeć biologiczną (sex), nie są wynikiem naturalnych predyspozycji i potrzeb osobników o różnych płciach biologicznych, ale SĄ KONSTRUKTAMI STWORZONYMI PRZEZ SYSTEM NIESPRAWIEDLIWOŚCI (KULTURĘ) I NARZUCANYMI LUDZIOM W PROCESIE WYCHOWANIA (indoktrynacji, jak to przedstawia jasper i spółka).
2019-09-21 23:49:45
donekT: Skąd natomiast IDEOLOGIA GENDER zaczerpnęła tezę o stopniowym niewoleniu płci wraz z rozwojem kultury i postępem stosunków społeczno- ekonomicznych? Wynika to z myśli FRYDERYKA ENGELSA, które zawarł w wydanej w roku 1884 przez siebie pracy „POCHODZENIE RODZINY, WŁASNOŚCI PRYWATNEJ I PAŃSTWA”. W swej pracy Engels przedstawił ewolucję instytucji rodziny od hipotetycznej, wielopokoleniowej rodziny pierwotnej, w której każda generacja tworzyła zbiorowe małżeństwo bez stałych partnerów seksualnych. POWSTANIE WŁASNOŚCI PRYWATNEJ, zdaniem Engelsa, ZAKOŃCZYŁO EPOKĘ MATRIARCHATU, systemu plemiennego i rodowego, spowodowało ukształtowanie PATRIARCHALNEJ RODZINY MONOGAMICZNEJ, w której zdaniem Engelsa, kobieta jest całkowicie EKONOMICZNIE UZALEŻNIONA OD MĘŻCZYZNY I ZEPCHNIĘTA POZA SFERĘ ŻYCIA PUBLICZNEGO, DO SFERY GOSPODARSTWA DOMOWEGO (kobiety do garów? Kura domowa?). Engels twierdził, iż monogamia rozumiana jako wyłączność seksualna służyła zapewnieniu dziedzictwa własności w linii męskiej i doprowadziła do ekonomicznego zniewolenia kobiety, oraz jej społecznego upośledzenia. Na marginesie warto dodać, iż Marks w swoich zapiskach, małżeństwo traktował jako przejaw zinstytucjonalizowanej zbiorowej prostytucji, utrwalającej ekonomiczno- społeczne upośledzenie kobiety.
2019-09-21 23:51:06
donekT: Skąd ENGELS czerpał wenę twórczą do swoich przemyśleń? Wydanej w roku 1884 praca „POCHODZENIE RODZINY, WŁASNOŚCI PRYWATNEJ I PAŃSTWA”, powstała na bazie zapisek Marksa powstałych na podstawie lektury pracy ewolucjonisty LEWISA MORGANA „Społeczeństwo prymitywne”. Lewis z kolei rozwijał teorię matriarchatu wynikłą z wydanej w 1861 pozycji JOHANNESA BACHOFENA „Mutterrecht”. Jak się okazało, teoretyczne założenia IDEOLOGII GENDER, zostały podważone, przez wspomniany już wcześniej przypadek DAVIDA REIMERA oraz wychowanie „równościowe” w kibucach tak nazywane POKOLENIE SABRA.
2019-09-21 23:52:04
donekT: Sprawy prywatne, zwłaszcza intymne, nas nie interesują. Niech każdy robi, co chce i jak lubi, jego sprawa. Niestety ktoś pewne skłonności próbuje wykorzystywać politycznie i dorabia do tego ideologię. Proponuję lekturę komentarzy, gdzie pewne kwestie zostały wyjaśnione, skąd się biorą itd. // https://wiadomosci.ox.pl/msze-i-nabozenstwa-online,59618 // https://wiadomosci.ox.pl/msze-i-nabozenstwa-online,59515 // https://wiadomosci.ox.pl/msze-i-nabozenstwa-online,59275 //.
2019-09-22 00:01:42
donekT: Co więcej, jak ocenić wypowiedź Lecha Wałęsy??? // https://www.youtube.com/watch?v=BsNqORI78JU // i // https://www.youtube.com/watch?v=KURcSpxMFQI // - Ten człowiek nosi koszulkę z napisem OTUA, na swym piersiach- Co na to EUROposeł Kohut?
2019-09-22 00:17:13
jasper: daniel, nie naleze do LGBT w takim znaczeniu jak myslisz, mam fajna rodzine, wnuka i nie wyobrazam sobie zyc z osoba tej samej plci - nie pociaga mnie :) LGBT nie jest zarazliwe, tak jak nikt nie namowi mnie na zjedzenie slimakow. Wracajac do meritum - po prostu staje w obronie slabszych, zaszczutych, cierpiacych. Kiedys moja kolezanka w pracy (nauczycielka) opowiedziala mi o przypadku jej ucznia geja. Cos strasznego - chlopak byl przesladowany, wysmiewany, wrecz dreczony przez swoich kolegow. Chcial popelnic samobojstwo ale na cale szczescie odratowano go. Tez uwazasz, ze zaslugiwal na taka nienawisc w tak mlodym wieku? Uwazasz, ze Bog chce, skoro wypowiadasz sie w jego imieniu. Syn znajomych zostal za swoja inna orientacje wykluczony z katolickiej rodziny ( co niedziele chodza do kosciola a tyle nienawisci do wlasnego dziecka !)Mamy tylko jedno zycie, dajcie innym zyc tak, zeby byli szczesliwii nie musieli ukrywac sie ze swoja orientacja i bac wszystkiego i wszystkich. Chca sie zenic, niech sie zenia. Kochaja tak samo mocno jak heteroseksualni i chca byc tak samo szczesliwi w zwiazku jak heteroseksualni. Czy jest w tym cos dziwnego ?
2019-09-22 00:39:55
Barxx: Ten cały program to zagrywka polityczna, program jest do bani i tylko pogorszy sytyłację. Najpierw niech szkolnictwo polskie w końcu się poprawi bo dzieli nas przepaść jeśli chodzi o Europe szczególnie to widać na rankingach uczelni wyższych.
2019-09-22 09:23:43
donekT: jasper-Q, Natomiast jak prezentowane przez Ciebie poglądy w odniesieniu do rodziny przedstawiają się w porównaniu z twierdzeniami Engelsa, do którego myśli i pewna ideologia nawiązuje??? Obawiam się, iż z Twojej jasper-Q strony, to tylko PUNKT ETAPU i działanie obliczone na efekt. Nie jesteśmy naiwni.
2019-09-22 18:48:34
marian1951: Polecam wszystkim adwersarzom piosenki śpiewającego księdza Bogusława Skowrońskiego z Dusznik Zdroju. Pięknie śpiewa , że Bóg kocha wszystkich. Etc.
2019-09-22 18:53:07
marian1951: Polecam wszystkim adwersarzom piosenki śpiewającego księdza Bogusława Skowrońskiego z Dusznik Zdroju. Pięknie śpiewa , że Bóg kocha wszystkich. Etc.
2019-09-22 22:03:36
Halszka: Jestem mieszkanką trójwsi, mamą dwójki dzieci w wieku szkolnym , jestem za tolerancją odmienności seksualnych , wyznaniowych , rasowych itp. Ale niestety to czego chce ta grupa społeczna o której mowa w artykule, czyli LGBT jest dla mnie nie do przyjęcia , mnie homoseksualiści nie przeszkadzają mogą żyć u mnie we wsi , w sąsiectwie , traktuje ich jak bliźnich wiec miłuje akceptuje,ale nie zgodzę się z twierdzeniem że ich sposób działania wszelkiego rodzaju marsze , manifestacje, próby przekonywania ludzi że homoseksualizm jest normą lub że powinien nią być. Zgodzę się z tym że w Polsce nie maja łatwo że nieraz są piętnowani szczególnie w małych wsiach , ale wydaje mi się że wraz z rosnąca świadomością i tolerancja społeczeństwa domagają się coraz to więcej praw i próbują w drugą stronę przeciągnąć granice „ daj komuś palec a weźmie całą rękę ” . Trzeba tolerować i kochać wszystkich bez względu na wyznanie , kolor skóry, orientacje czy poglądy polityczne, ale nie można pozwolić na to żeby jakaś grupa społeczna próbowała na sile zmieniać nasze wartości , poprzez manifestacje, edukacje w szkołach. Szkoła powinna uczyć akceptacji nie tylko osób o innej orientacji, ale przede wszystkim uczyć akceptacji i tolerancji inności ( dzieci otyłe , dzieci rude , innego koloru skóry ) . Niestety w naszym społeczeństwie ciagle brakuje tego podstawowego elementu, życia obok drugiego człowieka -miłości i akceptacji . Myśle że uczenie dzieci już od najmłodszych lat 6,7 letnich tego jak mogą sprawić sobie przyjemność i że dotykanie miejsc intymnych jest fajne , nie jest niczym dobrym , jak również mówienie 11,12,13 latkom że dziewczyna może być z dziewczyna , chłopak z chłopakiem i jest to zupełnie normalne, bo nie jest ,niczego dobrego nie wniesie . Za moich czasów w wieku 14-15 lat młodzież dowiadywała się z kąt biorą się dzieci, pojawiały się pierwsze zagadnienia o seksualności, ale nic o masturbacji ani w szkole podstawowej, ani w liceum nie było, a teraz mamy edukacje seksualna (WDŻ) i 12 latki rodzą dzieci. Co będzie jak wprowadzą te wszystkie nowości do polskich szkół . Szkoły powinny raczej uczyć czym grozi sex , jakie choroby są przenoszone droga płciową , jak się zabezpieczać , jak bronić się przed wykorzystaniem seksualnym, gdzie szukać pomocy, ale przede wszystkim że sex przedmałżeński nie jest niczym dobrym i nie mówię tu tylko o aspekcie religijnym, ale zdrowotnym i psychologicznym ( i niech mi nikt nie mówi że 15 latka może być gotowa żeby rozpocząć życie seksualne bo nie jest ) Jeśli o mnie chodzi to LGBT mogą żyć w spokoju według swoich zasad i upodobań, ale niech nie próbują zmieniać moich wartości i deprawować i zniekształcać wartości których uczę moje dzieci.
2019-09-22 22:10:56
marian1951: Święte słowa. !!!
2019-09-23 11:18:28
Tustela: też się z Halszką zgadzam a z reguły nie należę do zbytnio zgodliwych i potakujących mądrokóm....
2019-09-23 14:03:56
jonasz: Całkowita zgoda!
2019-09-23 19:07:12
skuter66: Pisząc takie bzdury, tendencyjne, nie pisz o fajnej rodzinie, i tak ci nie wierzę.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: