Wałęga znowu dał o sobie znać!

Jastrzębianie odnieśli trzecie zwycięstwo w Polskiej Hokej Lidze i z kompletem punktów plasują się na pozycji wicelidera. Podopieczni Robera Kalabera, we wczorajszym meczu, pewnie pokonali Naprzód Janów, a bramkę oraz asystę zanotował Kamil Wałęga.

Kibice JKH GKS musieli uzbroić się w cieprliwość, gdyż gospodarze znaleźli sposób na pokonanie Michala Krofta po pół godzinie gry, a wynik spotkania otworzył Artem Iossafov. Chwilę po nim na listę strzelców wpisał się Jan Sołtys, a przy jego bramce asystował Kamil Wałęga. Na 3:0 podwyższył Martin Kasperlik.

Jastrzębianie, w trzeciej tercji, również trzy razy pokonali bramkarza z Janowa. W 49. minucie, pierwszą bramkę w tym sezonie zdobył Wałęga. Radosław Sawicki, kilka minut później, ustalił końcowy rezultat - 6:1.

SKRÓT SPOTKANIA

Polska Hokej Liga, 3. kolejka:
JKH GKS Jastrzębie - Naprzód Janów 6:1 (0:0, 3:0, 3:1)
31' Iossafov, 32' Sołtys (asysta Wałęgi), 33' Kasperlik, 49 Wróbel, 49' Wałęga, 55' Sawicki - 45' Citok

Kamil Wałęga i spółka świetnie przystąpiła do tego sezonu. Po trzech meczach mają na koncie komplet punktów i w tabeli PHL zajmują pozycję wicelidera, a na czele znajdują się hokeiści GKS-u Katowice.